Trwa ładowanie...

Odpowiadaj na pytania pacjentów.
Jak to działa?

  1. Pacjenci w abcZdrowie.pl zadają krótkie pytania dotyczące problemów zdrowotnych.

  2. Pytania zostają rozdzielone według specjalizacji. Następnie są przesyłane do lekarzy z okolicy, w której mieszka pacjent.

  3. Otrzymujesz e-mail z linkiem do zadanego przez pacjenta pytania. Po kliknięciu przechodzisz do panelu lekarza.
    (Po rejestracji otrzymasz link aktywacyjny do Twojego konta, na które będziesz mógł się zalogować)

  4. W panelu wyświetlone zostaną wszystkie oczekujące na Ciebie pytania. Aby udzielić odpowiedzi kliknij "Dodaj odpowiedź"

  5. Po udzieleniu odpowiedzi, pytanie zostanie przeniesione do prawej kolumny, z której możesz przejść do wątku, w którym została opublikowana Twoja odpowiedź.

  6. Za każdą udzieloną odpowiedź otrzymujesz punkty zaufania, które podnoszą Twoją pozycję w rankingu danej specjalizacji.

  7. Pacjenci po otrzymaniu od Ciebie odpowiedzi, będą mogli za nią podziękować. Zdobędziesz tym samym punkty, które zostaną naliczone dla odpowiedniej tematyki, której dotyczyło pytanie.

    Pytania pacjentów oznaczone są specjalnymi tagami (słowami kluczowymi), które są powiązane bezpośrednio z chorobami, badaniami i zabiegami, których dotyczy. W łatwy sposób możesz powiązać je ze swoim profilem tak, aby otrzymywać precyzyjnie dopasowane do siebie pytania.

Wystarczy 30 minut tygodniowo

  1. Odpowiedź na jedno pytanie zajmuje ok. 2 minut. Wystarczy Ci 30 minut tygodniowo, aby aktywnie budować swój wizerunek.

  2. Pytania pacjentów są krótkie (kilkuzdaniowe).

  3. Ty decydujesz o długości swojej odpowiedzi.

  1. Decydujesz również, na które pytania odpowiesz.

  2. Na pytania odpowiesz korzystając z panelu w serwisie.

Utwórz profil

Zobacz wideo poradniki

Jak założyć profil eksperta?

Już teraz możesz założyć swój profil eksperta w abcZdrowie.pl. Ten wideoporadnik pokaże Ci, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Jak odpowiadać na pytania pacjentów?

Zobacz wideoporadnik i dowiedz się, jak szybko i łatwo odpowiadać na pytania pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę zadać pytanie?

Wystarczy kliknąć „Zapytaj lekarza” w górnym menu portalu, a następnie wpisać w okienko treść swojego pytania. W następnym kroku należy podać adres e-mail, na który zostanie przesłana informacja o udzielonej odpowiedzi oraz zaakceptować regulamin zadawania pytań.

W jakim czasie specjalista odpowie na moje pytanie?

Średnio pierwsza odpowiedź pojawia się po 20 godzinach. Jednak należy pamiętać, iż specjalista potrzebuje czasu na przeanalizowanie pytania i udzielenie rzetelnej odpowiedzi, w związku z czym czasami wymagana jest większa cierpliwość.

Czy zadanie pytania do specjalisty jest płatne?

Zadanie pytania do specjalisty jest bezpłatne.

Jak długie może być moje pytanie?

Maksymalna długość pytania to 500 znaków, dlatego postaraj się konkretnie i rzeczowo opisać swój problem, aby dostarczyć w swojej wiadomości jak najwięcej informacji, które pomogą specjaliście udzielić fachowej odpowiedzi.

Czy muszę podawać adres e-mail zadając pytanie?

Podanie adresu e-mail jest konieczne, aby móc zadać pytanie. Na podany przez Ciebie adres e-mail przyjdzie informacja, gdy lekarz udzieli odpowiedzi na Twoje pytanie.

Czy zadawanie pytań jest bezpieczne?

Tak. Przykładamy wielką wagę, aby wszelkie informacje zamieszczane na naszej stronie były chronione. Ponadto, pamiętaj, aby chronić swoje dane i nie zamieszczać w pytaniu informacji, które mogą Cię identyfikować (nazwisko, adres).

Jakie dane przechowuje o mnie portal abcZdrowie.pl?

Portal abcZdrowie.pl przechowuje jedynie te dane, które zostały podane podczas procesu zadawania pytania lub rejestracji. W każdej chwili użytkownik ma możliwość ich aktualizacji poprzez kontakt z redakcją: redakcja@abcZdrowie.pl

Co zrobić, gdy dostanę informację, że moje pytanie zostało odrzucone?

Jeśli Twoje pytanie zostanie odrzucone, zostaniesz o tym poinformowany na podany adres e-mail. Będzie tam umieszczony również powód odrzucenia, np. pytanie jest zdublowane, podanych zostało zbyt mało informacji lub pytanie niezgodne z przepisami prawa.

Co zrobić, gdy nikt nie udzieli odpowiedzi na moje pytanie?

Sytuacja, w której użytkownik nie otrzymuje odpowiedzi jest bardzo rzadka. Zazwyczaj na jedno pytanie użytkownik otrzymuje kilka odpowiedzi od różnych specjalistów, dzięki czemu łatwiej mu ocenić sytuację. Jeśli mimo wszystko w ciągu kilku dni nie otrzymasz odpowiedzi, to uzbrój się w cierpliwość lub skontaktuj z redakcją: pytania@abcZdrowie.pl. Żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, dlatego na pewno ją otrzymasz.

W jaki sposób zostanę powiadomiony o odpowiedzi?

Informację o udzielonej na Twoje pytanie odpowiedzi otrzymasz na adres e-mail podany podczas zadawania pytania. Poinformujemy Cię za każdym razem, gdy przy Twoim pytaniu pojawi się nowa odpowiedź specjalisty.

Jakie są koszty?

Dołączenie do projektu odpowiadania na pytania pacjentów na abcZdrowie.pl jest bezpłatne. Usługa ta jest i będzie darmowa.

Nie mam czasu odpowiadać na pytania to czasochłonne!

Pytania są krótkie (max. 500 znaków). Odpowiedź na jedno pytanie zajmuje średnio 2-3 minuty.

Diagnozowanie pacjenta przez Internet jest niezgodne z prawem!

Usługa polega na odpowiadaniu na pytania pacjentów, a nie diagnozowaniu. Celem projektu jest pomoc pacjentowi w dotarciu z jego problemem do właściwego lekarza poprzez udzielenie informacji na temat zgłaszanego problemu.

Jakie mam z tego tak naprawdę korzyści?

Dzięki odpowiedziom na pytania pacjentów lekarze pozyskują nowych pacjentów w gabinetach oraz budują swoją wiarygodną reputację w Internecie.

Czy muszę deklarować ilość pytań, na które odpowiem w miesiącu?

Nie, na pytania można odpowiadać w każdej wolnej chwili. Eksperci nie deklarują, na ile pytań odpowiedzą w danym miesiącu.

Czy będę dostawać każde pytanie ze swojej specjalizacji?

To zależy od preferencji. Każdy specjalista może zdecydować, czy chce otrzymywać wszystkie pytania z zakresu danej specjalizacji, czy jedynie pytania dotyczące konkretnych problemów.

Czy muszę odpowiadać na pytania pacjentów z innego miasta niż ja?

Pytania do lekarza kierowane są w pierwszej kolejności od pacjentów z jego lokalizacji.

Czy pacjenci widzą na ile pytań odpowiedziałem a ile czeka na moją odpowiedź?

Pacjenci widzą jedynie informację o tym, ilu innym pacjentom pomógł dany lekarz, co pozwala na budowanie wiarygodnego wizerunku lekarza w Internecie.

No dobrze, ciekawa inicjatywa. Mogę spróbować, tylko ile czasu mi to zajmie i co muszę zrobić?

Bardzo niewiele - wystarczy się zarejestrować i postępować z instrukcjami podanymi na stronie.

Skontaktuj się z nami
pytania@abcZdrowie.pl