Trwa ładowanie...

Anesteloc – działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Avatar placeholder
11.01.2023 10:40
Anesteloc– działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki
Anesteloc– działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Układ pokarmowy należy utrzymywać w jak najlepszej kondycji. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy w wyniku czynników zewnętrznych lub choroby coś zaczyna szwankować. Wówczas dochodzi do krępujących sytuacji. W przypadku zaobserwowania nadmiernego wydzielania soków trawiennych zwykła dieta nie wystarczy. Należy wprowadzić leczenie farmakologiczne. Jednym z takich preparatów jest dostępny jest na receptę lek o nazwie Anesteloc, któremu przyjrzymy się bliżej.

spis treści

1. Anesteloc– działanie

Działanie Anesteloc polega na hamowaniu wydzielania kwasu solnego w soku żołądkowym. Preparat Anesteloc jest wskazany do stosowania w celu zapobiegania chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Ponadto lek Anesteloc stosuje się w stanach chorobowych związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego.

2. Anesteloc– skład

Podstawowy składnik Anesteloc to pantoprazol. Substancja blokuje enzym - pompę protonową w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka, przez co hamuje wydzielanie kwasu solnego przez te komórki. W ten sposób zmniejsza się kwasowość soku żołądkowego.

Zobacz film: "Zioła, które wspomagają układ trawienny"

Pantoprazol po podaniu doustnym wchłania się szybko, stężenie maksymalne we krwi uzyskiwane jest po około 2,5 godziny po podaniu. Posiłek nie wpływa na wartość stężenia maksymalnego ani na dostępność biologiczną leku, może jedynie opóźnić wystąpienie działania.

Wrzód żołądka - zdjęcia
Wrzód żołądka - zdjęcia

Gastroskopia to badanie, które może pomóc zdiagnozować wrzód żołądka.

zobacz galerię

Po 2-tygodniowym leczeniu za pomocą pantoprazolu zauważa się ustąpienie objawów u większości chorych. Pantoprazol w większości wydalany jest z moczem, częściowo także z żółcią. Pantoprazol przenika przez łożysko, a także do mleka kobiet karmiących piersią.

3. Anesteloc – skutki uboczne

Skutki uboczne Anesteloc może wywołać w postaci: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia ze strony układu nerwowego. Pojawić się mogą również odczyny alergiczne, takie jak świąd i wysypka skórna. Podczas stosowania leku niezbyt często obserwuje się bóle mięśni i stawów.

Przed rozpoczęciem leczenia Anesteloc należy wykluczyć nowotworowy charakter choroby. Stosowanie preparatu Anesteloc może maskować objawy choroby nowotworowej, w tym raka żołądka i opóźniać właściwe rozpoznanie.

Stosowanie Anesteloc przez okres dłuższy niż 3 miesiące należy przeprowadzić kontrolę zawartości magnezu we krwi. Podczas leczenia długotrwałego mogą wystąpić niedobory magnezu i ciężka hipomagnezemia. Może ona przebiegać z objawami takimi jak: zmęczenie, tężyczka, majaczenie, drgawki, zawroty głowy i zaburzenia rytmu serca.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić zaburzenia widzenia, zawroty głowy i inne objawy mogące upośledzać sprawność psychofizyczną. Jeżeli wystąpią powyższe działania niepożądane nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń czy maszyn.

4. Anesteloc– dawkowanie

Preparat ma postać tabletek dojelitowych. Dawkowanie Anesteloc odbywa się doustnie. Preparat w postaci tabletek dojelitowych przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem, połykać w całości popijając obficie wodą.

5. Anesteloc– opinie

Opinie o Anesteloc pozostawiane przez pacjentów są na ogół pozytywne. Jest to lek, który powinien być stosowany według zaleceń lekarza i kontrolowana powinna być skuteczność jego działania. Lek jest polecany przez osoby, które walczą z chorobą wrzodową żołądka.

6. Anesteloc– zamienniki

Jak większość leków również Anesteloc posiada zamienniki. Są w podobnej cenie i mają zbliżone działąnie. Alternatywna dla Anesteloc to następujące leki: Gastrostad, Contracid, Noacid, Panrazol, Nolpaza, Ozzion, Ranloc.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze