Halitomin - skład i działanie, zalecenia i przeciwwskazania. Efekty
Halitomin to tabletki do ssania i suplement diety, który zawiera składniki wspomagające świeży oddech. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych mających problem z halitosis, czyli nieświeżym oddechem. Jaki jest skład preparatu? Na czym polega działanie Halitominu? I najważniejsze – czy produkt jest skuteczny?
1. Co to jest Halitomin
Halitomin to tabletki do ssania stworzone z myślą o osobach, które chcą mieć świeży oddech, a zmagają się z halitozą (halitosis), czyli nieprzyjemnym zapachem wyczuwalnym podczas wydychania powietrza. Jest to możliwe dzięki składnikom produktu.
Jedna tabletka n do ssania Halitomi zawiera:
Ponadto w skład tabletek wchodzą substancje słodzące: sorbitole oraz ksylitol, substancja wypełniająca: fosforany wapnia, glukonian cynku, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja glazurująca: talk, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, mentol, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja słodząca: aspartam, wyciąg z ziela tymianku, substancje słodzące: sukraloza, acesulfam K oraz sacharyny.
2. Jak działa Halitomin?
Zawarty w produkcie Halitomin wyciąg z ziela tymianku oraz mentol odświeżają oddech, wywołują przyjemne wrażenie w jamie ustnej i gardle. Obecność cynku pomaga usunąć przykry zapach z ust i przywrócić świeży oddech. Dzieje się tak, ponieważ jony cynku, wchodząc w reakcję z lotnymi związkami siarki odpowiedzialnymi za przykry zapach, eliminują je z organizmu.
Tabletki Halitomin należy zażywać 3 razy dziennie po jednej tabletce. Po zastosowaniu należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 30 minut.
3. Środki ostrożności i przeciwwskazania do stosowania Halitominu
Zażywając tabletki Halitomin warto zachować środki ostrożności. Trzeba pamiętać, że spożywanie produktu w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Zdecydowanie nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Ważny jest również sposób przechowywania produktu. Tabletki należy trzymać w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci, zawsze w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Istnieją także przeciwwskazania do stosowania tabletek Halitomin. To między innymi uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Nie mogą ich zażywać osoby chore na fenyloketonurię.
Nie istnieją dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania preparatu przez ciężarne czy kobiety karmiące piersią. Nie ma również danych na temat występowania interakcji preparatu z innymi lekami.
4. Efekty Halitominu. Jak sobie poradzić z halitozą?
Według badania opinii konsumentów, na które powołuje się producent, Halitomin odświeża oddech lepiej niż zwykłe gumy do żucia. Należy jednak pamiętać, że to chwilowy efekt, ponieważ produkt działa objawowo, nie przyczynowo. Halitomin odświeża, ale nie likwiduje przyczyny halitozy.
Jakie są najczęstsze przyczyny nieświeżego oddechu? Okazuje się, że może być ich całkiem sporo. Lista jest naprawdę długa.
Za halitozę odpowiadają najczęściej:
- choroby dziąseł, zębów i przyzębia,
- niska higiena jamy ustnej bądź jej brak,
- niedoleczone zęby,
- bakteryjne zapalenie dziąseł i przyzębia, czyli paradontoza,
- grzybica jamy ustnej,
- zaleganie resztek pokarmowych pod protezami zębowymi,
- nalot na tylnej części języka,
- owrzodzenia i przetoki,
- zmniejszone wydzielanie śliny,
- przewlekłe zapalenie zatok przynosowych,
- przewlekłe stany zapalne układu oddechowego i górnego odcinka przewodu pokarmowego,
- zapalenie języka i jamy ustnej,
- przewlekłe zapalenie oskrzeli,
- przewlekłe zapalenie migdałków,
- zapalenie błony śluzowej żołądka związane - lub nie - z infekcją Helicobacter pylori,
- refluks żołądkowo-przełykowy,
- choroby metaboliczne,
- ketonemia w przebiegu głodu lub cukrzycy.
Jeśli pojawia się problem z nieświeżym oddechem, Halitomin jest jakimś rozwiązaniem, niestety na krótką metę: pomoże, ale tylko doraźnie. Zadziała jak guma do żucia, która chwilowo odświeża oddech.
W takiej sytuacji, aby pozbyć się problemu naprawdę, a nie prowizorycznie, należy ustalić przyczynę dolegliwości. W tym celu warto odwiedzić lekarza: stomatologa, laryngologa bądź internistę. To ważne, ponieważ halitoza jest dolegliwością uciążliwą, która nie tylko wywołuje dyskomfort, ale i rzutuje na funkcjonowanie w społeczeństwie, kontakty towarzyskie czy zawodowe.
Zobacz także:
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.