UroIntima FuragiActive (Furaginum)

Zapalenie pęcherza i infekcje pochwy to najczęstsze choroby dolnych dróg moczowo-płciowych u kobiet. Nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból, pieczenie i swędzenie, można zlikwidować, stosując preparaty dostępne bez recepty. Furagina zawarta w UroIntima FuragiActive skutecznie leczy nawracające zakażenia dróg moczowych.

Najczęstsze pytania

Czy preparat można łączyć z innymi lekami?

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Lek może być bezpiecznie stosowany z większością innych leków. Nie należy go jednak stosować bez porozumienia z lekarzem łącznie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi, w tym antybiotykami, występują bowiem między nimi niekorzystne interakcje.

Po jakim czasie następuje poprawa?

Poprawa zazwyczaj następuje po kilku dniach. Kurację jednak należy prowadzić 7–8 dni, nawet jeśli poprawa nastąpiła wcześniej.

Czy UroIntima FuragiActive można łączyć z innymi lekami?

Lek może być bezpiecznie stosowany z większością innych leków. Nie należy go jednak stosować bez porozumienia z lekarzem łącznie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi, w tym antybiotykami, ponieważ występują między nimi niekorzystne interakcje.

Czy podczas kuracji należy zachować szczególną higienę i dbałość o okolice intymne?

Zasadniczo wystarczy zwykła poprawna higiena, ale stosowanie leczniczych płynów do higieny intymnej, dostępnych w aptekach, może zwiększyć skuteczność kuracji.

Czy kurację środkiem UroIntima FuragiActive należy uzupełnić innymi środkami?

Nie jest to konieczne, ale może być korzystne uzupełnienie o preparaty doustne żurawiny i miejscowe stosowanie terapeutycznych płynów do higieny intymnej.

Czy przy stosowaniu leku UroIntima FuragiActive można pić alkohol?

Sporadycznie i w małych ilościach ewentualnie można. Lepiej się od niego jednak na ten krótki czas powstrzymać.

Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi infekcji dróg moczowych?

Przeziębienie narządów, przedostawanie się zanieczyszczeń, w tym bakterii z ujścia układu pokarmowego do ujścia układu moczowego.

Czy podczas leczenia infekcji pochwy można uprawiać seks?

W czasie kuracji lepiej jest wstrzymać się od seksu. Można do niego wrócić bezpośrednio po zakończeniu leczenia.

Co robić, by utrzymać zdrowie dróg moczowych?

Pić około 1,5 litra płynów dziennie, nie zwlekać z oddawaniem moczu, stosować codzienną higienę zewnętrznych narządów płciowych, podcierać się w kierunku od przodu do tyłu.

Czy żurawina rzeczywiście pomaga na infekcje dróg moczowych?

Pomaga przy łagodnych infekcjach oraz w zapobieganiu infekcjom. Przy cięższych zakażeniach sama żurawina nie wystarczy.

Co to jest UroIntima FuragiActive?

Preparat UroIntima FuragiActive to lek stosowany przy infekcjach dolnych dróg moczowych. Środek zawiera furaginę, czyli aktywną substancję hamującą rozwój bakterii wywołujących zakażenia. Działa zarówno na bakterie Gram-ujemne (w tym bakterię E.coli) oraz Gram-dodatnie.

Kto powinien stosować UroIntima FuragiActive?

UroIntima FuragiActive to lek polecany dla kobiet, które cierpią na ostre i powracające zakażenia dróg moczowych. Należą do nich zapalenie pęcherza moczowego oraz infekcje pochwy (zakażenie bakteryjne pochwy, zakażenie grzybicze pochwy, zakażenie rzęsistkiem pochwowym). Preparat UroIntima FuragiActive przeznaczony jest dla kobiet, u których pojawiło się ostre zakażenie dolnych dróg moczowych oraz w przypadku nawracających infekcji, w których nie występują powikłania.

Kto nie powinien stosować UroIntima FuragiActive?

Kobiety, u których stwierdzono uczulenie na furaginę lub którykolwiek z innych składników preparatu, nie powinny go stosować. Lek nie może być przyjmowany w pierwszym trymestrze ciąży oraz od 38. tygodnia ciąży i w czasie porodu. Preparat UroIntima FuragiActive jest polecany pacjentkom powyżej 15. roku życia, dlatego nie może być podawany dzieciom i młodzieży młodszej niż 15 lat.

Preparat UroIntima FuragiActive nie może być używany przez osoby z niewydolnością nerek, cierpiące na polineuropatię oraz w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu uczestniczącego w przemianach w krwinkach czerwonych).

Kiedy zachować szczególną ostrożność, stosując UroIintima FuragiActive?

Przy kuracji preparatem UroIntima FuragiActive należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta zdiagnozowano poważne zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość, schorzenia płuc oraz niedobór witamin z grupy B i kwasu foliowego.

Zwiększona ostrożność jest wskazana w przypadku, gdy pacjent choruje na cukrzycę, a także u osób leczonych pochodnymi nitrofuranu.

Jak stosować UroIntima FuragiActive?

Pierwszego dnia leczenia preparatem UroIntima FuragiActive należy przyjąć 2 tabletki 4 razy na dobę. W ciągu następnych dni kuracji, zażywać 2 tabletki 3 razy na dobę.

Lek stosuje się doustnie. Tabletki należy połykać w trakcie posiłku, który zawiera białko. Składnik ten sprawia, że substancje zawarte w preparacie lepiej się wchłaniają. Kuracja środkiem UroIntima FuragiActive powinna trwać 7–8 dni. Jeżeli po tym czasie pacjentka nie zaobserwuje poprawy albo przykre objawy się nasilą, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli zajdzie potrzeba, terapię można powtórzyć po upływie 10–15 dni.

Jakie są możliwe skutki uboczne stosowania UroIntima FuragiActive?

Lek UroIntima FuragiActive może powodować wystąpienie pewnych działań niepożądanych. U pacjentów przyjmujących preparat najczęściej były to nudności, nadmierne gazy i bóle głowy.

U pacjentów zaobserwowano również rzadziej pojawiające się działania niepożądane leku, takie jak sinica, niedokrwistość, zawroty głowy, problemy z widzeniem, nadmierna senność, gorączka, dreszcze, kaszel, bóle brzucha. Przed rozpoczęciem kuracji wskazane jest zapoznanie się z ulotką dołączoną do leku.

Oferty aptek

| UroIntima FuragiActive - Apteka Zawiszy Czarnego | |:--- | | UroIntima FuragiActive - Apteka Biedronka | | UroIntima FuragiActive - Efarm24.pl | | UroIntima FuragiActive - Aptekamini.pl | | UroIntima FuragiActive - Ale leki! |

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Redakcja abcZdrowie.pl, 7 miesięcy temu

Leki

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Leki i suplementy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Leki i suplementy
Leki i suplementy

Latopic na AZS

Latopic na AZS

Preparat Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry oraz alergii pokarmowej.

Leki i suplementy

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

, nabyć jego tańszy odpowiednik. Farmaceuci mają zresztą obowiązek nam o tym powiedzieć. Niższa cena zwykle jest kusząca, zwłaszcza jeżeli niezbędne leki (...) są stosunkowo kosztowne lub jest ich dużo. Czy warto się zdecydować na zamiennik? Czym...

Leki i suplementy

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Rola biotyny Witamina H, witamina B7, biotyna. Tak nazywamy składnik, który jest niezbędny do pracy naszego organizmu. Nazwa witaminy pochodzi z języka niemieckiego. Oznacza "haut", czyli skórę. Za co odpowiada? Jak sama nazwa wskazuje - za stan skóry,...

Leki i suplementy

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Kolejne serie produktów leczniczych wycofane ze sprzedaży Wśród wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny produktów medycznych znalazły się: popularne krople do oczu dla alergików, czopki dla dzieci ułatwiające wypróżnianie się oraz Ciechociński...

Leki i suplementy

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

złożonych, zwłaszcza w tych przeznaczonych do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Sięgając jednocześnie po różne leki z tej grupy, licząc

Leki i suplementy

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

to nie leki Przede wszystkim należy pamiętać, że mimo iż wiele suplementów możemy kupić w aptece, formalnie nie są one lekami. Tak mogą być nazwane (...) kontroli, jak leki. Suplementy...