Piosenkarka trafiła do szpitala z objawami udaru. Pink ujawniła prawdę o swoim stanie zdrowia
42-letnia piosenkarka i tancerka wzięła udział w kampanii społecznej. Na jej potrzeby postanowiła powiedzieć, z czym musiała się zmagać. "Czułam się, jakbym miała udar, miałam objawy udaru, to było przerażające" – mówi w krótkim wideo w mediach społecznościowych.
1. Pink o swoich problemach ze zdrowiem
W ramach Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego amerykańska wokalistka opublikowała w mediach społecznościowych wideo. Tłumaczy w nim, jak wiele razy miała objawy wskazujące na śmiertelnie niebezpieczny stan, czyli udar mózgu.
Na miejscu wykonywano jej badania, w tym także i badanie serca – EKG. Nie wykazywało żadnych nieprawidłowości. Nic dziwnego – problem Alecii Beth Moore był zgoła odmienny.
- Kiedyś miewałam okropne ataki paniki i nie wiedziałam, co się dzieje. Nie miałam z kim o tym porozmawiać i nie wiedziałam, co robić. Czułam się, jakbym miała udar, miałam objawy udaru, to było przerażające – mówi w poruszającym nagraniu i dodaje, że niejednokrotnie jej stan był na tyle poważny, że wokalistka musiała jechać do szpitala.
2. Piosenkarka musiała pójść na terapię
Autorem kampanii, w której wzięła udział Pink, jest organizacja non-profit Child Mind Institute. Jej celem jest uświadomienie młodym ludziom, że mogą otwarcie rozmawiać na temat problemów dotykających zdrowia psychicznego.
O tym, jak jest to ważne, dowiedziała się także Pink.
- Nigdy nie uczono mnie, jak dbać o siebie – wspomina i dodaje, że terapia w połączeniu z medytacją, relaksacją i innymi ćwiczeniami pomogły jej w walce z zaburzeniami psychicznymi. Wcześniej, zanim nauczyła się prosić o pomoc i walczyć o siebie, nie było łatwo.
- "Wszystko w porządku, wszystko w porządku, nie ma nic złego, wszystko sobie wyobrażasz, to wszystko jest w twojej głowie" – tak sobie powtarzałam każdorazowo, gdy zbliżał się atak paniki - dodaje artystka.
3. Czym są ataki paniki?
Atak paniki to krótkotrwały, ale bardzo intensywny napad irracjonalnego strachu. To należące do najczęściej diagnozowanych zaburzenie emocjonalne, które dotyka przeważnie osoby między 10. a 28. rokiem życia.
Strachowi towarzyszy poczucie dezorientacji, a nawet przekonanie o zbliżającej się śmierci. Przyczyn zaburzenia może być wiele – wśród nich częstymi są traumatyczne wydarzenia, fobie czy nerwice, ale też choroby o podłożu somatycznym.
Ataki paniki mogą towarzyszyć:
- nadczynności tarczycy,
- tężyczce,
- napadowej hipoglikemii,
- niektórym guzom,
- chorobom serca.
Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.