Trwa ładowanie...

Nie mogła przestać jeść. Winny był uraz głowy

Po 14 latach walki z apetytem, Gosia Kępińska może odetchnąć z ulgą. Dzięki nowoczesnej, eksperymentalnej operacji udało się uratować dziewczynę przed męczącym, niekontrolowanym nawykiem. - Nareszcie jestem wolna – mówi zadowolona 22-latka.

spis treści

1. Ciągła walka o życie

Gdy Małgorzata Kępińska miała 9 lat, lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu. Zmianę udało się wyciąć, ale uszkodzony został wzrok i ta część mózgu, która odpowiada za uczucie sytości. Przez 14 lat dziewczyna była ciągle głodna. Mama zamykała przed nią kuchnię na klucz.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"
tvn24.pl
tvn24.pl

- To jest silniejsze ode mnie. Tak, jak narkoman zrobi wszystko, by znaleźć narkotyki, tak ja zrobię wszystko, by znaleźć jedzenie – dosadnie opisywała swoje życie dziewczyna.

- To nie było życie. To była ciągła walka o jeden kęs mniej. Walka, której  nie dało się wygrać. W innym przypadku Gosia zaje się na śmierć – mówiła z przejęciem Anna Kępińska, mama 22-latki.

2. Zmiany - na lepsze

Tak było jeszcze w lutym. Wtedy też pojawiła się szansa. Z pomocą innych ludzi, udało się zebrać pieniądze na ekspermentalną operację wszczepienia stymulatora do organizmu dziewczyny.

Urządzenie wysyła do mózgu sygnały elektryczne, które blokują nienaturalne uczucie głodu. Lekarze twierdzą, że ze 100 proc. czasu, jaki dziewczyna poświęcała na poszukiwanie jedzenia, teraz jest to około 20 proc. Czyli je tyle, ile przeciętny, zdrowy człowiek.

- Czuję się wolna. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Nie czuję już strachu, do kuchni zaglądam bez obaw przyznaje dziewczyna. Kuchnia z resztą stoi przed nią otworem, ale ona nie czuje potrzeby żeby do niej wejść. To bezcenne uczucie.

tvn24.pl
tvn24.pl

- Wcześniej walczylliśmy, by ustabilizować kilogramy. Dziś – one same spadają. Jesteśmy spokojniejsi – przyznaje Anna Kępińska. A Gosia?

Po 14 latach walki o siebie uczy się na nowo życia. To, co kiedyś robiła, by odgonić od siebie myśli o głodzie, dziś wykonuje z przyjemnością.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza