Trwa ładowanie...

Zioła na cellulit

Avatar placeholder
20.02.2023 09:42
Zioła na cellulit
Zioła na cellulit (123RF)

Zioła na cellulit, do których należą m.in.: mniszek, ostropest, pietruszka, jałowiec, cyprys i koper, są naturalną metodą na pozbycie się tzw. pomarańczowej skórki. Ich działanie polega głównie na usunięciu toksyn z organizmu i przywróceniu prawidłowego krążenia krwi w nieestetycznie wyglądającej skórze. Należy pamiętać, że same zioła nie rozwiążą problemu, jakim jest cellulit. Warto również zakupić kremy antycellulitowe, masować skórę, pić dużo wody, uprawiać sport i racjonalnie się odżywiać.

spis treści

1. Zioła zwalczające cellulit

Rośliny, które zwalczają cellulit, oczyszczają tkanki z nagromadzonych toksyn oraz poprawiają przepływ krwi i limfy. Można je stosować w formie olejków, kremów, ale także dodawać do sałatek i sporządzać z nich wywary oraz napary.

Dowiedz się więcej:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Jakie zioła pomogą na pomarańczową skórkę?

  • Mniszek lekarski – roślina pomaga wypłukać z organizmu substancje trujące, które mają wpływ na strukturę komórkową skóry. Kiedy pozbędziemy się toksyn, następuje odbudowa tkanki i poprawia się jej wygląd. Liście mniszka mogą być dodawane między innymi do przecieranych soków wielowarzywnych.
  • Gotu-kola – udowodniono, że ta roślina skutecznie redukuje pomarańczową skórkę i przyśpiesza spalenie tłuszczu. Roślina ma właściwości regenerujące, dzięki czemu zniszczona tkanka łączna odbudowuje się. Zapobiega także procesom starzenia i działa przeciwobrzękowo.
  • Ostropest – działa oczyszczająco, m.in. na wątrobę i skórę. Podczas kuracji ziołowej tkanka skórna zostanie oczyszczona i lepiej ukrwiona, zatem stanie się gładsza.
  • Pietruszka – to kolejna roślina zapewniająca eliminację toksyn. Warto zatem dodawać jej jak najwięcej do sałatek i soków warzywnych. Poza tym jest ona bogata w witaminy, które dobrze działają na skórę.
  • Jałowiec – roślinę stosuje się pomocniczo w leczeniu zapaleń dróg moczowych, zaburzeń miesiączkowania, problemów układu trawiennego (np. przy kolkach) oraz artretyzmu i reumatyzmu. Jałowiec ma działanie: oczyszczające, moczopędne, odkażające, stymulujące. Jeśli olejek z rośliny jest regularnie wcierany w skórę, nadmiar wody i toksyn znika, poprawia się krążenie, a cellulit zaczyna znikać.
  • Cyprys i koper – cyprys walczy ze skórką pomarańczową, ponieważ uszczelnia naczynia krwionośne i ma działanie moczopędne. Takie właściwości ma również koper, który doceniany jest głównie za łagodzenie bóli brzucha i wzdęć. Poza tym przeciwdziała zapaleniom.

2. Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na skórkę pomarańczową mogą okazać się skutecznie, jeśli będą stosowane regularnie. Przygotowanie mikstur wymaga trochę cierpliwości, ale mimo wszystko warto spróbować.

  • Olejek ziołowy przeciw cellulitowi

Warto stosować olejek ziołowy do codziennego masażu antycellulitowego całego ciała. Jest to niezwykle skuteczny sposób wspomagania walki z cellulitem. Potrzebujemy garści świeżych liści bluszczu, które zalewamy 200 ml oleju z nasion pszenicy. Odstawiamy w ciepłe miejsce na około 2 tygodnie. Po tym czasie olejek należy przecedzić, po czym dodać 2 krople olejku rozmarynowego.

  • Antycellulitowa kąpiel ziołowa

Aby przygotować specjalną kąpiel na cellulit, należy zagotować około 2 litry wody. Do gotującej się wody wsypujemy po 1 łyżce suszonych ziół rozmarynu oraz pączków sosny. Następnie podgrzewamy całość na wolnym ogniu. Po tym czasie odwar przecedzamy i wlewamy do wanny. Stosujemy około 2 razy w tygodniu.

Najlepszymi sposobami na pomarańczową skórkę są również: dieta na oczyszczenie organizmu, obfita w owoce i warzywa, a uboga w tłuszcze zwierzęce, a także picie przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie, aktywność fizyczna i odpowiednie kosmetyki.

Stosując takie preparaty na cellulit, należy pamiętać, że uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry wymaga dużo czasu i systematyczności.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze