Trwa ładowanie...

Test ALCAT

Alergia to choroba potrafiąca skutecznie utrudnić życie. W celu jej zdiagnozowania i rozpoznania wykonuje się testy alergiczne. ALCAT test ma za zadanie określić zachowanie krwinek białych znajdujących się we krwi po zetknięciu z alergenem, ale poza organizmem. ALCAT test pokaże reakcje monocytów, limfocytów, nulocytów i płytek krwi. Alergeny działają na krwinki białe i je zmieniają lub niszczą. ALCAT test pomaga znaleźć przyczynę alergii pokarmowej.

spis treści

1. Co to jest test ALCAT?

Testy alergiczne pomagają znaleźć przyczynę choroby. Alergia dzięki temu jest szybciej i skuteczniej leczona. Jak wykonuje się ALCAT test? Otóż krwinki białe zmieniają się przez alergeny. ALCAT test ma właśnie wykazać jak zmienia się zachowanie krwinek białych krążących we krwi pod wpływem alergenów pokarmowych poza organizmem.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Komórki układu immunologicznego monitorowane są przez aparaturę komputerową. Monocyty, limfocyty, nulocyty i płytki krwi, na które działają alergeny, mogą ulec zniekształceniu lub całkowitemu zniszczeniu. Monitorowanie komórek pozwala też dowiedzieć się, które z nich biorą udział w chorobie i osłabiają system immunologiczny.

2. Jakie alergeny bada test ALCAT?

Wykonując ALCAT test wykorzystuje się różne alergeny - pleśń, pokarmy, związki chemiczne, leki. Badanie ma na celu wskazanie jak powyższe substancje działają na system immunologiczny i jego komórki. Poza tym sprawdza się, które alergeny są silniejsze, a które słabsze.

3. Alergia a inne choroby

ALCAT test pozwala poznać jaki wpływ ma alergia na schorzenia centralnego układu nerwowego i pokrzywki alergicznej powstałej na skutek alergii pokarmowej. Okazuje się bowiem, że alergia wziewna i alergia pokarmowa wpływają na schorzenia mózgu, takie jak migrena i nadpobudliwość. ALCAT test bada wpływ pokarmu na zespół nerczycowy, padaczkę, moczenie nocne itd.

Alergia pokarmowa często jest diagnozowana poprzez dietę diagnostyczną. Dieta diagnostyczna polega na wprowadzeniu pokarmu do ustroju. Objawy alergii potwierdzają szkodliwość danego alergenu. ALCAT test jest znacznie szybszym sposobem diagnozowania alergii.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Testy punktowe z alergenami pokarmowymi
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza