Michał Piela wyjawił przyczynę utraty wagi

Michał Piela jest bardzo lubianym przez telewidzów aktorem. Najwięcej fanów zyskał dzięki roli w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie gra sympatycznego aspiranta Mieczysława Nocula.

Aktor stracił ostatnio sporo na wadze, co było sporym zaskoczeniem. Michał Piela schudł 30 kg. Ta spektakularna metamorfoza spodobała się fanom aktora, jednak nikt nie wiedział, co spowodowało tak dużą zmianę w wyglądzie aktora.

W ostatnim wywiadzie dla tygodnika "Świat i ludzie" Michał Piela opowiedział, co stoi za jego przemianą. Do niedawno aktor ważył 120 kg i trzeba przyznać, że aktor był otyły. Jednak diagnoza postawiona przez lekarzy skłoniła go do wprowadzenia zmian w swoim trybie życia, które zaowocowały utratą 30 kg.

Piela w wywiadzie powiedział, że w pewnym usłyszał od lekarzy, że ma cukrzycę. Jedynym wyjściem była zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze. Na szczęście choroba nie jest zaawansowana, ale sama świadomość choroby, sprawiła, że aktor postanowił się pilnować i zadbać w końcu o zdrowie.

Aktor opowiada, że gotowaniem w jego domu zajęła się teraz jego żona, ponieważ on sam jest smakoszem kuchni śląskiej, a ta jest wyjątkowo kaloryczna. Żona aktora poradziła sobie wyśmienicie. Dzięki jej zaangażowaniu aktorowi było łatwiej zachować dyscyplinę.

Michał Piela jest obecnie najbardziej kojarzony z rolą w serialu TVP "Ojciec Mateusz", jednak na swoim koncie ma role w innych serialach takich jak "Determinator", "Dublerzy" czy "Glina".

Poza pracą w serialach aktora można było również oglądać w takich filmach, jak "To nie tak jak myślisz, kotku", "Rozmowy nocą", "Śluby panieńskie" czy "Sztos 2". A ostatnio zagrał w kinowym hicie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której cechą charakterystyczną jest wysoki poziom cukru we krwi. Dwie główne przyczyny cukrzycy to zaburzenia pracy trzustki, gdy nie jest ona w stanie produkować wystarczającej ilości insuliny lub wystarczająca ilość insuliny w organizmie, ale zaburzony proces reagowania na cukier w komórkach.

Istnieje kilka rodzajów cukrzycy, jednak najpopularniejszy jest typ 2. Stanowi on ok. 90 proc. wszystkich przypadków. Na jej wystąpienie wpływa głównie styl życia, a więc zła dieta, nadwaga i brak ruchu. Ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 może być zwiększone przez niektóre leki lub czynniki genetyczne.

10 sposobów na uniknięcie komplikacji cukrzycowych

Cukrzyk powinien odwiedzać lekarza pierwszego kontaktu co najmniej cztery razy w roku. Co więcej, powinien on regularnie badać poziom cukru we krwi, nerki,...

Niestety cukrzyca jest nadal późno rozpoznawana. Dlatego wiele osób cierpi z powodu powikłań cukrzycy, takich jak np. uszkodzenia organów w wyniku utrzymującej się hiperglikemii w organizmie, czyli za wysokiego poziomu cukru we krwi. Najczęściej te powikłania dotykają serca, oczu, stóp, nerek i mózgu. Według WHO 15 mln niewidomych osób na świecie utraciło wzrok w wyniku powikłań cukrzycy.

Statystyki podają, że w Polsce na cukrzyce choruje 2,6 mln osób, co stanowi ok. 5 proc. społeczeństwa, a ok. 750 000 osób jest nadal niezdiagnozowanych.

Marta Pawlak, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji. Kierownik...

Newsy

Czy kręgarz przyniesie ulgę w migrenie?

Ludzie cierpiący z powodu migreny często poszukują pomocy u kręgarza, ale nowe badanie sugeruje, że ulga w bólu może być efektem placebo. Kiedy badacze zastosowali na pacjentach prawdziwą formę chiropraktyki (kręgarstwa) oraz jej fałszywą wersję,...