Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Zaburzenia wytrysku - przyczyny, diagnostyka, badanie

Zaburzenia wytrysku to brak wystąpienia wzwodu lub niepełna erekcja. Mogą mieć podłoże psychologiczne lub organiczne. Niezbędna jest wizyta u urologa. Przeprowadzone badania diagnostyczne pomogą ustalić jakie są przyczyny zaburzenia erekcji.

Zobacz film: "Narkotyki i seks"

spis treści

1. Wytrysk - przyczyny zaburzeń wytrysku

Zaburzenia wytrysku można następująco poklasyfikować:

  • czasowe – pierwotne, czyli występujące od początku współżycia i wtórne, czyli takie, które pojawiły się po okresie normalnego współżycia,
  • przyczynowe – organiczne, psychologiczne i mieszane,
  • związane z szybkością pojawiania się zmian – sytuacyjne (okazjonalne) oraz uogólnione.

Przyczyny zaburzeń wytrysku mogą być psychologiczne bądź organiczne.

Zaburzenia psychologiczne mogą mieć podłoże osobowościowe, społeczno – kulturowe lub sytuacyjne. Często pojawiają się w młodym wieku. Organiczne zaburzenia wiążą się z konkretną dysfunkcją organizmu. Do tego typu zaburzeń częściej dochodzi u starszych mężczyzn. Ograniczona potencja może wtedy wynikać z:

2. Wytrysk - diagnostyka zaburzenia

Niezbędna jest wizyta u urologa. Diagnoza będzie zależała od wyników wywiadu lekarskiego oraz wyników badań diagnostycznych. Lekarz stara się ustalić przyczynę zaburzenia wytrysku. Do tego niezbędne są mu informacje dotyczące przebytych chorób, urazów, chorób przewlekłych, a także informacje o ewentualnych nałogach. Kolejne badania zakładają przeprowadzenie testu opasowego erekcjometrii, testu wzwodów nocnych i testów farmakologicznych.

3. Wytrysk - badanie zaburzenia wytrysku

Każdy mężczyzna podczas snu powinien mieć trzy wzwody. Podczas wzwodu członek zwiększa swój obwód. Erekcjometr to urządzenie służące do mierzenia obwodu prącia, rejestruje każde zmiany wielkości. Inną metodą jest wykonanie testu farmakologicznego. Specjalny lek, wstrzykiwany do ciał jamistego, powoduje rozszerzenie naczyń. Właśnie przez nie krew może napłynąć do prącia. W ten sposób spowoduje wzwód. Istnieje również metoda badania drożności naczyń, przez które krew może napłynąć do prącia. Metoda ta nazywa się arteriografią tętnicy sromowej.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza