Trwa ładowanie...

Impotencja w młodym wieku

Avatar placeholder
29.04.2013 14:46
Impotencja w młodym wieku
Impotencja w młodym wieku

Chociaż wydawałoby się, że zaburzenia erekcji dotyczą głównie starszych mężczyzn, w rzeczywistości problem ten może dotykać mężczyzn w każdym wieku. Czym jest impotencja?, chociaż rzadsza, również się zdarza. O impotencji mówi się, gdy mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu i doprowadzić do wytrysku nasienia. Przyczyny impotencji mogą być bardzo różne: od zaburzeń hormonalnych po stres. Na szczęście istnieje wiele sposobów na walkę z tym problemem, często niewymagających farmakoterapii.

spis treści

1. Objawy impotencji

Impotencja wiąże się z niezdolnością do utrzymania erekcji podczas stosunku seksualnego. Objawami impotencji może być brak popędu, problemy z wytryskiem oraz problemy z osiągnięciem orgazmu. Podłoże impotencji może być fizyczne lub psychiczne. Brak erekcji w młodym wieku najczęściej wynika z czynników psychologicznych.

2. Stres i palenie papierosów przyczyną impotencji

Stres i problemy codziennego życia mogą stać się przyczyną impotencji w młodym wieku. Problemy w pracy, szkole, problemy osobiste oraz obowiązki młodego mężczyzny mogą go przytłoczyć na tyle, że stłumią zainteresowanie seksem. Często wynika to z nieumiejętności oddzielenia życia intymnego od codziennych trosk. Brak erekcji lub słaba erekcja w młodym wieku może prowadzić do depresji i obniżenia poczucia własnej wartości.

Zobacz film: "Narkotyki i seks"

Palenie papierosów zwiększa ryzyko impotencji. W przypadku trzydziestolatków i czterdziestolatków wzrasta ono o 50% w stosunku do mężczyzn, którzy nie palą. Młodzi mężczyźni powinni również pamiętać, że palenie pogarsza jakość spermy i liczebność plemników. Chociaż w młodym wieku może to nie robić problemu, jednak w przyszłości ma to ogromne znaczenie przy planowaniu rodziny.

3. Problemy zdrowotne a impotencja

Problemy z erekcją u młodych mężczyzn mogą wynikać z chorób. Gdy w tętnicach zbiera się płytka miażdżycowa, dopływ krwi do penisa może być ograniczony. Może do tego prowadzić:

Zaburzenia erekcji u młodych ludzi mogą również wynikać z przyjmowanych leków (antydepresantów, leków antyhistaminowych, tabletek nasennych, leków na nadciśnienie i raka prostaty) oraz z nadwagi.

4. Jazda na rowerze a zaburzenia erekcji

Długotrwała jazda na rowerze może przyczynić się do impotencji u młodych mężczyzn, ponieważ siodełko rowerowe wywiera ucisk na nerwy i hamuje dopływ krwi do penisa. Może to prowadzić do czasowego braku czucia w członku.

Leczenie impotencji w młodym wieku wiąże się z wyeliminowaniem czynników, które są przyczyną problemu. Młody mężczyzna powinien przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia, zrzucić zbędne kilogramy, zrezygnować z palenia, picia alkoholu i stosowania narkotyków. Warto również poznać techniki relaksacji, które pomogą radzić sobie ze stresem, stanowiącym częstą przyczynę impotencji.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Kategorie mężczyzn z impotencją
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze