Żel aloesowy – właściwości, opinie, gdzie kupić, cena
Żel aloesowy od dawna stosowany jest w medycynie naturalnej i nadal sprawdza się w leczeniu różnych schorzeń. Aloes wpływa m.in. na skórę oraz układ oddechowy.
1. Właściwości żelu z aloesa
Aloes to liściasta roślina pochodząca z Północnej Afryki. Obecnie uprawiana jest w pomieszczeniach zamkniętych na całym świecie. Długie, zielone liście zawierają żel aloesowy i kleistą żółtą substancję zwaną lateksem.
Żel z aloesu jest najczęściej stosowaną częścią rośliny, której używa się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i doustnie. Lateks zawarty w aloesie zawiera glikozydy antrachinonowe, które mają silne działanie przeczyszczające, dlatego aloes rzadko występuje w komercyjnych środkach przeczyszczających.
Aloes jest bogaty w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Żel z aloesu zawiera witaminy A, C, E, kwas foliowy i wiele innych witamin z grupy B. W rzeczywistości jest to jedyna roślina, która naprawdę zawiera witaminę B12. Żel aloesowy zawiera także magnez, cynk, wapń, selen, sód, chrom, żelazo i potas.
2. Opinie na temat żelu aloesowego
Aloes jest najpotężniejszą rośliną leczniczą ze względu na jej liczne zastosowania i działanie zdrowotne.
Żel aloesowy ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest naturalnym i skutecznym środkiem w łagodzeniu różnych problemów skórnych, takich jak infekcje, rany i oparzenia.
Żel z aloesem przyspiesza proces gojenia się ran, poprawiając krążenie krwi w miejscu zranienia. Zapobiega również obumieraniu komórek wokół rany, zmniejszając w ten sposób ryzyko infekcji.
Żel z aloesu ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które nie tylko zmniejsza podrażnienia skóry, ale łagodzi też uczucie swędzenia i pieczenia, często związane z infekcjami skóry. Udowodniono, że żel aloesowy ma wysoką zawartość wody, więc wywiera kojący wpływ na skórę i nawilża ją.
Aloes pomaga w leczeniu oparzeń i urazów. Kiedy zastosujesz go na oparzoną lub zranioną skórę, uśmierzysz jej ból, zwiększając przepływ krwi w naczyniach. Żel aloesowy daje także efekt przyjemnego chłodzenia i pomaga w naprawie uszkodzonego naskórka. Ponadto miejscowe stosowanie aloesu pomaga w leczeniu odmrożeń, a także opóźnia uszkodzenia skóry spowodowane radioterapią.
Okazuje się, że żel z aloesu to fantastyczny lek na pozbycie się blizn potrądzikowych. Zastosowanie miąższu rośliny zapewnia regenerację uszkodzonych tkanek i zmniejszenie obrzęku na uszkodzonych partiach skóry.
Aloes wpływa też leczniczo na skórę głowy. Roślina ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, które zabijają mikroorganizmy i zapobiegają zatykaniu mieszków włosowych, co może powodować łupież. Regularne stosowanie żelu aloesowego może pomóc w pozbyciu się uczucia swędzenia i podrażnienia często towarzyszącego tej chorobie.
Wystarczy wycisnąć miąższ z aloesu i nałożyć go na skórę głowy, po czym zostawić żel aloesowy na włosach przez 30 min i po tym czasie umyć fryzurę łagodnym szamponem.
Finalnie, żel z aloesu jest bezpiecznym i skutecznym lekarstwem zapewniającym szybką ulgę podczas kaszlu i przeziębienia. To silny środek przeciwbakteryjny i antywirusowy, który zapobiega rozprzestrzenianiu się mikroorganizmów wywołujących infekcje układu oddechowego.
3. Możliwość zakupu i cena
Żel aloesowy dostaniemy w sklepach z produktami naturalnymi, aptekach oraz drogeriach stacjonarnych i internetowych. Należy zwrócić uwagę na to, by produkt miał jak najmniej składników dodatkowych, a także, aby zawartość naturalnego aloesu koniecznie przekraczała 90 proc.
Żele aloesowe dostępne na rynku mają różne zastosowanie – można nabyć żel do twarz, aloesową pastę do zębów, żel do higieny intymnej oraz żel pod prysznic i do kąpieli. Cena żelu aloesowego wynosi od 10 do 75 złotych za pojemność 150-250 ml.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.