Trwa ładowanie...

3 etapy, których nie powinno zabraknąć przy kompleksowym dbaniu o włosy

Avatar placeholder
28.03.2024 10:40
Płatna współpraca z marką Kerabione
3 etapy, których nie powinno zabraknąć przy kompleksowym dbaniu o włosy
3 etapy, których nie powinno zabraknąć przy kompleksowym dbaniu o włosy (AdobeStock)

Mocne, lśniące, gładkie i miękkie w dotyku włosy to nasze codzienne pielęgnacyjne cele. Na pewno robisz wiele, żeby je osiągnąć, ale czy pamiętasz także o tych punktach?

Jeśli jesteś włosomaniaczką, na pewno w twojej łazience można znaleźć kilkanaście odżywek, masek do włosów, spray’ów i innych produktów do pielęgnacji i stylizacji. W tym kosmetycznym gąszczu łatwo się zatracić, a jak wiadomo – jedną z naczelnych zasad skutecznej pielęgnacji (nie tylko tej włosowej) jest umiar! Mniej znaczy więcej. Na jakich domowych zabiegach warto się skoncentrować? O czym nie zapominać, by nie przedobrzyć, a jednocześnie zapewnić swoim kosmykom wszystko, czego potrzebują? Zerknij na naszą check-listę.

SZCZOTKOWANIE

Czy przywiązywałaś kiedyś wagę do tego, czym i w jaki sposób szczotkujesz włosy? Często robimy to mechanicznie, z przyzwyczajenia, nie traktujemy tej czynności w kategorii pielęgnacyjnego zabiegu wartego uwagi. Tymczasem odpowiednio przeprowadzone szczotkowanie oczyszcza włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń takich jak kurz czy łupież, oraz z nadmiaru sebum, złuszcza martwy naskórek, poprawia ukrwienie skóry głowy, odżywia cebulki włosowe, a także pomaga w usunięciu włosów, które wypadły z mieszków. Jak więc prawidłowo wykonać szczotkowanie, żeby przyniosło wszystkie wymienione wyżej korzyści? Rozpocznij od rozczesania końcówek, by rozplątać wszelkie kołtuny. Jeśli myłaś wcześniej włosy, końcówki możesz rozczesać od razu po umyciu, kiedy włosy są mokre. Użyj do tego celu grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Szczotkowanie właściwe zacznij, kiedy włosy będą wilgotne. Rób to głową w dół w kierunku od szyi do czubka głowy. Dzięki temu poprawisz krążenie w skórze głowy.

W przypadku kłopotów z rozczesaniem splątanych włosów nie siłuj się z nimi, nie ciągnij, nie szarp. W takiej sytuacji możesz sobie pomóc, używając olejku do włosów Kerabione Booster Oils. Nie tylko ułatwi rozczesywanie bez wyrywania, wygładzi strukturę włosów, co ułatwi poślizg szczotki, ale aplikowany u nasady włosa przed myciem, przede wszystkim pobudzi włosy do wzrostu.

Jaka szczotka najlepiej sprawdzi się podczas szczotkowania? Ta wykonana z naturalnego włosia, jak np. szczotka z włosiem dzika Kerabione. Skutecznie, a zarazem delikatnie rozplącze włosy, także te cienkie i osłabione. Nie plącze, nie wyrywa i nie łamie kosmyków. Po jej użyciu włosy się nie elektryzują, zyskują połysk i mniej wypadają. Szczotka Kerabione jest wykonana wyłącznie z naturalnych surowców, dzięki czemu jest przyjazna dla dłoni, włosów, skóry głowy i dodatkowo ma właściwości antystatyczne.

(AdobeStock)

OLEJOWANIE

Olejki to wielcy sprzymierzeńcy pielęgnacji włosów. Są bogatym źródłem substancji odżywczych o dobroczynnym działaniu na włosy i na skalp. Wśród nich znajdują się: witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole.

Wbrew obawom niektórych kobiet, które nigdy nie próbowały olejowania, zabieg nie sprawi, że włosy będą wyglądały na nieświeże, przyklapnięte, zanadto obciążone. Takie „skutki uboczne” mogą świadczyć o tym, że użyty olejek jest nieodpowiedni do typu twoich włosów. Przy włosach zniszczonych najlepiej sprawdzą się olejki: arganowy, z czarnuszki i słodkich migdałów. Rozprowadzone przed myciem na całej długości włosów, wygładzą je, zamkną łuski i uchronią przed wysuszającym działaniem szamponu. Jeśli jednak twoje włosy są zdrowe (niskoporowate), wypróbuj raczej olej kokosowy, lniany, czy słonecznikowy. Lista olejów w podziale na porowatość włosów jest dłuższa. Gdy jeden produkt nie spełni twoich oczekiwań, sięgnij po inny.

W serum wzmacniającym Kerabione Booster Oils znajdziesz mieszankę olejków, których zadaniem jest poprawa kondycji włosów i pobudzenie mieszków włosowych. W składzie znajdują się odżywcze olejki: ze słodkich migdałów, lawendowy i rozmarynowy, a także olejki o właściwościach aromaterapeutycznych: bergamotowy i Ylang-Ylang. Ponadto w skład serum wchodzą witaminy: A (wspomagająca utrzymanie prawidłowej czynności tkanki skóry i włosów) i E (silny antyoksydant). Jak olejować włosy? Olejki nakłada się przed myciem głowy na suche włosy i pozostawia na minimum 20-30 minut (dla uzyskania lepszego efektu można owinąć głowę ręcznikiem lub zastosować plastikowy czepek na głowę). Olejki sprawdzą się także w formie odżywki bez spłukiwania – wówczas odrobinę preparatu należy nałożyć na wilgotne, umyte włosy.

(AdobeStock)

SUPLEMENTACJA

Czy masz pewność, że twoja dieta zawiera odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych, by zapewnić włosom efektywne odżywienie od cebulek po ich końce? Jeśli twój sposób odżywiania odbiega od ideału, warto go zmienić i w międzyczasie sięgnąć po suplementację. Witaminy i minerały kluczowe dla włosów, paznokci i skóry znajdziesz w suplemencie Kerabione.

W jednej kapsułce zamknięto: biotynę, cynk, selen, które wspomagają wzrost włosów, witaminy C, A, E, których zadaniem jest dbanie o ochronę mieszków włosowych przed wolnymi rodnikami, aminokwasy siarkowe, które stanowią podstawowy budulec włosa, a także miedź, która dba o spowolnienie siwienia i wypadania włosów.

Działanie składników suplementu Kerabione zostało potwierdzone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Suplement diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych.

Płatna współpraca z marką Kerabione
Polecane dla Ciebie