Trwa ładowanie...

Bromergon - skład, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Bromergon to lek, który stosuje się w kardiologii, neurologii oraz w endokrynologii. Bromergon można wykupić wyłącznie w aptece po okazaniu recepty. Bromergon występuje w postaci tabletek i w jednym opakowaniu mieści się ich 30. Główne zadanie bromergonu to zahamowanie wydzielania prolaktyny.

spis treści

1. Skład Bromergonu

Bromergon to lek, którego substancją czynną jest bromokryptyny, która wykazuje działanie przeciwparkinsonowskie. Substancje pomocnicze leku Bromergon to: laktoza oraz karboksymetyloskrobia sodowa. Tabletki Bromergon występują w kolorze żołto-brązowym. Bromergon wykorzystywany jest w takich dziedzinach medycyny jak: kardiologia, neurologia oraz endokrynologia.

Zobacz film: "Czy można się uchronić przed chorobą Parkinsona?"

2. Wskazania do stosowania bromergonu

Główne wskazanie do przepisania bromergonu to występowanie hiperprolaktynemi, czyli nadmierne wydzielanie prolaktyny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wskazaniem do stosowania bromergonu jest także: zapobieganie lub hamowanie poporodowej laktacji ze względów medycznych, hiperprolaktynemia która współistnieje razem z impotencją, brakiem miesiączki, mlekotokiem lub zaburzeniami cyklu miesiączkowego, mlekotok z normoprolaktynemią, gruczolaki przysadki typu prolaktynoma, * akromegalia,

Czynniki ryzyka choroby Parkinsona (prezentacja edukacyjna)
Czynniki ryzyka choroby Parkinsona (prezentacja edukacyjna) [8 zdjęć]

Choroba Parkinsona Choroba Parkinsona jest schorzeniem neurodegeneracyjnym, czyli nieodwracalnym

zobacz galerię
  • choroba Parkinsona,
  • rozpoczynające się połogowe zapalenie piersi. Zdarza się, że bromergon przepisywany jest kobietom w okresie połogu w celu zapobiegania lub zmniejszenia obrzęku piersi.

3. Przeciwwskazanie do stosowania Bromergonu

Głównym i podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania bromergonu jest nadwrażliwość lub uczulenie na któryś ze składników leku. Przeciwwskazanie to występuje przy wszelkiego rodzaju lekach oraz preparatach. Przeciwwskazaniem jest także choroba niedokrwienna serca, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo-naczyniowe, a także ciężkie zaburzenia psychiczne. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed przyjęciem jakiegokolwiek preparatu lub leku powinny skontaktować się z lekarzem. Bromergon stosowany w ciąży nie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak badania wykazały, że nie wpływa on negatywnie na jej przebieg.

4. Dawkowanie tabletek

Bromergon występuje pod postacią tabletek, które przyjmuje się doustnie. Stosowanie bromergonu ściśle zleca lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta po wcześniejszym badaniu oraz przeprowadzonym wywiadzie. Podczas przyjmowania leku nie należy spożywać alkoholu. Pamiętaj, aby zawsze zażywać lek ściśle z zaleceniami lekarza. Przyjmowanie większych dawek leku nie większy jego skuteczności.

Zobacz także:

5. Skutki uboczne

Podczas stosowania bromergonu mogą występować u niektórych osób działania niepożądane. Dość często zaobserwowano: nudności i wymioty, bóle brzucha, zaparcia, biegunka. Występować także mogą zawroty głowy oraz zaburzenia koordynacji ruchowej oraz obrzęki. U pacjentów z chorobą Parkinsona może wystąpić bezsenność oraz stany depresyjne. Skutki uboczne występujące po zażyciu bromergonu takie jak nadmierna senność mogą wpłynąć na niemożność prowadzenia pojazdów.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Główne wskazanie do przepisania bromergonu to występowanie hiperprolaktynemi
Główne wskazanie do przepisania bromergonu to występowanie hiperprolaktynemi (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza