Trwa ładowanie...

Totalna biologia – czym jest, jakie ma wady i zalety

Totalna biologia jest psychologiczną koncepcja według której każda choroba ma swoje podłoże w psychice. Według niej przyczynami chorób jest przede wszystkim stres, silne, negatywne emocje. W momencie gdy umysł nie jest w stanie poradzić sobie z tymi emocjami pojawia się choroba. Czy ta koncepcja jest w ogóle możliwa? Czy emocje naprawdę mogą powodować choroby?

Zobacz film: "Koniec z bólem głowy w minutę"

spis treści

1. Czym jest totalna biologia

Metoda totalnej biologii została opracowana przez Claude’a Sabbah. Przez 35 lat syntezował swoją wiedzę z zakresu różnych obszarów medycznych takich jak onkologia, medycyna ratunkowa, medycyna sportowa, medycyna hiperbaryczna oraz psychoterapia. Dodatkowo w swojej nauce kieruje się znajomością flory i fauny oraz kabałą.

Z punktu widzenia totalnej biologii choroba powstaje w momencie kiedy nasz organizm nie radzi sobie z negatywnymi emocjami, wówczas są one przenoszone z duszy na ciało. Według totalnej biologii choroba nie jest stanem nieprawidłowości w organizmie tylko najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu do życia. Według totalnej biologii nasz mózg nie pracuje bez potrzeby.

Choroby według totalnej biologii są informacją o konfliktach jakie dzieją się wokół nas. Szczególnie tych konfliktów, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wówczas ze stanu świadomości problem spychany jest do podświadomości i znajduje ujście w postaci realnej choroby.

18 niezawodnych metod, które pomogą ci zwalczyć stres
18 niezawodnych metod, które pomogą ci zwalczyć stres [18 zdjęć]

Wsparcie bliskiej osoby w sytuacji, kiedy odczuwamy silne napięcie nerwowe daje nam ogromny komfort psychiczny....

zobacz galerię

2. Przyczyny chorób według totalnej biologii

Wspomniano już o tym, że przyczyną chorób według totalnej biologii jest pesymistyczne myślenie, stres i negatywne emocje. Według teorii totalnej biologii choroby nowotworowe są powodowane przez traumę przeżytą w dzieciństwie lub konflikty w rodzinie.

Rak piersi według totalnej biologii swoje podłoże ma w lęku o bliską osobę z naszej rodziny. Co więcej także lęk przed problemem z założeniem rodzinnego gniazda może doprowadzić do powstania nowotworu piersi.

Cukrzyca ma według totalnej biologii zupełnie inne podłoże. Jeżeli zostaje zdiagnozowana u nas cukrzyca najprawdopodobniej nasz mąż używa przemocy domowej. Organizm ciągle jest nastawiony do walki i dlatego też poziom glukozy we krwi jest na wysokim poziomie.

Jak wyglądają problemy z tarczycą na tle totalnej biologii? Według badaczy totalnej biologii powodem jest nieustanny pośpiech. Powoduje on przyspieszenie metabolizmu i występuje nadczynność tarczycy. Jeżeli organizm pracuje na zbyt intensywnych obrotach może prosić o przerwę. Dla naszego organizmu może oznaczać to, że pilnie potrzebę odpoczynku, co za tym idzie objawia się niedoczynność tarczycy.

3. Terapia według totalnej biologii

Jak wygląda terapia w totalnej biologii? Według zwolenników metody najlepszym lekarstwem jest zwierzenie się ze swojego cierpienia. Można także przeciwdziałać chorobom poprzez unikanie stresu i negatywnych emocji. Totalna biologia odchodzi od konwencjonalnych metod leczenia, które do tej pory przynosiły pożądane efekty.

Zobacz także:

4. Kontrowersje wokół totalnej biologii

Koncepcja totalnej biologii budzi wiele kontrowersji. Nie dopuszcza ona leczenia farmakologicznego, które może być jedyną możliwością wyleczenia w przypadku medycyny konwencjonalnej. Totalna biologia znajduje się poza oficjalnymi, akademickimi kręgami. Nie można także sprawdzić czy teorie głoszone przez totalną biologię są skuteczne i słuszne.

Oczywiście totalna biologia może mieć odrobinę racji odnośnie stresu i negatywnych emocji. Powodują one u nas zdenerwowanie, napięcie. Stres nie dział pozytywnie na nasz organizm dlatego też powinniśmy się go wystrzegać.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.