Trwa ładowanie...

Zaburzenia wytrysku - przyczyny, diagnostyka, badanie

Avatar placeholder
08.04.2021 15:43
Zaburzenia wytrysku - przyczyny, diagnostyka, badanie
Zaburzenia wytrysku - przyczyny, diagnostyka, badanie

Zaburzenia wytrysku to brak wystąpienia wzwodu lub niepełna erekcja. Mogą mieć podłoże psychologiczne lub organiczne. Niezbędna jest wizyta u urologa. Przeprowadzone badania diagnostyczne pomogą ustalić jakie są przyczyny zaburzenia erekcji.

spis treści

1. Wytrysk - przyczyny zaburzeń wytrysku

Zaburzenia wytrysku można następująco poklasyfikować:

  • czasowe – pierwotne, czyli występujące od początku współżycia i wtórne, czyli takie, które pojawiły się po okresie normalnego współżycia,
  • przyczynowe – organiczne, psychologiczne i mieszane,
  • związane z szybkością pojawiania się zmian – sytuacyjne (okazjonalne) oraz uogólnione.

Przyczyny zaburzeń wytrysku mogą być psychologiczne bądź organiczne.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Zaburzenia psychologiczne mogą mieć podłoże osobowościowe, społeczno – kulturowe lub sytuacyjne. Często pojawiają się w młodym wieku. Organiczne zaburzenia wiążą się z konkretną dysfunkcją organizmu. Do tego typu zaburzeń częściej dochodzi u starszych mężczyzn. Ograniczona potencja może wtedy wynikać z:

2. Wytrysk - diagnostyka zaburzenia

Niezbędna jest wizyta u urologa. Diagnoza będzie zależała od wyników wywiadu lekarskiego oraz wyników badań diagnostycznych. Lekarz stara się ustalić przyczynę zaburzenia wytrysku. Do tego niezbędne są mu informacje dotyczące przebytych chorób, urazów, chorób przewlekłych, a także informacje o ewentualnych nałogach. Kolejne badania zakładają przeprowadzenie testu opasowego erekcjometrii, testu wzwodów nocnych i testów farmakologicznych.

3. Wytrysk - badanie zaburzenia wytrysku

Każdy mężczyzna podczas snu powinien mieć trzy wzwody. Podczas wzwodu członek zwiększa swój obwód. Erekcjometr to urządzenie służące do mierzenia obwodu prącia, rejestruje każde zmiany wielkości. Inną metodą jest wykonanie testu farmakologicznego. Specjalny lek, wstrzykiwany do ciał jamistego, powoduje rozszerzenie naczyń. Właśnie przez nie krew może napłynąć do prącia. W ten sposób spowoduje wzwód. Istnieje również metoda badania drożności naczyń, przez które krew może napłynąć do prącia. Metoda ta nazywa się arteriografią tętnicy sromowej.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze