Trwa ładowanie...

Hederasal - wskazania, dawkowanie, skutki uboczne

 Kinga Olchowy
10.03.2020 13:50
Mokry kaszel to duże utrudnienie. Hederasal sobie z nim poradzi
Mokry kaszel to duże utrudnienie. Hederasal sobie z nim poradzi (iStock)

Hederasal to syrop stosowany w leczeniu kaszlu i dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych. Przeznaczony jest zarówno dla dzieci (także niemowląt), jak i dorosłych. Pomaga usunąć zalegającą wydzielinę i szybciej pozbyć się kaszlu. Zobacz, jak dawkować lek w zależności od wieku i jakie ma działanie.

spis treści

1. Co to jest Hederasal i co zawiera

Hederadal to lek przeciwkaszlowy dostępny w formie syropu. Wykazuje działanie wykrztuśne i rozkurczające wobec mięśni gładkich oskrzeli. W składzie zawiera wyciąg z suszonych liści bluszczu, dzięki czemu może być stosowany także u najmłodszych.

Substancje pomocnicze: potasu sorbinian, olejek eteryczny anyżowy, glikol propylenowy, sorbitol ciekły niekrystalizujący 70%, woda oczyszczona.

1.1. Na jaki kaszel pomaga Hederasal

Zobacz film: "Naturalny okład, wspomagający walkę z kaszlem"

Działanie Hederasalu opiera się na rozrzedzaniu wydzieliny i wspomaganiu odkrztuszania, dlatego polecany jest szczególnie w przypadku kaszlu mokrego, uporczywego i trudnego do usunięcia.

Produkt zmniejsza częstotliwość kaszlu, a także ich bolesność. Poprzez rozrzedzenie wydzieliny ułatwia jej usuwanie i oczyszczanie oskrzeli.

2. Jak stosować Hederasal

Syrop Hederasal należy zawsze stosować według zaleceń lekarza. Podaje się go w różnych dawkach, w zależności od wieku pacjenta. W przypadku niemowląt należy podawać ilość odpowiadającą łyżeczce do herbaty raz dziennie. Dzieci starsze (od roku do 5 lat) powinny przyjmować dawkę równą jednej łyżeczce 2-3 razy dziennie. Dzieci od 6 do 12 roku życia - 2 razy dziennie po łyżeczce, natomiast dorośli powinni przyjmować jedną łyżeczkę 3-4 razy dziennie.

Leku nie należy stosować po godzinie 17, ponieważ może nasilać odruch wykrztuśny. Syropu nie należy rozcieńczać, ale można popić niewielką ilością wody.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

2.1. Na co szczególnie uważać

Nie należy nagle zrezygnować z dawkowania leku. Nagłe zaprzestanie stosowania może nasilić objawy i wydłużyć znacznie czas leczenia. Kobiety w ciąży i karmiące mogą stosować lek tylko po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

2.2. Przeciwwskazania do stosowania syropu Hederasal

Jedynym przeciwwskazaniem do przyjmowania Hederasalu jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składników. W pozostałych przypadkach jest to lek bardzo bezpieczny i może być stosowany przez każdego.

U dzieci w wieku poniżej 2 lat syrop może nasilić objawy ze strony układu oddechowego, dlatego musi być stosowany pod stałą kontrolą lekarza.

3. Skutki uboczne

Do tej pory nie stwierdzono poważnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem syropu Hederasal. Sporadycznie jego przyjmowanie może skutkować biegunkami i wymiotami, a także bólami żołądka, są to jednak sytuacje bardzo rzadkie i niegroźne dla zdrowia.

4. Opinie o Hederasalu

Środek ten jest ceniony wśród pacjentów, a zwłaszcza przez rodziców chorujących dzieci. Szybko radzi sobie z zalegającą wydzieliną i uwalnia od uporczywego, mokrego kaszlu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze