Mieszkaj zdrowo

Urządzenie mieszkania, które ma nam służyć przez lata, to z pewnością nie lada wyzwanie. Zadanie to wymaga odpowiedniego przygotowania, porównania różnych ofert i ustalenia priorytetów. Najczęściej chcielibyśmy, aby nasze gniazdko było przede wszystkim ładne, funkcjonalne i po prostu przytulne. Coraz częściej jednak bierzemy pod uwagę jeszcze jedno kryterium: nasze zdrowie. Taki wyznacznik jest efektem zmiany nastawienia do prowadzonego przez nas trybu życia. Jeśli na co dzień staramy się donywać zdrowych wyborów żywieniowych, jesteśmy aktywni fizycznie, to dlaczego nie postawić na zdrowe mieszkanie?

Aby zrealizować swoje zamierzenia, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad jakością upatrzonych sprzętów. Warto wybierać produkty wykonane z antyalergicznych i ekologicznych materiałów – jest to szczególnie ważne, jeśli jesteśmy rodzicami dziecka podatnego na alergie. Z pewnością przyczyni się to do znacznej poprawy naszego samopoczucia, na które negatywny wpływ mają wszechobecne dziś toksyny.

Ponadto warto wybierać energooszczędne sprzęty. Płynące z tego korzyści są nieocenione - dzięki temu nie tylko zapłacimy mniejsze rachunki, ale również przyczynimy się do zmniejszenia ilości szkodliwych dla atmosfery zanieczyszczeń.

Najważniejsze jednak jest to, abyśmy dobrze czuli się w „swoich czterech ścianach”. Powalczmy więc o jak najwięcej przestrzeni i światła. Urządzając w taki sposób mieszkanie, możemy być przekonani, że zapewniliśmy wszystko, co najlepsze sobie i swojej rodzinie.

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Mieszkaj zdrowo
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Mieszkaj zdrowo
Mieszkaj zdrowo

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

Lampy LED Oświetlenie lampami ledowymi przynosi wiele korzyści, jednak trzeba liczyć się również z negatywnymi skutkami ich stosowania - szczególnie gdy zakupimy żarówki LED niesprawdzonej marki.

Mieszkaj zdrowo

Nawilżacze powietrza z jonizacją najlepsze na problemy oddechowe

Wilgotność powietrza w zimie, kiedy kaloryfery są cały czas gorące, szacuje się na poziomie 10 proc. Natomiast jego prawidłowa wartość to ok. 50 proc. Nawilżacz nie tylko sprawi, że powietrze nie będzie wysuszać śluzówki i dróg oddechowych, ale może...

Mieszkaj zdrowo

Specjalne farby dla alergików

Specjalne farby dla alergików

Farby dla alergików Alergicy niestety mają wiele ograniczeń, gdyż niektóre produkty mogą wywoływać u nich reakcję uczuleniową i nie chodzi tutaj tylko o produkty spożywcze, ale m.in. również o farby.

Mieszkaj zdrowo

Szkodliwe substancje w naszych domach

Szkodliwe substancje w naszych domach

w człowieku na dłużej, nawet na więcej niż 40 lat. Nikt z nas nie konsumuje chemii świadomie, zwłaszcza że wiedza dotycząca zdrowej diety

Mieszkaj zdrowo

Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w domu?

Suche powietrze w domu - jak wpływa na nasz wygląd i samopoczucie? Zespół suchego oka, problemy z zasypianiem, zmęczenie albo wysuszona skóra i włosy - to wszystko może nam dokuczać, gdy w naszym domu brakuje nawilżonego powietrza. Koniecznie zadbajmy...

Mieszkaj zdrowo

Zabezpieczony dom

Zabezpieczony dom

Bezpieczny dom Dom rodzinny musi być odpowiednio zabezpieczony na każdej płaszczyźnie, więc nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz.

Mieszkaj zdrowo

Najlepsze łóżko

Najlepsze łóżko

Łóżko do sypialni Wybierając łóżko do spania, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że powinno być wygodne i zapewnić nam zdrowy i spokojny sen.