Trwa ładowanie...

Totalna biologia – czym jest, jakie ma wady i zalety

Totalna biologia jest psychologiczną koncepcja według której każda choroba ma swoje podłoże w psychice. Według niej przyczynami chorób jest przede wszystkim stres, silne, negatywne emocje. W momencie gdy umysł nie jest w stanie poradzić sobie z tymi emocjami pojawia się choroba. Czy ta koncepcja jest w ogóle możliwa? Czy emocje naprawdę mogą powodować choroby?

spis treści

1. Czym jest totalna biologia

Metoda totalnej biologii została opracowana przez Claude’a Sabbah. Przez 35 lat syntezował swoją wiedzę z zakresu różnych obszarów medycznych takich jak onkologia, medycyna ratunkowa, medycyna sportowa, medycyna hiperbaryczna oraz psychoterapia. Dodatkowo w swojej nauce kieruje się znajomością flory i fauny oraz kabałą.

Zobacz film: "Koniec z bólem głowy w minutę"

Z punktu widzenia totalnej biologii choroba powstaje w momencie kiedy nasz organizm nie radzi sobie z negatywnymi emocjami, wówczas są one przenoszone z duszy na ciało. Według totalnej biologii choroba nie jest stanem nieprawidłowości w organizmie tylko najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu do życia. Według totalnej biologii nasz mózg nie pracuje bez potrzeby.

Choroby według totalnej biologii są informacją o konfliktach jakie dzieją się wokół nas. Szczególnie tych konfliktów, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wówczas ze stanu świadomości problem spychany jest do podświadomości i znajduje ujście w postaci realnej choroby.

18 niezawodnych metod, które pomogą ci zwalczyć stres
18 niezawodnych metod, które pomogą ci zwalczyć stres [18 zdjęć]

Wsparcie bliskiej osoby w sytuacji, kiedy odczuwamy silne napięcie nerwowe daje nam ogromny komfort

zobacz galerię

2. Przyczyny chorób według totalnej biologii

Wspomniano już o tym, że przyczyną chorób według totalnej biologii jest pesymistyczne myślenie, stres i negatywne emocje. Według teorii totalnej biologii choroby nowotworowe są powodowane przez traumę przeżytą w dzieciństwie lub konflikty w rodzinie.

Rak piersi według totalnej biologii swoje podłoże ma w lęku o bliską osobę z naszej rodziny. Co więcej także lęk przed problemem z założeniem rodzinnego gniazda może doprowadzić do powstania nowotworu piersi.

Cukrzyca ma według totalnej biologii zupełnie inne podłoże. Jeżeli zostaje zdiagnozowana u nas cukrzyca najprawdopodobniej nasz mąż używa przemocy domowej. Organizm ciągle jest nastawiony do walki i dlatego też poziom glukozy we krwi jest na wysokim poziomie.

Jak wyglądają problemy z tarczycą na tle totalnej biologii? Według badaczy totalnej biologii powodem jest nieustanny pośpiech. Powoduje on przyspieszenie metabolizmu i występuje nadczynność tarczycy. Jeżeli organizm pracuje na zbyt intensywnych obrotach może prosić o przerwę. Dla naszego organizmu może oznaczać to, że pilnie potrzebę odpoczynku, co za tym idzie objawia się niedoczynność tarczycy.

3. Terapia według totalnej biologii

Jak wygląda terapia w totalnej biologii? Według zwolenników metody najlepszym lekarstwem jest zwierzenie się ze swojego cierpienia. Można także przeciwdziałać chorobom poprzez unikanie stresu i negatywnych emocji. Totalna biologia odchodzi od konwencjonalnych metod leczenia, które do tej pory przynosiły pożądane efekty.

Zobacz także:

4. Kontrowersje wokół totalnej biologii

Koncepcja totalnej biologii budzi wiele kontrowersji. Nie dopuszcza ona leczenia farmakologicznego, które może być jedyną możliwością wyleczenia w przypadku medycyny konwencjonalnej. Totalna biologia znajduje się poza oficjalnymi, akademickimi kręgami. Nie można także sprawdzić czy teorie głoszone przez totalną biologię są skuteczne i słuszne.

Oczywiście totalna biologia może mieć odrobinę racji odnośnie stresu i negatywnych emocji. Powodują one u nas zdenerwowanie, napięcie. Stres nie dział pozytywnie na nasz organizm dlatego też powinniśmy się go wystrzegać.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza