Michał Piela wyjawił przyczynę utraty wagi
Michał Piela jest bardzo lubianym przez telewidzów aktorem. Najwięcej fanów zyskał dzięki roli w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie gra sympatycznego aspiranta Mieczysława Nocula.
Aktor stracił ostatnio sporo na wadze, co było sporym zaskoczeniem. Michał Piela schudł 30 kg. Ta spektakularna metamorfoza spodobała się fanom aktora, jednak nikt nie wiedział, co spowodowało tak dużą zmianę w wyglądzie aktora.
W ostatnim wywiadzie dla tygodnika "Świat i ludzie" Michał Piela opowiedział, co stoi za jego przemianą. Do niedawno aktor ważył 120 kg i trzeba przyznać, że aktor był otyły. Jednak diagnoza postawiona przez lekarzy skłoniła go do wprowadzenia zmian w swoim trybie życia, które zaowocowały utratą 30 kg.
Piela w wywiadzie powiedział, że w pewnym usłyszał od lekarzy, że ma cukrzycę. Jedynym wyjściem była zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze. Na szczęście choroba nie jest zaawansowana, ale sama świadomość choroby, sprawiła, że aktor postanowił się pilnować i zadbać w końcu o zdrowie.
Aktor opowiada, że gotowaniem w jego domu zajęła się teraz jego żona, ponieważ on sam jest smakoszem kuchni śląskiej, a ta jest wyjątkowo kaloryczna. Żona aktora poradziła sobie wyśmienicie. Dzięki jej zaangażowaniu aktorowi było łatwiej zachować dyscyplinę.
Michał Piela jest obecnie najbardziej kojarzony z rolą w serialu TVP "Ojciec Mateusz", jednak na swoim koncie ma role w innych serialach takich jak "Determinator", "Dublerzy" czy "Glina".
Poza pracą w serialach aktora można było również oglądać w takich filmach, jak "To nie tak jak myślisz, kotku", "Rozmowy nocą", "Śluby panieńskie" czy "Sztos 2". A ostatnio zagrał w kinowym hicie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".
ZOBACZ TAKŻE:
- Zioła na cukrzycę
- Alkohol a cukrzyca
- Mylące symptomy, które mogą wskazywać na cukrzycę
Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której cechą charakterystyczną jest wysoki poziom cukru we krwi. Dwie główne przyczyny cukrzycy to zaburzenia pracy trzustki, gdy nie jest ona w stanie produkować wystarczającej ilości insuliny lub wystarczająca ilość insuliny w organizmie, ale zaburzony proces reagowania na cukier w komórkach.
Istnieje kilka rodzajów cukrzycy, jednak najpopularniejszy jest typ 2. Stanowi on ok. 90 proc. wszystkich przypadków. Na jej wystąpienie wpływa głównie styl życia, a więc zła dieta, nadwaga i brak ruchu. Ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 może być zwiększone przez niektóre leki lub czynniki genetyczne.
Niestety cukrzyca jest nadal późno rozpoznawana. Dlatego wiele osób cierpi z powodu powikłań cukrzycy, takich jak np. uszkodzenia organów w wyniku utrzymującej się hiperglikemii w organizmie, czyli za wysokiego poziomu cukru we krwi. Najczęściej te powikłania dotykają serca, oczu, stóp, nerek i mózgu. Według WHO 15 mln niewidomych osób na świecie utraciło wzrok w wyniku powikłań cukrzycy.
Statystyki podają, że w Polsce na cukrzyce choruje 2,6 mln osób, co stanowi ok. 5 proc. społeczeństwa, a ok. 750 000 osób jest nadal niezdiagnozowanych.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.