Melisa w ciąży – jak stosować, działanie, inne zioła
Zioła w ciąży bywają jedyną pomocą w różnych dolegliwościach, bowiem odradza się ciężarnym stosowania jakichkolwiek medykamentów, chyba, że zaistniała sytuacja do tego zmusza. Jak działa melisa i inne zioła w ciąży?
1. Melisa w ciąży – jak stosować?
Ciąża to stan, w którym kobieta w sposób wyjątkowy powinna o siebie dbać. Prawdą jest, że lepiej różnego typu dolegliwości łagodzić ziołami aniżeli lekami. Jednak należy w tym miejscu poczynić uwagę – jeśli ciężarna przed ciążą nie korzystała z dobrodziejstw ziół, podczas ciąży nie powinna ich wprowadzać po raz pierwszy. Co więcej nie wszystkie zioła w ciąży można przyjmować.
Zarówno melisę, jak i inne zioła w ciąży powinno się stosować profilaktycznie, ponieważ wtedy działają najlepiej – zapobiegają powstawaniu różnych chorób. Powodem, dla którego są tak bardzo doceniane jest ich skład. Melisa i inne zioła mają w składzie wiele witamin, mikroelementów oraz substancji czynnych, które pozytywnie wpływają na pracę organizmu przyszłej mamy.
Napary ziół, również z melisy w ciąży można pić do trzech razy w ciągu dnia. Przygotowanie naparu jest bardzo proste: około trzech łyżeczek suszonych ziół wsypujemy do szklani, zalewamy gorącą wodą i odczekujemy kilka minut, by uwolniły swoje dobroczynne właściwości.
2. Melisa w ciąży – działanie
Melisa w ciąży, stosowana regularnie jako substancja o działaniu profilaktycznym, łagodzi wszelkie stany pobudzenia i nerwy oraz pomaga zasnąć. Co ciekawe, kiedy do filiżanki melisy z dodamy miód, wówczas powstała substancja będzie skutecznym lekarstwem na ból głowy, poprawi nastrój, a także pomoże usnąć.
Melisę w ciąży śmiało można łączyć z rumiankiem czy pokrzywą. Wówczas ich połączone moce są jeszcze skuteczniejsze. Wiele kobiet potwierdza, że picie melisy w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, łagodzi wszelkie problemy z układem pokarmowym, głównie z trawieniem, nudnościami i preciwdziała odruchom wymiotnym.
3. Melisa w ciąży – inne zioła
Oprócz melisy w ciąży można stosować wiele innych ziół. Na przykład włączenie do diety pokrzywy sprawi, iż poziom żelaza będzie w organizmie na odpowiednim poziomie, a opuchlizna nóg nie będzie aż tak uciążliwa. Rumianek i mięta, podobnie jak melisa w ciąży działają łagodząco na układ pokarmowy. Imbir (specjalnie przygotowany) uzupełnia działanie melisy w ciąży, bowiem wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne. Ponadto łagodzi nudności i zmniejsza ryzyko poronienia. Wiesiołek również wspomoże działanie melisy w ciąży, ponieważ zmiękcza szyjkę macicy. Dzięki niemu narząd będzie bardziej plastyczny, a poród przyjemniejszy.
Warto pamiętać, że jeśli kobieta jednak będzie zmuszona do przyjmowania leków, powinna poinformować specjalistę o tym, jakich ziół używa. Jest to na tyle istotne, że większość z nich wchodzi w reakcję z medykamentami.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.