UroIntima FuragiActive (Furaginum)
Zapalenie pęcherza i infekcje pochwy to najczęstsze choroby dolnych dróg moczowo-płciowych u kobiet. Nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból, pieczenie i swędzenie, można zlikwidować, stosując preparaty dostępne bez recepty. Furagina zawarta w UroIntima FuragiActive skutecznie leczy nawracające zakażenia dróg moczowych.
- 1. Najczęstsze pytania
- 2. Co to jest UroIntima FuragiActive?
- 3. Kto powinien stosować UroIntima FuragiActive?
- 4. Kto nie powinien stosować UroIntima FuragiActive?
- 5. Kiedy zachować szczególną ostrożność, stosując UroIintima FuragiActive?
- 6. Jak stosować UroIntima FuragiActive?
- 7. Jakie są możliwe skutki uboczne stosowania UroIntima FuragiActive?
- 8. Oferty aptek
1. Najczęstsze pytania
Czy preparat można łączyć z innymi lekami?
Lek może być bezpiecznie stosowany z większością innych leków. Nie należy go jednak stosować bez porozumienia z lekarzem łącznie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi, w tym antybiotykami, występują bowiem między nimi niekorzystne interakcje.
Po jakim czasie następuje poprawa?
Poprawa zazwyczaj następuje po kilku dniach. Kurację jednak należy prowadzić 7–8 dni, nawet jeśli poprawa nastąpiła wcześniej.
Skład
Substancja czynna w preparacie UroIntima FuragiActive to furagina 50 mg. Furagina działa bakteriostatycznie na wiele rodzajów drobnoustrojów przy zakażenia dolnych dróg moczowych.
Czy UroIntima FuragiActive można łączyć z innymi lekami?
Lek może być bezpiecznie stosowany z większością innych leków. Nie należy go jednak stosować bez porozumienia z lekarzem łącznie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi, w tym antybiotykami, ponieważ występują między nimi niekorzystne interakcje.
Czy podczas kuracji należy zachować szczególną higienę i dbałość o okolice intymne?
Zasadniczo wystarczy zwykła poprawna higiena, ale stosowanie leczniczych płynów do higieny intymnej, dostępnych w aptekach, może zwiększyć skuteczność kuracji.
Czy kurację środkiem UroIntima FuragiActive należy uzupełnić innymi środkami?
Nie jest to konieczne, ale może być korzystne uzupełnienie o preparaty doustne żurawiny i miejscowe stosowanie terapeutycznych płynów do higieny intymnej.
Ten lek, podobnie jak inne leki przeciwbakteryjne, należy stosować przez pełny cykl terapeutyczny (w przypadku furaginy – co najmniej siedem dni), a nie tylko do ustąpienia widocznych objawów. Zbyt szybkie przerwanie terapii może skutkować groźnymi powikłaniami.
Czy przy stosowaniu leku UroIntima FuragiActive można pić alkohol?
Sporadycznie i w małych ilościach ewentualnie można. Lepiej się od niego jednak na ten krótki czas powstrzymać.
Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi infekcji dróg moczowych?
Przeziębienie narządów, przedostawanie się zanieczyszczeń, w tym bakterii z ujścia układu pokarmowego do ujścia układu moczowego.
Czy podczas leczenia infekcji pochwy można uprawiać seks?
W czasie kuracji lepiej jest wstrzymać się od seksu. Można do niego wrócić bezpośrednio po zakończeniu leczenia.
Podmiot odpowiedzialny
Producentem leku jest USP Zdrowie sp. z o.o.
Co robić, by utrzymać zdrowie dróg moczowych?
Pić około 1,5 litra płynów dziennie, nie zwlekać z oddawaniem moczu, stosować codzienną higienę zewnętrznych narządów płciowych, podcierać się w kierunku od przodu do tyłu.
Czy żurawina rzeczywiście pomaga na infekcje dróg moczowych?
Pomaga przy łagodnych infekcjach oraz w zapobieganiu infekcjom. Przy cięższych zakażeniach sama żurawina nie wystarczy.
2. Co to jest UroIntima FuragiActive?
Preparat UroIntima FuragiActive to lek stosowany przy infekcjach dolnych dróg moczowych. Środek zawiera furaginę, czyli aktywną substancję hamującą rozwój bakterii wywołujących zakażenia. Działa zarówno na bakterie Gram-ujemne (w tym bakterię E.coli) oraz Gram-dodatnie.
3. Kto powinien stosować UroIntima FuragiActive?
UroIntima FuragiActive to lek polecany dla kobiet, które cierpią na ostre i powracające zakażenia dróg moczowych. Należą do nich zapalenie pęcherza moczowego oraz infekcje pochwy (zakażenie bakteryjne pochwy, zakażenie grzybicze pochwy, zakażenie rzęsistkiem pochwowym). Preparat UroIntima FuragiActive przeznaczony jest dla kobiet, u których pojawiło się ostre zakażenie dolnych dróg moczowych oraz w przypadku nawracających infekcji, w których nie występują powikłania.
4. Kto nie powinien stosować UroIntima FuragiActive?
Kobiety, u których stwierdzono uczulenie na furaginę lub którykolwiek z innych składników preparatu, nie powinny go stosować. Lek nie może być przyjmowany w pierwszym trymestrze ciąży oraz od 38. tygodnia ciąży i w czasie porodu. Preparat UroIntima FuragiActive jest polecany pacjentkom powyżej 15. roku życia, dlatego nie może być podawany dzieciom i młodzieży młodszej niż 15 lat.
Preparat UroIntima FuragiActive nie może być używany przez osoby z niewydolnością nerek, cierpiące na polineuropatię oraz w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu uczestniczącego w przemianach w krwinkach czerwonych).
5. Kiedy zachować szczególną ostrożność, stosując UroIintima FuragiActive?
Przy kuracji preparatem UroIntima FuragiActive należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta zdiagnozowano poważne zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość, schorzenia płuc oraz niedobór witamin z grupy B i kwasu foliowego.
Zwiększona ostrożność jest wskazana w przypadku, gdy pacjent choruje na cukrzycę, a także u osób leczonych pochodnymi nitrofuranu.
6. Jak stosować UroIntima FuragiActive?
Pierwszego dnia leczenia preparatem UroIntima FuragiActive należy przyjąć 2 tabletki 4 razy na dobę. W ciągu następnych dni kuracji, zażywać 2 tabletki 3 razy na dobę.
Lek stosuje się doustnie. Tabletki należy połykać w trakcie posiłku, który zawiera białko. Składnik ten sprawia, że substancje zawarte w preparacie lepiej się wchłaniają. Kuracja środkiem UroIntima FuragiActive powinna trwać 7–8 dni. Jeżeli po tym czasie pacjentka nie zaobserwuje poprawy albo przykre objawy się nasilą, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli zajdzie potrzeba, terapię można powtórzyć po upływie 10–15 dni.
7. Jakie są możliwe skutki uboczne stosowania UroIntima FuragiActive?
Lek UroIntima FuragiActive może powodować wystąpienie pewnych działań niepożądanych. U pacjentów przyjmujących preparat najczęściej były to nudności, nadmierne gazy i bóle głowy.
U pacjentów zaobserwowano również rzadziej pojawiające się działania niepożądane leku, takie jak sinica, niedokrwistość, zawroty głowy, problemy z widzeniem, nadmierna senność, gorączka, dreszcze, kaszel, bóle brzucha. Przed rozpoczęciem kuracji wskazane jest zapoznanie się z ulotką dołączoną do leku.
8. Oferty aptek
UroIntima FuragiActive - Apteka Zawiszy Czarnego |
---|
UroIntima FuragiActive - Apteka Biedronka |
UroIntima FuragiActive - Efarm24.pl |
UroIntima FuragiActive - Aptekamini.pl |
UroIntima FuragiActive - Ale leki! |
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.