Trwa ładowanie...

Wysoki poziom cholesterolu powoduje zmiany w organizmie. Zobacz jakie (WIDEO)

Zobacz film: "Zobacz jak wysoki cholesterol wpływa na twój organizm"

Wysoki poziom złego cholesterolu we krwi wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Powoduje cały szereg zmian, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń serca i mózgu. Co się dzieje, gdy w organizmie jest za dużo cholesterolu? Obejrzyj wideo.

Masz wysoki cholesterol? Zobacz, jak wpływa na twoje ciało. Wysoki poziom złego cholesterolu we krwi wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Powoduje cały szereg zmian, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń serce i mózgu. Co się dzieje gdy w organizmie jest za dużo cholesterolu?

Miażdżyca tętnic, cholesterol LDL odkłada się w postaci blaszek w tętnicach. Z czasem jest go coraz więcej, a tętnice są mniej drożne i ulegają stwardnieniu. Niedrożne tętnice powodują, że do serca dociera za mało tlenu. Niedotlenienie objawia się bólem klatki piersiowej, który może rozprzestrzeniać się na ramiona i szczękę.

Przez zapchane tętnice zbyt mało tlenu dociera również do mózgu. Możemy odczuwać problemy z pamięcią. Zwiększa się ryzyko udaru, a także wystąpienia demencji w późniejszym wieku. Wysoki poziom cholesterolu przyczynia się do powstawania zakrzepicy żył głębokich. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Zakrzep może oderwać się od żyły i przedostać się do serca, powodując nagły zgon. Zaawansowane zmiany miażdżycowe mogą doprowadzić do zawału mięśnia sercowego. Zawał serca często kończy się zgonem. Wysoki poziom cholesterolu odpowiedzialny jest także za rozwój choroby wieńcowej, czyli choroby niedokrwiennej serca.

Może rozwijać się w młodym wieku. Choroba wieńcowa zagraża życiu. Miniudar to przemijający atak niedokrwienny. Mimo tego, że organizm sam radzi sobie z chwilowym brakiem dopływu krwi nie oznacza to, że taki stan nie zagraża żdrowiu. Może być wstępem do prawdziwego udaru.

Wysoki cholesterol w połączeniu z otyłością i nadciśnieniem zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II. Wysoki poziom złego cholesterolu nie jest dobry dla naszego zdrowia, dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Zdrowy tryb życia pomoże obniżyć poziom złego cholesterolu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.