3 sprawdzone i naturalne metody walki z nadciśnieniem. Znasz je?
Nadciśnienie to jedno z najpowszechniejszych dolegliwości naszych czasów. Można jednak z nim walczyć. Oto 3 sprawdzone naturalne metody, które pomogą uporać się z nadciśnieniem.
Poziom ciśnienia krwi, który powszechnie uważa się za niepokojący, wynosi 140/90 mmHg. Wyższe wskaźniki mogą sugerować poważne kłopoty ze zdrowiem.
Zobacz także:
- Choroba brudnych rąk atakuje. W tym roku zachorowało już 1426 osób. Zobacz, jak się ochronić
- Mleczko pszczele pomoże w leczeniu. Badania naukowe potwierdzają niezwykłe właściwości
- Oto najseksowniejsza pielęgniarka na świecie. Bez problemu godzi pasję z pracą zawodową
Osoby, które cierpią na nadciśnienie krwi są narażone na dolegliwości układu krążenia, nerek, cukrzycę, a także rozwój tętniaka. Wystąpić mogą także zaburzenia funkcji poznawczych.
Na rynku dostępnych jest wiele leków, które pomagają normalizować wysokość ciśnienia. Choć czasami są niezbędne, mogą powodować skutki uboczne, takie jak np. bóle głowy, skurcze mięśni i nóg oraz bezsenność. Istnieje też sporo metod naturalnych, które wspomogą walkę z tym problemem.
3 naturalne metody, które prezentujemy poniżej, wykonać można ze składników, które są łatwo dostępne w każdej kuchni.
1. Metoda 1: sok z cytryny
Składniki:
- woda
- cytryna
Przygotowanie:
Sok z cytryny wystarczy wycisnąć do szklanki z wodą. Taki napój najlepiej pić z samego rana, na czczo. Dzięki cytrynie, naczynia krwionośne zyskują na elastyczności, co przekłada się na obniżenie ciśnienia krwi.
2. Metoda 2: czosnek
Czosnek ma wiele właściwości prozdrowotnych. Dobrze sprawdza się także w walce z nadciśnieniem. Zawiera związki siarki takie jak np. allicyna, która ma właściwości bakteriobójcze oraz wpływa na obniżenie wysokości ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.
Dzięki nim naczynia krwionośne zwiększają swoją średnicę. Dzieje się tak, ponieważ zwiększona zostaje produkcja tlenku azotu.
Najlepszy rezultat osiągnie się, zjadając każdego ranka, jeszcze przed śniadaniem, 2-4 ząbki czosnku. Można to robić również wieczorem. Zalecane jest spożywanie go na surowo, ponieważ jego obróbka termiczna obniża znacząco właściwości lecznicze czosnku.
3. Metoda 3: ocet jabłkowy z sodą oczyszczoną
Składniki:
- woda
- łyżka stołowa octu jabłkowego
- 1/8 małej łyżeczki sody oczyszczonej
Przygotowanie:
Do szklanki z wodą dodać łyżkę stołową octu jabłkowego oraz 1/8 małej łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie całość dokładnie wymieszać. W ten sposób przygotowany napój najlepiej pić minimum dwa razy dziennie.
Ocet jabłkowy posiada duże ilości wapnia, potasu oraz magnezu. Regularne uzupełnianie w organizmie tych składników mineralnych, może zagwarantować ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.