Trwa ładowanie...

Feng shui - charakterystyka, aranżacja pomieszczeń, otoczenie domu

Avatar placeholder
30.03.2021 22:58
Feng shui - charakterystyka, aranżacja pomieszczeń, otoczenie domu
Feng shui - charakterystyka, aranżacja pomieszczeń, otoczenie domu

Przeprowadzka do nowego mieszkania to nowy etap w życiu człowieka. Szczególnie dla tego, który od podstaw musi je urządzić. W końcu w ten sposób tworzone jest miejsce, w którym przyjdzie nam na co dzień przebywać i które od tej pory stanie się azylem na lepsze i gorsze dni.

Nikogo więc nie dziwi fakt starannego dobierania dodatków, aranżowania wnętrz i dopasowywania kolorystycznego. Niektórzy szukają profesjonalnej pomocy u dekoratorów wnętrz. Inni na własną rękę poszukują inspiracji u rodziny, znajomych lub na stronach czasopism dotyczących projektowania wnętrz. Jeszcze inni, powracając do korzeni, postanawiają zaufać filozofii feng shui.

spis treści

1. Feng shui - charakterystyka

Głównym wykładnikiem feng shui jest utrzymanie równowagi pomiędzy wodą (shui) a wiatrem (feng) – symbolami świata doczesnego i niebios. Specjaliści bowiem uważają, że istnieje możliwość czerpania pozytywnej energii z przedmiotów, które znajdują się w naszym otoczeniu. Energia ta objawia się nie tylko w dobrym samopoczuciu, ale nierzadko jest w stanie poprawić stosunki interpersonalne. Odpowiednie dopasowanie barw, kształtów i surowców pozytywnie wpływa na różne aspekty życia, dlatego coraz więcej osób wybiera aranżację domu metodą feng shui.

2. Feng shui - aranżacja pomieszczeń

Zobacz film: "Akupunktura sposobem na wyjście z nałogu"

Nauki feng shui wskazują, że najważniejszym pomieszczeniem w domu jest kuchnia. To miejsce, w którym podtrzymywane są stosunki rodzinne oraz przygotowuje się posiłki, a więc symbol dobrobytu i dostatku. Powinna być ona umieszczona jak najdalej od drzwi frontowych, aby pozytywna energia nie uciekała na zewnątrz. Najbardziej odpowiednim kolorem ścian kuchni jest żółty, ponieważ kuchnia ma kojarzyć się z ciepłem i radością ze wspólnego obcowania.

10 krajów, w których żyje się najdłużej
10 krajów, w których żyje się najdłużej [11 zdjęć]

Zdrowy tryb życia, regularna aktywność fizyczna, dostęp do czystego powietrza oraz wody pitnej, a także

zobacz galerię

Symbol ogniska rodzinnego – kominek, wskazany jest natomiast w salonie. W tym pomieszczeniu mile widziane będą także lustra, które sprawią, że przestrzeń stanie się jeszcze większa. Wielki stół z bukietem żywych kwiatów utożsamiany jest ze zdrowiem, dlatego zajmuje centralne miejsce właśnie w salonie.

Spokój i wyciszenie odnajdujemy w sypialni, w związku z czym nie należy w niej umieszczać metalowych przedmiotów, które uniemożliwiają pełen odpoczynek. W żadnym wypadku w sypialni nie powinien znajdować się także odbiornik telewizyjny, komputer lub lustro.

O wiele ważniejsze jest tu świeże powietrze i przestrzeń. Jeżeli chodzi o łazienkę, to zasady feng shui sugerują, że powinniśmy ją zlokalizować możliwie najdalej od sypialni i kuchni. Drzwi do niej powinny być zawsze zamknięte, a okna (w miarę możliwości) otwarte. To miejsce, które możemy dekorować świecami, kamykami oraz żywymi roślinami symbolizującymi ziemię – przeciwieństwo wody, która przecież króluje w łazience.

Zobacz także:

3. Feng shui - otoczenie domu

Nie mniej ważne jest otoczenie domu, a więc krajobraz, sąsiedztwo oraz tereny znajdujące się dookoła miejsca zamieszkania. Pusta przestrzeń wskazana jest z przodu domu, natomiast z tyłu mogą znajdować się wyższe punkty (np. drzewa lub budynki), które zapewnią bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że specjaliści filozofii feng shui opracowali dziewięć sektorów związanych ze stronami świata. Ich znajomość może wskazać przyczyny niepowodzeń i porażek oraz zasugerować nowe rozwiązanie, ściśle związane z chińską filozofią życia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze