Przejdź na WP

Krótka erekcja

Słaba erekcja to problem dotykający coraz większej ilości mężczyzn. O zaburzeniach możemy mówić, gdy wzwód penisa nie pozwala uzyskać właściwego usztywnienia i niemożliwym staje się odbycie stosunku seksualnego. Przyczyny zaburzeń erekcji wiążą się z niedostatecznym ukrwieniem członka. Słaba erekcja obejmuje również zjawisko krótkotrwałego wzwodu, który zanika jeszcze przed wytryskiem spermy. Niezależnie od rodzaju problemu, mężczyzna nie może osiągnąć orgazmu.

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

spis treści

1. Przyczyny zaburzenia erekcji

Męski członek zbudowany jest z trzech komór, z których dwie są wypełnione przez ciała jamiste. Trzecia składa się z ciała gąbczastego, to w niej gromadzi się mocz i sperma. W czasie wzwodu ciała jamiste napełniają się krwią, a penis sztywnieje i zwiększa swoje rozmiary. Zaburzenia wzwodu biorą się z problemów w cyrkulacji krwi w ciałach jamistych. To wówczas uzyskanie całkowitego wzwodu staje się niemożliwe.

Słaba erekcja może mieć różne podłoże. Przyczyn zaburzeń wzwodu należy doszukiwać się w:

Krótka erekcja
Krótka erekcja (123rf)

Czasami mężczyzna tylko w niektórych sytuacja ma problemy z erekcją. To oznacza, że podłoże zaburzeń ma charakter psychiczny, a słaba erekcja występuje na tle psychogennym. W takim wypadku w sytuacjach, takich jak masturbacja, pieszczoty, seks oralny, nastąpi poprawa erekcji, a problemy ze wzwodem wystąpią podczas współżycia płciowego.

2. Zaburzenia wzwodu a postawa partnerki

Słaba erekcja bywa powodem głębokich kompleksów na punkcie sprawności seksualnej. Z czasem takie problemy mogą doprowadzić do tego, że erekcja zaniknie zupełnie. Odczuwany przez mężczyznę stres cały czas będzie się pogłębiał i doprowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Prawidłowa postawa partnerki seksualnej, charakteryzująca się cierpliwością i wyrozumiałością, to jeden z warunków wyleczenia. Czasami wystarczą intensywniejsze i dłużej działające bodźce.

3. Wspomaganie potencji

Jeżeli wspomaganie przez partnerkę nie przynosi rezultatów, mężczyzna powinien rozpocząć leczenie specjalistyczne. Terapię należy zacząć od ustalenia przyczyny problemów z erekcją. Po wykluczeniu chorób organicznych, należy wziąć pod uwagę blokadę psychiczną. Wówczas mężczyzna powinien podjąć psychoterapię. Tam nauczy się panować nad stresem i lękiem, a także dowie się, jak sobie radzić z kompleksami.

Następny artykuł: Diagnostyka w leczeniu zaburzeń erekcji

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy