Trwa ładowanie...

Systen Conti – dawkowanie, skład, przeciwskazania

Systen Conti stosowany jest w celu łagodzenia menopauzy. Poznaj skład, działanie substancji czynnych oraz przeciwwskazania, do stosowanie tego leku.

spis treści

1. Systen Conti – zastosowanie

Systen Conti stosowany jest w hormonalnej terapii zastępczej podczas wystąpienia symptomów niedoboru hormonów żeńskich, które wiążą się z menopauzą. Ma także zastosowanie w przypadku zmian zanikowych w obrębie układu moczowo-płciowego. Systen conti niweluje takie objawy niedoboru hormonów żeńskich, jak uderzenia gorąca, zaburzenia snu, zmiany zanikowe narządów płciowych, pocenie się. Co więcej, systen Conti zapobiega zmianom miażdżycowym, a także osteoporozie.

Zobacz film: "Czy HTZ jest bezpieczna?"

5 najpowszechniejszych mitów na temat menopauzy
5 najpowszechniejszych mitów na temat menopauzy [6 zdjęć]

Wiele kobiet przeraża myśl o menopauzie. Prawdą jest, że okres ten niesie ze sobą wiele wyzwań, jednak

zobacz galerię

2. Systen Conti – skład

Substancjami czynnymi tego leku jest estradiol półwodny oraz noretysteron octan. Substancje pomocniczne stanowi guma guar, środek klejący – kopolimer akrylowo-winylooctowy, folia nośna wykonana z polietylenotereftalanu oraz folia ochronna, którą zdejmuje się przez stosowaniem z polietyenotereftalanem powlekanego silikonem.

Systen Conti  zawiera w opakowaniu osiem plastrów o powierzchni 16 cm 2, które są umieszczone w hermetycznie zamkniętych foliowych saszetkach i znajdują się w tekturowym pudełku. Jest to system transdermalny, który zawiera 3,2 mg półwodzianiu estradiolu.

Systen Conti stosuje się u kobiet po menopauzie
Systen Conti stosuje się u kobiet po menopauzie (123rf)

3. Systen Conti – substancje czynne

W odróżnieniu do estrogenów, które zażywa się doustnie, podanie ich dawki przez skórę, pozwala zniwelować stymulację syntezy białek wątrobowych oraz nie wpływa na czynniki krzepnięcia krwi. U kobiet, które przeszły menopauzę estrogenową, terapia zastępcza rekompensuje spadek produkcji estradiolu. Przezskórne podanie estradiolu jest pomocne w leczeniu symptomów menopauzy i zapobiega pomenopauzalnej utracie masy kostnej.

U kobiet stosujących Systen Conti stężenie estradiolu doprowadza do stężenia hormonu na poziomie, jaki panuje we wczesnym i  środkowym etapie fazy pęcherzykowej cyklu miesiączkowego. Na skutek tego u kobiet zmniejsza się częstość występowania zaczerwienia twarzy oraz ma to pozytywny wpływ na nabłonek pochwy.

Zobacz także:

Druga substancja czynna, octan noretysteronu, zostaje hydrolizowany do czynnego progestagenu i noretysteronu. Podanie tej substancji przez skórę, pomaga utrzymać jej poziom na stałym poziomie, co zapewni skuteczność działania w krążeniu krwi i zapobiega to rozrostowi błony śluzowej macicy.

4. Systen Conti – przeciwwskazania

Nie każdy jednak może stosować Systen Conti. Przeciewskazaniem do stosowania tego środka są nowotwory złośliwe piersi i  narządów płciowych, a także nowotwory zależne od estrogenów. Nie powinny stosować go kobiety u których występują krwawienia z dróg rodnych bez rozpoznanej przyczyny oraz u których zdiagnozowano ciężkie schorzenia nerek i wątroby.

Systen Conti jest nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób z czynnym, zakrzepowym zapaleniem żył i chorobami zakrzepowo-zatorowymi. Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, także wyklucza osobę ze stosowania Systen Conti.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza