Przejdź na WP

Domowe sposoby na łysienie

Łysienie, wypadanie włosów i coraz większe zakola wokół skroni to koszmar wielu mężczyzn. Chociaż łysienie jest uwarunkowane genetycznie, można z nim skutecznie i bezpiecznie walczyć. Nowoczesna medycyna proponuje wiele sposobów na zahamowanie tego procesu. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno drogiego specyfiku, zapoznaj się ze sprawdzonymi domowymi sposobami radzenia sobie z tą dolegliwością.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

spis treści

1. Rozpoznanie podłoża łysienia

Walkę z wypadaniem włosów zacznij od wizyty u dermatologa. Stosowanie wymyślnych preparatów może nie przynosić rezultatów ze względu na nierozpoznaną genezę choroby, dlatego tez tak ważne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań włosów. W zależności od różnych typów łysienia występują charakterystyczne objawy i nie zawsze ten sam sposób leczenia.

2. Oliwa z oliwek na wypadanie włosów

Oliwa z oliwek ma szerokie zastosowanie w kuchni, ale również w leczeniu łysienia. Przygotowując potrawy z użyciem oliwy z oliwek pozwalasz na naturalne odtłuszczanie włosów, a przez to na lepszą cyrkulację krwi w okolicach skóry głowy. Badania dowodzą, iż użycie oliwy z oliwek nie tylko spowalnia wypadanie włosów, ale również może przyczynić się do odrastania włosów.

3. Mleko kokosowe na łysienie

Mleko kokosowe od dawien dawna wykorzystywane jest w walce z wypadaniem włosów. Świeżo starte i gotowane z niewielką ilością wody wiórki kokosowe tworzą po odciśnięciu maseczkę, którą wmasowujemy w cebulki włosów i pozostawiamy na skórze głowy na godzinę. Powtarzanie zabiegów trzy, cztery razy na tydzień nadaje włosom właściwe nawilżenie i odżywienie, stymulując zarazem porost włosów.

4. Biotyna na wypadanie włosów

Biotyna, czyli inaczej witamina H, wpływa na właściwe funkcjonowanie oraz zachowanie zdrowego wyglądu skóry, paznokci oraz włosów. Dzienne spożycie biotyny przy objawach wypadania włosów nie powinno przekraczać 300 mikrogramów. Suplement ten możesz kupić bez recepty w każdej aptece. Pamiętaj, aby nie spożywać surowych jaj podczas kuracji, gdyż blokują one wchłanianie się biotyny.

5. Niebezpieczne szampony a łysienie

Jedną z podstawowych zasad w walce z łysieniem jest wybór odpowiedniego szamponu. Unikaj mycia włosów szamponami z dodatkiem laurylosiarczanu sodu (Sodium Lauryl Sulfate). Ten silnie działający środek niszczy torebki włosowe i z czasem może przyczynić się do łysienia typu męskiego. Sięgaj po regenerujące szampony ze wspomnianą wcześniej biotyną.

6. Masaż głowy na łysienie

Zwykły masaż głowy może przyczynić się do zahamowania pierwszych oznak łysienia. Łysienie bierze swój początek w pozbawionych tlenu torebkach włosowych, które obumierają, a włosy zaczynają się przerzedzać. Masaż poprawia krążenie krwi w okolicach skóry głowy i równocześnie doprowadza tlen do cebulek włosów. Masaż głowy może być wykonywany palcami, szczotką o zaokrąglonych końcówkach lub specjalnym masażerem.

Mamy nadzieje, że powyższe rady pomogą wam w walce z łysieniem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy