Trwa ładowanie...

USG mięśni i ścięgien

USG mięśni i ścięgien to badanie wykonywane za pomocą sondy ultrasonografu, umożliwia ono ocenę struktury mięśni i ścięgien oraz trafne określenie rodzaju, wielkości i umiejscowienia zmian pourazowych. Wskazaniem do badania są zmiany w mięśniach po urazach, wypadkach oraz diagnostyka stanów zapalnych. Umożliwia ono również ocenę rozległości krwiaków i procesów naprawczych w tkance mięśnia, a także ocenę mięśnia pod kątem zmian guzowatych, blizn pourazowych, jak również innych procesów pourazowych. Daje także możliwość zobrazowania niewidocznych na zdjęciu rentgenowskim ciał wolnych.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Ocena obejmuje najczęściej całą jednostkę mięśniowo-ścięgnistą: ścięgna razem z przyczepami, rdzenie ścięgniste, brzuśce mięśniowe, kaletki okolicy mięśni i ścięgien, pochewki ścięgien i powięzie mięśniowe. Badanie wykonywane w odpowiedni sposób jest całkowicie bezpieczne, atraumatyczne, bezbolesne i stosunkowo tanie. Pozwala na uzyskanie obrazu w czasie rzeczywistym. Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym aparaty umożliwiają diagnozowanie wszystkich mięśni.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.