Lekarz schudł 7 kg w 12 dni. Wystarczyły niewielkie zmiany
Christian Schulze postanowił radykalnie zmienić swoje życie, by spełnić marzenie o skoku ze spadochronem. W ciągu zaledwie 12 dni lekarz z Winterburga schudł 7 kg, a ostatecznie udało mu się zrzucić 20 kg. Zdradza prosty sposób na zdrowe odchudzanie.
1. Lekarz schudł 20 kg
Christian Schulze, lekarz z Winterburga postanowił radykalnie zmienić swoje życie. W ciągu dwóch lat schudł 20 kg, łącząc niewielkie zmiany w diecie z intensywną aktywnością fizyczną.
47-letni medyk, od dawna chciał skoczyć ze spadochronem. Nie mógłby jednak spełnić marzenia, gdyby nie utrata wagi. Kiedy dowiedział się, że spadochron może unieść maksymalnie 115 kg, a on sam ważył 108 kg, zrozumiał, że musi schudnąć. Sprzęt waży około 12 kg, więc łączna waga przekraczała dopuszczalny limit.
To zmotywowało go do podjęcia wyzwania i zrzucenia zbędnych kilogramów. By zrealizować cel, lekarz nie potrzebował jednak skomplikowanych programów żywieniowych. Wprowadził niewielkie modyfikacje w swoim codziennym jadłospisie.
W rozmowie z "Die Welt" tłumaczył, że ograniczył spożycie kawy do dwóch filiżanek dziennie, wybierając czarną zamiast cappuccino, by zmniejszyć wyrzuty insuliny.
Zrezygnował też z makaronu, zastępując go ziemniakami lub ryżem, a przede wszystkim skupił się na warzywach i mięsie. Owoce, bogate we fruktozę, zamienił na warzywa takie jak marchewka czy papryka. Ponadto zwiększył także spożycie wody do 3-4 litrów dziennie, co pomogło w procesie odchudzania.
Lekarz zdecydował się również na przerywany post w systemie 16:8 – przez 16 godzin powstrzymywał się od jedzenia, a wszystkie posiłki spożywał w ciągu pozostałych 8 godzin.
Ponadto zwiększył także spożycie wody do 3-4 litrów dziennie, co pomogło w procesie odchudzania.
2. Intensywna aktywność fizyczna
Kluczowym elementem były też regularne treningi. Co drugi dzień Schulze ćwiczył na siłowni, naprzemiennie wykonując treningi siłowe i wytrzymałościowe. Zajmował się spinningiem i trenował z ciężarami, dbając o to, by angażować wszystkie główne grupy mięśniowe.
Zdaniem Schulze wiele osób nie osiąga pożądanych efektów, ponieważ ćwiczą zbyt łagodnie, a po treningu często pozwalają sobie na nadmierne kaloryczne przekąski, co niweluje efekty wysiłku.
Lekarz zwraca uwagę, że regularne ćwiczenia wpływają pozytywnie na metabolizm, układ odpornościowy, pomagają w zapobieganiu chorobom serca, cukrzycy czy nawet demencji.
- Sport przedłuża życie. Uwalnia endorfiny i uczucie satysfakcji – podkreśla lekarz.
Jego zdaniem kluczem do sukcesu w zdrowym odchudzaniu jest determinacja i konsekwencja.
- Trzeba wyznaczyć sobie cel i się go trzymać – podsumowuje Schulze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Rekomendowane przez naszych ekspertów
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.