Trwa ładowanie...

Piosenkarka trafiła do szpitala z objawami udaru. Pink ujawniła prawdę o swoim stanie zdrowia

42-letnia piosenkarka i tancerka wzięła udział w kampanii społecznej. Na jej potrzeby postanowiła powiedzieć, z czym musiała się zmagać. "Czułam się, jakbym miała udar, miałam objawy udaru, to było przerażające" – mówi w krótkim wideo w mediach społecznościowych.

spis treści

1. Pink o swoich problemach ze zdrowiem

W ramach Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego amerykańska wokalistka opublikowała w mediach społecznościowych wideo. Tłumaczy w nim, jak wiele razy miała objawy wskazujące na śmiertelnie niebezpieczny stan, czyli udar mózgu.

Zobacz film: "Ciche oznaki udaru mózgu"

Na miejscu wykonywano jej badania, w tym także i badanie serca – EKG. Nie wykazywało żadnych nieprawidłowości. Nic dziwnego – problem Alecii Beth Moore był zgoła odmienny.

- Kiedyś miewałam okropne ataki paniki i nie wiedziałam, co się dzieje. Nie miałam z kim o tym porozmawiać i nie wiedziałam, co robić. Czułam się, jakbym miała udar, miałam objawy udaru, to było przerażające – mówi w poruszającym nagraniu i dodaje, że niejednokrotnie jej stan był na tyle poważny, że wokalistka musiała jechać do szpitala.

2. Piosenkarka musiała pójść na terapię

Autorem kampanii, w której wzięła udział Pink, jest organizacja non-profit Child Mind Institute. Jej celem jest uświadomienie młodym ludziom, że mogą otwarcie rozmawiać na temat problemów dotykających zdrowia psychicznego.

O tym, jak jest to ważne, dowiedziała się także Pink.

- Nigdy nie uczono mnie, jak dbać o siebie – wspomina i dodaje, że terapia w połączeniu z medytacją, relaksacją i innymi ćwiczeniami pomogły jej w walce z zaburzeniami psychicznymi. Wcześniej, zanim nauczyła się prosić o pomoc i walczyć o siebie, nie było łatwo.

- "Wszystko w porządku, wszystko w porządku, nie ma nic złego, wszystko sobie wyobrażasz, to wszystko jest w twojej głowie" – tak sobie powtarzałam każdorazowo, gdy zbliżał się atak paniki - dodaje artystka.

3. Czym są ataki paniki?

Atak paniki to krótkotrwały, ale bardzo intensywny napad irracjonalnego strachu. To należące do najczęściej diagnozowanych zaburzenie emocjonalne, które dotyka przeważnie osoby między 10. a 28. rokiem życia.

Strachowi towarzyszy poczucie dezorientacji, a nawet przekonanie o zbliżającej się śmierci. Przyczyn zaburzenia może być wiele – wśród nich częstymi są traumatyczne wydarzenia, fobie czy nerwice, ale też choroby o podłożu somatycznym.

Ataki paniki mogą towarzyszyć:

  • nadczynności tarczycy,
  • tężyczce,
  • napadowej hipoglikemii,
  • niektórym guzom,
  • chorobom serca.

Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza