Trwa ładowanie...

Lekarka rozcięła ulubioną zabawkę córki. "Dostałam gęsiej skórki"

Avatar placeholder
23.02.2024 13:08
Tym widokiem będzie zdruzgotany każdy rodzic
Tym widokiem będzie zdruzgotany każdy rodzic (TikTok)

Czy twoje dziecko lubi bawić się gumowymi zabawkami? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że te powszechnie używane akcesoria dla dzieci wydają się niewinne, a mogą stanowić poważne zagrożenie. Dowodem na to jest wideo, które jedna z lekarek udostępniła na platformie TikTok.

spis treści

1. Eksperyment z zabawką córki

Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę, że dzieci mają tendencję do wkładania do buzi wszystkiego, co wpadnie im w ręce. Z tego powodu, niektórzy decydują się na zakup gumowych gryzaków dla swoich pociech, mając nadzieję, że te zabawki będą dla maluchów bezpieczne.

Dr Katie (@dr.katie.h) to pseudonim, którym posługuje się na TikToku lekarka medycyny ratunkowej i matka dwójki dzieci. Na swoim profilu często porusza tematy związane z wychowaniem. Niedawno opublikowała nagranie, na którym pokazuje, że gumowe zabawki nie zawsze są tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać.

Zobacz film: "Zagrożenie dla zdrowia. Niewidoczna i niebezpieczna pleśń"

Na filmiku dr Katie prezentuje, jak rozcina starą zabawkę swojej córki. Przygotujcie się, nie jest to przyjemny widok.

- Moja córeczka uwielbiała tę zabawkę. Była jej pomocna podczas ząbkowania, bardzo często wkładała ją do buzi. Nie używa jej już od roku, więc postanowiłam rozciąć ją i sprawdzić, co jest w środku - wyjaśnia lekarka na nagraniu.

Gdy dr Katie odkrywa, co znajduje się wewnątrz dziecięcego gadżetu, była w szoku.

@dr.katie.h

♬ original sound - Dr Katie

2. Pleśń - niewidoczne zagrożenie

Kiedy rozcina zabawkę, okazuje się, że jej wnętrze jest wypełnione kleistą substancją.

- Właśnie dostałam gęsiej skórki. Będę musiała wyrzucić te nożyczki. Spójrz, tam jest pleśń. To obrzydliwe. Moje dziecko miało tę zabawkę w buzi - komentuje z przerażeniem.

Do gumowych zabawek, takich jak te używane podczas kąpieli, dostaje się woda, naskórek, włosy i brud. Niestety, ze względu na ich konstrukcję, nie jesteśmy w stanie dokładnie ich wyczyścić. W rezultacie, wewnątrz tworzą się idealne warunki do namnażania pleśni.

Kontakt z pleśnią może mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie maluchów, zwłaszcza jeżeli dzieci są alergikami lub astmatykami. Dodatkowo pleśń wytwarza mykotoksyny, czyli związki rakotwórcze.

Dlatego też warto zwracać uwagę na to, jakie zabawki wybieramy dla naszych dzieci. Najlepiej, jeśli są to takie, które można rozłożyć na części i dokładnie wymyć. Zdecydujmy się na te wykonane z plastiku, z którego łatwiej usunąć brud i bakterie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze