Woda zjonizowana – właściwości i zastosowanie

Człowiek składa się w ok. 60 proc. z wody - jest to najważniejsza substancja w życiu każdego z nas. I chociaż zdajemy sobie sprawę, że codzienne nawadnianie jest ważne, często o tym zapominamy. W efekcie dochodzi do zakwaszenia organizmu. Mamy na to sposób – regularnie picie wody zjonizowanej. Co to takiego i jakie ma właściwości?

1. Walczy z wolnymi rodnikami

Wolne rodniki to szkodliwe związki, które przyspieszają procesy starzenia w organizmie. Na ich rozwój wpływa m.in. niewłaściwa dieta, stres, a także oddziaływanie fal elektromagnetycznych, które emitują używane przez nas urządzenia.

Z wolnymi rodnikami walczą przeciwutleniacze, które możemy znaleźć w wielu produktach, np. w soku z cytryny czy w zielonej herbacie. Okazuje się jednak, że woda zjonizowana wykazuje jeszcze skuteczniejsze działanie. Jej siła tkwi w wolnych elektronach, które neutralizują wolne rodniki – zdecydowanie silniej od zwykłych przeciwutleniaczy.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Regularne picie wody zjonizowanej zahamuje proces zakwaszania organizmu. Efektem jest szybsza regeneracja komórek, co spowalnia starzenie się organizmu. Jakie jeszcze są zalety spożywania tego napoju?

123rf
123rf

2. Alkalizacja organizmu

Organizm po przyjściu na świat wykazuje najwyższy odczyn zasadowy. Z każdym kolejnym rokiem to się zmienia – stopniowo przesuwając się w kierunku odczynu kwasowego. Jest to związane z procesem starzenia się organizmu. Wtedy też często dochodzi do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej.

W organizmie zwiększa się ilość kationów wodorowych H+, którym przeciwdziałać mogą tylko jony OH-. I właśnie one znajdują się w zjonizowanej wodzie, która od razu po wypiciu zostaje wchłaniana, dzięki czemu natychmiast wspiera prawidłową pracę organów wewnętrznych.

3. Potrzebny tlen

Tlen jest jednym z najważniejszych pierwiastków potrzebnych ludziom do życia. Organizm jednak nie jest w stanie go gromadzić – dlatego tak ważny jest do niego stały dostęp. Już nieznaczne niedobory tlenu mogą być przyczyną procesów fermentacyjnych, zaburzeń gospodarki kwasowo-zasadowej oraz powstawania różnego rodzaju chorób.

Woda alkaliczna, czyli zjonizowana, zawiera duże ilości tego życiodajnego pierwiastka. Dzięki temu dotlenia krew, co w efekcie wpływa na to, że mamy więcej energii, lepszy nastrój i kondycję zdrowotną.

4. Nawadnianie organizmu

Ciało w chwili narodzin składa się aż w 90 proc. z wody. Procesy starzenia sprawiają jednak, że wody w organizmie jest coraz mniej. Odwodnione komórki słabiej pracują i często są przyczyną odczuwania bólu narządów wewnętrznych.

Cząsteczki zawarte w wodzie zjonizowanej są prawie dwa razy mniejsze od cząsteczek znajdujących się w zwykłej wodzie. Dzięki temu łatwiej przenikają one błonę komórkową i szybciej przesyłają substancje odżywcze po całym organizmie.

5. Detoksykacja

Narządy wewnętrzne nieustannie pracują. Efektem ich wytężonej pracy jest powstawanie substancji toksycznych oraz zbędnych produktów przemiany materii. W usuwaniu toksyn z organizmu pomaga woda – dzięki temu pozbywamy się ich wraz z moczem i potem.

Najlepsza jest ta zjonizowana posiadająca małe napięcie powierzchniowe, która nawadnia cały organizm. Jej wartość napięcia jest bardzo podobna do wartości napięcia powierzchniowego krwi.

6. Gdzie kupić wodę zjonizowaną?

Wodę zjonizowaną (inaczej alkaliczną) możemy kupić w sklepach internetowych. Sześć półtoralitrowych butelek kosztuje ok. 40 złotych. Najlepsze efekty uzyskamy, pijąc ją regularnie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.