Trwa ładowanie...

Pogoda a utrata włosów

Avatar placeholder
13.01.2016 16:07
Pogoda a utrata włosów
Pogoda a utrata włosów

Wypadanie włosów a pogoda – czy jedno jest powiązane z drugim? Lato, jesień, zima... nasze włosy, podobnie jak skóra głowy są narażone na szkodliwe działanie wielu czynników atmosferycznych. Począwszy od dużych upałów i promieniowania UV, przez wichury, a kończąc na minusowych i mroźnych temperaturach. Prawidłowe odżywianie i wzmacnianie cebulek pomoże zachować zdrowe i piękne włosy. Pielęgnacja włosów powinna zostać wzmocniona właściwą dietą, bogatą w witaminy i mikroelementy.

spis treści

1. Przyczyny wypadania włosów

Utrata włosów to zawsze powód do zmartwień. Któż z nas łatwo potrafi zrezygnować z gęstej i bujnej czupryny? Przyczyny wypadania włosów są różne. Często wpływ na to ma pogoda. Dlaczego wypadają włosy? Oto najczęstsze przyczyny:

  • promieniowanie UV;
  • słona i chlorowana woda;
  • wiatr i piasek;
  • wahania wilgotności powietrza;
  • niska temperatura i śnieg;
  • zimne powietrze.

2. Wypadanie włosów latem

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Lato to jedna z przyjemniejszych pór roku. Niestety, to co sprawia nam przyjemność, potrafi bardzo zaszkodzić naszym włosom. Promienie UV, częste moczenie głowy w słonej lub chlorowanej wodzie przyspieszają i zwiększają wypadanie włosów. Jeżeli w tym czasie zostanie zaniedbana pielęgnacja włosów, staną się one łamliwe, rozdwojone na końcach, mniej elastyczne.

2.1. Pielęgnacja włosów latem

Wypadanie włosów a pogoda – oba czynniki są ze sobą powiązane. Żeby zapobiec nadmiernej utracie włosów latem pamiętaj o ich ochronie. Na głowę nakładaj czapkę, kapelusz lub chustkę. W sklepach kosmetycznych można kupić specjalną mgiełkę do włosów, która chroni przed promieniami UV. Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko specjalne kosmetyki.

Po powrocie z basenu lub z plaży, nie zapomnij umyć włosów. W ten sposób oczyścisz je z soli, piasku i mgiełki. Po umyciu włosów, wmasuj w nie odżywkę. Kosmetyku używaj wyłącznie na włosy. Skóra głowy nie wymaga smarowania jej odżywką.

3. Wypadanie włosów jesienią

Wypadanie włosów jesienią to częsty problem. W tym czasie człowiek traci codziennie około 100 włosów. Przyczyny wypadania włosów jesienią leżą najczęstszej w złej diecie. Dlatego wprowadź do swojego jadłospisu nasycone kwasy tłuszczowe, białko, witaminy i owoce. Jesienią nasze włosy są narażone na działanie wiatru. Dlatego upinaj je jak najwyżej przed wyjściem na dwór. Dzięki temu nie będą obijały się o nasze plecy i ulegały szarpaniu. Jeżeli nosisz już czapkę, twoje włosy mogą się elektryzować. Poza tym fryzura szybciej się niszczy. Pomocne mogą okazać się szampony ziołowe.

4. Wypadanie włosów zimą

Niska temperatura, śnieg i czapka. Z tym kojarzy nam się zima. Ani skóra głowy, ani włosy nie wyglądają wtedy najlepiej. Pielęgnacja włosów w tym czasie powinna opierać się na lekkich preparatach, które nie obciążą włosa. Nie stosuj odżywek „bez spłukiwania”. Wybierz kosmetyki, dzięki którym skóra głowy będzie nawilżona i odżywiona. Wypadanie włosów powstrzyma dostarczanie w pożywieniu witaminy A.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze