Trwa ładowanie...

Rzuć palenie na spokojnie w wakacje

Avatar placeholder
16.07.2019 11:12
rzucanie palenia
rzucanie palenia (adobestock)

Wakacje to czas, w którym wiele osób podejmuję próbę rzucenia palenia. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury i wszechobecna zieleń motywują do zmian. O tym, jakie są pozytywne efekty rzucenia palenia nie trzeba jednak dużo mówić – korzysta na tym nie tylko zdrowie, ale i portfel. Walka z nałogiem jest trudna, ale nie jest niemożliwa. Jakie kroki podjąć, aby wytrwać w postanowieniu rzucenia palenia?

1. Objawy po rzuceniu palenia

Początki walki z nałogiem nie są łatwe. Obniżenie nastroju, bezsenność czy zawroty głowy to tylko niektóre przykłady reakcji organizmu na brak nikotyny. Objawy te wyjątkowo utrudniają życie codzienne, powodując niepokój, spadek koncentracji czy problem z utrzymaniem skupienia. Obok rozdrażnienia pojawia się obawa o wzrost wagi, która bardzo często jest efektem rzucania palenia.

Najtrudniej jednak walczyć ze stresem i towarzyszącym uczuciem niepokoju. Uporczywe objawy, z jakimi wiąże się rzucanie palenia, są często powodem rezygnacji z walki z nałogiem. Kiedy nałóg jest na tyle silny, że zaburza racjonalne myślenie, zaczynamy szukać wsparcia. W aptece znajdziemy też wiele preparatów, które dzięki zawartości nikotyny mogą pomóc przetrwać ciężkie objawy.

2. Rzucanie palenia – co pomaga

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów, które mogą wspomóc rzucanie palenia, jest więc stosowanie uspokajających leków ziołowych. Są bezpieczne i nie uzależniają, co zapewnia skuteczność terapii. Bez problemu dostaniemy je w aptece bez recepty.

Najbardziej skuteczne będą preparaty oparte na walerianie. Działa ona uspokajająco, polepsza koncentrację, a także zwalcza napięcie, które towarzyszy walce z nałogiem. Jeśli preparat będzie wzbogacony o liście mięty czy melisy dodatkowo wzmocni działanie waleriany, zrelaksuje, łagodnie uspokoi i zmniejszy napięcie nerwowe.

3. Naturalny sposób na rzucanie palenia

Rzucaniu palenia bardzo często towarzyszy stres i niepokój, który wiąże się z odstawieniem nikotyny. Najlepszym wsparciem w rzucaniu nałogu będzie preparat, którego skuteczność wiąże się z działaniem uspokajającym i poprawiającym koncentrację.

Takim działaniem wyróżnia się Persen Forte i jest on często stosowanym preparatem w leczeniu łagodnych stanów napięcia nerwowego w sytuacjach stresujących – takich jak życie w biegu, stres w podróży, czy wspomniane rzucanie palenia. Sprawdzone działanie Persen Forte potwierdza wiele zadowolonych pacjentów, którzy darzą go zaufaniem od wielu lat.

Materiał powstał we współpracy z Persen Forte

Persen Forte to tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Persen Forte, (87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg), kapsułki twarde (wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum), liści melisy (Melissae folii extractum siccum) i liści mięty (Menthae piperitae folii extractum siccum). Wskazania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Persen forte jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym, stosowanym tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne, mentol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Alvogen Malta Operations (ROW) Ltd. Malta Life Sciences Park, Building 1, Level 4, Sir Temi Zammit Buildings, SGN 3000 San Gwann, Malta.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze