Choroba jelit zniszczyła jej życie
Młoda kobieta wskutek choroby straciła włosy, musiała odejść z pracy, ucierpiał jej związek i relacje z innymi osobami. Dzieli się szczegółami dolegliwości, która zrujnowała jej życie. Wszystko przez chorobę jelit.
1. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego zniszczyło jej życie
Nia Purslow miała 21 lat, gdy zaczęła cierpieć z powodu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Problem ze zdrowiem rzutuje na całe jej życie.
Dziewczyna musiała odejść z pracy, straciła włosy, a jej relacje z ludźmi poważnie ucierpiały. Dziś czuje się niewolnicą choroby, na którą nie ma lekarstwa.
Tuż przed diagnozą zaczęła się skarżyć na bóle żołądka i uczucie osłabienia. Zauważyła również krew w kale.
Dzień po 21. urodzinach usłyszała druzgocącą diagnozę. Od tamtej pory minęło sześć lat, a kobieta każdego dnia cierpi.
Nia Purslow od czasu diagnozy zażywała codziennie sterydy, nawet ośmiokrotnie w ciągu dnia. Działały jednak dość skutecznie i kobieta przez kilka miesięcy czuła się komfortowo.
Jednak nie mogła ich stosować stale, a po odstawieniu dolegliwości wróciły. Miała problemy z wypróżnianiem i nie mogła uprawiać sportów, które kocha.
2. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego - nasilające się objawy
Kolejne trzy lata były coraz trudniejsze. Nia cierpiała z powodu bólu i po 10 razy każdego dnia musiała się wypróżniać. Czuła stale głód, bo jej organizm szybko tracił spożyty pokarm.
Dziewczyna coraz więcej czasu spędzała w toalecie. Bywały dni, że musiała cały dzień leżeć w łóżku.
Przez moment choroba wydawała się zażegnana, ale wróciła ze zdwojoną siłą.
Układ krwiotwórczy przestał pracować prawidłowo. Nia miała anemię, a nieprawidłowe proporcje krwinek mogły prowadzić do udaru.
Każdego dnia czuła bóle głowy, drętwienie rąk, drętwienie języka, zaburzenia widzenia. Bezustanny ból i dolegliwości doprowadziły do rezygnacji z pracy. Straciła pewność siebie.
Cierpiała na obniżony nastrój, nie spotyka się z przyjaciółmi. Schudła do 44 kilogramów, ciągle spała i potrzebowała środków przeciwbólowych. Jej włosy wypadały garściami.
3. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego - nadzieja na poprawę stanu zdrowia
Było coraz gorzej i trafiła do szpitala.
Stan pacjentki był tak zły, że wymagała transfuzji i operacji usuwającej uszkodzone fragmenty jelit.
Włączono nowe leki, które na razie pozwalają Nii w miarę normalnie funkcjonować.
Po sześciu latach walki z chorobą zaczyna mieć nadzieję na powrót do względnie normalnego funkcjonowania.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Rekomendowane przez naszych ekspertów
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.