Mieszkaj zdrowo

Urządzenie mieszkania, które ma nam służyć przez lata, to z pewnością nie lada wyzwanie. Zadanie to wymaga odpowiedniego przygotowania, porównania różnych ofert i ustalenia priorytetów. Najczęściej chcielibyśmy, aby nasze gniazdko było przede wszystkim ładne, funkcjonalne i po prostu przytulne. Coraz częściej jednak bierzemy pod uwagę jeszcze jedno kryterium: nasze zdrowie. Taki wyznacznik jest efektem zmiany nastawienia do prowadzonego przez nas trybu życia. Jeśli na co dzień staramy się donywać zdrowych wyborów żywieniowych, jesteśmy aktywni fizycznie, to dlaczego nie postawić na zdrowe mieszkanie?

Aby zrealizować swoje zamierzenia, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad jakością upatrzonych sprzętów. Warto wybierać produkty wykonane z antyalergicznych i ekologicznych materiałów – jest to szczególnie ważne, jeśli jesteśmy rodzicami dziecka podatnego na alergie. Z pewnością przyczyni się to do znacznej poprawy naszego samopoczucia, na które negatywny wpływ mają wszechobecne dziś toksyny.

Ponadto warto wybierać energooszczędne sprzęty. Płynące z tego korzyści są nieocenione - dzięki temu nie tylko zapłacimy mniejsze rachunki, ale również przyczynimy się do zmniejszenia ilości szkodliwych dla atmosfery zanieczyszczeń.

Najważniejsze jednak jest to, abyśmy dobrze czuli się w „swoich czterech ścianach”. Powalczmy więc o jak najwięcej przestrzeni i światła. Urządzając w taki sposób mieszkanie, możemy być przekonani, że zapewniliśmy wszystko, co najlepsze sobie i swojej rodzinie.

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Mieszkaj zdrowo
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Mieszkaj zdrowo
Mieszkaj zdrowo

Lampy LED

Lampy LED

Oświetlenie lampami ledowymi Żarówki ledowe są nie tylko energooszczędne, ale również ekologiczne i stylowe.

Mieszkaj zdrowo

Pokój dla niemowlaka

Pokój dla niemowlaka

Niemowlę i jego pokój Urządzenie pokoju dla niemowlaka to duże wyzwanie dla rodziców, więc trzeba o to zadbać nawet jeszcze przed narodzinami maluszka.

Mieszkaj zdrowo

Pozbądź się ich z domu - dla zdrowia

Pozbądź się ich z domu - dla zdrowia

po całym domu - na podłogach, dywanach czy chodniczkach w mieszkaniu znajdują się cząstki jedzenia, piach, ziemia, robaki, pleśń i roztocza

Mieszkaj zdrowo

Oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody

Woda i jej oszczędzanie Rachunki za wodę często przyprawiają nas o ból głowy, ale wodę można oszczędzać, co poskutkuje zmniejszeniem opłat.

Mieszkaj zdrowo

Oświetlenie mieszkania

Oświetlenie mieszkania

Światło w mieszkaniu Wbrew pozorom prawidłowe oświetlenie mieszkania wcale nie jest prostą sprawą. Dobrze jest zapoznać się z podstawowymi zasadami, które pomogą nam zadecydować, gdzie umieścić poszczególne lampy i żarówki.

Mieszkaj zdrowo

Rośliny, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza

Rośliny, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza

chronić? Powietrze w naszych mieszkaniach pomogą oczyścić rośliny. Przedstawiamy gatunki pospolitych kwiatów, które działają niczym filtr. Bluszcz (...) , może to świadczyć o tym, że w naszym mieszkaniu jest za sucho....

Mieszkaj zdrowo

Filtry do wody

Filtry do wody

Zdrowa woda Coraz więcej osób zwraca uwagę na czystą i wartościową wodę pitną, w związku z czym filtry do wody cieszą się ogromną popularnością. Czy rzeczywiście są niezbędne?

Mieszkaj zdrowo

Zmywarki w domu

Zmywarki w domu

Zalety zmywarek Odpowiednie korzystanie ze zmywarek może wspomóc oszczędzanie czasu oraz energii.

Mieszkaj zdrowo

Wybór odpowiedniej wanny

Wybór odpowiedniej wanny

Stylowa wanna Zdecydowanie się na konkretny rodzaj wanny nie jest proste. Jeśli chcemy dobrze wybrać, powinniśmy zapoznać się z różnymi propozycjami sprzedawców.