72-latek zachwyca formą. Zdradza sekret niesamowitej sylwetki
72-latek Bill Hendricks może pochwalić się wysportowaną sylwetką. Mężczyzna jest bardzo popularny w sieci, gdzie zdobył rzeszę fanów. Teraz senior postanowił zdradzić sekret swojej świetnej formy.
1. 72-latek codziennie ćwiczy
Bill Hendricks, 72-letni były żołnierz piechoty morskiej, jest żywym dowodem na to, że wiek to tylko liczba. Niezwykle młodo wyglądający mężczyzna przypisuje swoją młodzieńczą aparycję i sprawność surowemu reżimowi ćwiczeń i zrównoważonej diecie.
Hendricks, który z upływem lat zdaje się być coraz bardziej sprawny, spędza co najmniej dwie godziny dziennie na siłowni, bezwzględnie przestrzegając swojego planu żywieniowego. Amator ćwiczeń, płatków owsianych, omletów i sałatek z kurczakiem nie daje wiekowi szansy.
"Zaczynam od dwóch śniadań i sałatki z kurczakiem, a potem, około południa, udaję się na co najmniej dwugodzinny trening" - wyjaśnia.
W mediach społecznościowych, zdjęcia Hendricksa, prezentujące jego imponujące mięśnie, są wielokrotnie udostępniane i komentowane przez fanów, którzy chwalą jego niesamowitą formę. Dzisiaj obserwuje go ponad 20 000 ludzi z całego świata.
"Wygląda lepiej niż większość facetów młodszych o połowę" - napisał jeden z internautów.
72-latek często powtarza, że postrzega jedzenie jako paliwo, dlatego unika wysokoprzetworzonych mięs, fast-foodów czy słodyczy.
2. Aktywność fizyczna wydłuża życie
Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających pozytywny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie i długowieczność.
Jedno z nich, opublikowane w "Journal of the American Medical Association" (JAMA) w 2015 roku, zbadało 661 000 dorosłych i wykazało, że osoby, które ćwiczyły od 2,5 do 5 godzin tygodniowo, miały o 31 proc. niższe ryzyko zgonu w porównaniu z osobami nieaktywnymi.
Inne badanie, przeprowadzone przez naukowców z National Institutes of Health (NIH) i opublikowane w 2012 roku, wykazało, że umiarkowana aktywność fizyczna, taka jak szybkie chodzenie, może zwiększyć długość życia o 1,8 roku, a intensywne ćwiczenia, takie jak bieganie o 4,5 roku.
Ponadto, badanie opublikowane w "British Medical Journal" (BMJ) w 2019 roku wykazało, że regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko wielu przewlekłych chorób, takich jak: choroby serca, udar mózgu, cukrzyca typu 2, różne rodzaje raka i depresja.
Wreszcie, badanie z 2020 roku opublikowane w "The Lancet Global Health" informuje, że regularna aktywność fizyczna może zasłaniać negatywne efekty siedzącego trybu życia i znacznie zmniejszać ryzyko zgonu z dowolnej przyczyny.
Te i wiele innych badań dowodzą, że regularna aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego trybu życia i może znacznie przyczynić się do poprawy jakości i długości życia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.