Krótka erekcja

Słaba erekcja to problem dotykający coraz większej ilości mężczyzn. O zaburzeniach możemy mówić, gdy wzwód penisa nie pozwala uzyskać właściwego usztywnienia i niemożliwym staje się odbycie stosunku seksualnego. Przyczyny zaburzeń erekcji wiążą się z niedostatecznym ukrwieniem członka. Słaba erekcja obejmuje również zjawisko krótkotrwałego wzwodu, który zanika jeszcze przed wytryskiem spermy. Niezależnie od rodzaju problemu, mężczyzna nie może osiągnąć orgazmu.

spis treści

1. Przyczyny zaburzenia erekcji

Męski członek zbudowany jest z trzech komór, z których dwie są wypełnione przez ciała jamiste. Trzecia składa się z ciała gąbczastego, to w niej gromadzi się mocz i sperma. W czasie wzwodu ciała jamiste napełniają się krwią, a penis sztywnieje i zwiększa swoje rozmiary. Zaburzenia wzwodu biorą się z problemów w cyrkulacji krwi w ciałach jamistych. To wówczas uzyskanie całkowitego wzwodu staje się niemożliwe.

Zobacz film: "Jak często uprawiamy seks?"

Słaba erekcja może mieć różne podłoże. Przyczyn zaburzeń wzwodu należy doszukiwać się w:

Czasami mężczyzna tylko w niektórych sytuacja ma problemy z erekcją. To oznacza, że podłoże zaburzeń ma charakter psychiczny, a słaba erekcja występuje na tle psychogennym. W takim wypadku w sytuacjach, takich jak masturbacja, pieszczoty, seks oralny, nastąpi poprawa erekcji, a problemy ze wzwodem wystąpią podczas współżycia płciowego.

2. Zaburzenia wzwodu a postawa partnerki

Słaba erekcja bywa powodem głębokich kompleksów na punkcie sprawności seksualnej. Z czasem takie problemy mogą doprowadzić do tego, że erekcja zaniknie zupełnie. Odczuwany przez mężczyznę stres cały czas będzie się pogłębiał i doprowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Prawidłowa postawa partnerki seksualnej, charakteryzująca się cierpliwością i wyrozumiałością, to jeden z warunków wyleczenia. Czasami wystarczą intensywniejsze i dłużej działające bodźce.

3. Wspomaganie potencji

Jeżeli wspomaganie przez partnerkę nie przynosi rezultatów, mężczyzna powinien rozpocząć leczenie specjalistyczne. Terapię należy zacząć od ustalenia przyczyny problemów z erekcją. Po wykluczeniu chorób organicznych, należy wziąć pod uwagę blokadę psychiczną. Wówczas mężczyzna powinien podjąć psychoterapię. Tam nauczy się panować nad stresem i lękiem, a także dowie się, jak sobie radzić z kompleksami.

Następny artykuł: Diagnostyka w leczeniu zaburzeń erekcji

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy