Trwa ładowanie...

Kriostripping

Kriostripping jest jedną z metod usuwania żylaków kończyn dolnych. Polega on na wykonywaniu niewielkich nacięć skóry wzdłuż przebiegu chorego pnia żylnego, który ma być usunięty podczas zabiegu. Przez te niewielkie nacięcia chirurg wprowadza specjalną sondę pokrytą złotem, która jest podłączona do zbiornika z podtlenkiem azotu. Podtlenek azotu schładza końcówkę sondy do temperatury -100 stopni Celsjusza. Powoduje to, że sonda przykleja się do ściany znajdującej się w pobliżu żyły, co umożliwia wyciągnięcie jej fragmentu na zewnątrz. Następne fragmenty wyciąga się w podobny sposób przez pozostałe nacięcia skóry. W konsekwencji całe chore naczynie zostaje usunięte w stosunkowo krótkim czasie. Kriostripping ma wiele zalet w porównaniu do innych technik usuwania żylaków. Jest to przede wszystkim szybki czas powrotu pacjenta do normalnego funkcjonowania (szybkie gojenie), ponadto bardzo dobry efekt kosmetyczny zabiegu (zabieg jest wykonywany jedynie przez niewielkie nacięcia) oraz brak istotnych powikłań.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza