Trwa ładowanie...

Cezary Żak schudł 30 kilogramów. Pozbył się z diety 2 składników

 Katarzyna Prus
06.12.2022 13:00
Cezary Żak schudł bez efektu jojo
Cezary Żak schudł bez efektu jojo (East News)

Cezary Żak latami zmgał się z otyłością, ale w końcu udało mu się schudnąć, w dodatku bez efeketu jojo. Łatwo nie było, ale metamorfoza jest imponująca - aktor zrzucił aż 30 kilogramów. Wystarczyło, że pozbył się z diety dwóch składników. Jaki jest jego sekret?

spis treści

1. Cezary Żak schudł bez efektu jojo

Cezary Żak to aktor filmowy i teatralny, najbardziej znany z ról w telewizyjnych serialach m.in. "Ranczo" i "Miodowe lata". Przez lata bezskutecznie walczył z nadprogramowymi kilogramami. W końcu udało mu się wygrać i zrzucić aż 30 kilogramów. Nie była to tylko chwilowa metamorfoza, bo aktor cały czas utrzymuje formę.

W odchudzaniu wspierała aktora żona
W odchudzaniu wspierała aktora żona (instagram)
Zobacz film: "#PlusCzyMinus? Polska w niechlubnej czołówce. Tu liczba zakażeń HIV rośnie"

Jak mu się to udało? Sekretem spektakularnej przemiany aktor podzielił się w programie "Dzień Dobry TVN". Tłumaczył, że bardzo istotna była dla niego motywacja związana z zawodem, który wykonuje. Chodzi o nowe wyzwania aktorskie, które wymagały też od niego zmiany wyglądu. Pomogło mu też wsparcie najbliższych, zwłaszcza żony. Podkreślił, że to między innymi dzięki temu schudł bez efektu jojo, a utrzymanie wagi, jest znacznie trudniejsze, niż samo pozybycie się zbędnych kilogramów.

2. Tak je Cezary Żak

Aktor chudł stopniowo, nie stosował żadnej diety cud, która miała dać błyskawiczne rezultaty. Waga, którą udało mu się wypracować, to efekt ciężkiej pracy, która trwała kilka lat. Przez ten czas nie nastwiał się na widoczne efekty, ale poznanie własnego organizmu i świadomość, że nie da się zdrowo i skutecznie schudnąć z dnia na dzień.

Zauważył, że wydłużenie przerw pomiędzy posiłkami bardzo korzystnie wpływa na jego organizm. Postanowił zjadać duże posiłki, aby zaspokoić głód i uniknąć podjadania, które często "gubi" osoby, które walczą z nadwagą i otyłością.

A jak wygląda dieta aktora? Okazuje się, że w jego przypadku wystarczyło wyeliminowanie białego pieczywa i ziemniaków. Na obiad zjada mięso z warzywami, dwa razy w miesiącu kaszę gryczaną, a sporadycznie także ryż. Na chleb, wyłącznie ciemny, pozwala sobie tylko podczas śniadania.

Aktor podkreśla, że dieta powinna być początkiem zmiany nawyków żywieniowych, a nie służyć tylko odchudzeniu. Dzięki temu rezultaty będą trwałe, bo świadomie porzucimy stare niezdrowe nawyki.

Katarzyna Prus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze