Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. dent. Konrad Rutkowski

Aparat ortodontyczny Clear Aligner (clear aligner) – charakterystyka, leczenie, zalety, cena

Avatar placeholder
06.04.2021 18:43
Aparat ortodontyczny Clear Aligner (clear aligner) – charakterystyka, leczenie, zalety, cena
Aparat ortodontyczny Clear Aligner (clear aligner) – charakterystyka, leczenie, zalety, cena

Aparat ortodontyczny Clear Aligner to nowoczesna i innowacyjna metoda leczenia i prostowania zębów. Nakładanie aparatu ortodontycznego Clear Aligner jest niezwykle proste i przyjemne. Aparat jest niemalże niewidoczne na zębach, dzięki czemu pacjenci coraz chętniej go wybierają. Ile kosztuje aparat ortodontyczny Clear Aligner i jakie daje korzyści zębom?

spis treści

1. Aparat ortodontyczny Clear Aligner – charakterystka

Aparat ortodontyczny Clear Aligner to nowoczesne korygowanie wad zgryzu, za pomocą niewidocznych oraz biokompatybilnych nakładek na zęby. Aparat Clear Aligner można szybko ściągnąć i założyć na łuki zębowe, jednak należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza, na temat użytkowania aparatu. Niewidoczność i przezroczystość nakładek sprawia, że pacjenci bardzo chętnie wybierają tą metodę leczenie, daje pełen komfort i estetykę zębów. Aparat Clear Aligner jest idealnie dopasowany do zębów, dlatego pacjenci niemalże nie czują, że mają go założony. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, a jego koszty mogą być tańsze niż koszty aparatów stałych.

2. Aparat ortodontyczny Clear Aligner – leczenie

Pierwszym krokiem do podjęcia leczenia, jest wizyta u ortodonty, który stwierdzi czy konkretna wada nadaje się do leczenia aparatem ortodontycznym Clear Aligner. Jeżeli będzie możliwość leczenia tym sposobem, to ortodonta wykona zdjęcia uzębienia i zrobi jego odlew. Dzięki czemu będzie mógł bardzo dokładnie wykonać aparat, a także zaplanować leczenie.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Następna wizyta ma na celu przedstawienie pacjentowi planu leczenia. Lekarz informuje o wszystkich kosztach, metodach leczenia i użytkowaniach aparatu. Jeżeli zainteresowany wyrazi zgodę na leczenie, to następna wizyta odbywa się za około 7 dni.

Kolejno, lekarz przedstawia pacjentowi trzy rodzaje wykonanych specjalnie dla niego nakładek (miękka, półtwarda i twarda), które musi nosić kolejno po sobie przez 3 tygodnie (każda z typu nakładek przez tydzień). Po trzech tygodniach ortodonta wykonuje kolejne odlewy, które są noszone przez następne tygodnie, aż do momentu całkowitego skorygowania wady.

Ostatnim etapem leczenie jest noszenie aparatu retencyjnego, który ma na celu ustabilizowanie zębów.

3. Aparat ortodontyczny Clear Aligner – zalety

Aparat ortodontyczny Clear Aligner posiada bardzo wiele zalet:

  • jest niewidoczny, w związku z czym wyglądamy bardzo estetycznie;

  • leczenie jest bezbolesne;

  • łatwe zdejmowanie i wkładanie;

  • leczy wiele wad zgryzu (diastemę, zgryz otwarty, zgryz głęboki czy zgryz krzyżowy);

  • niskie koszty leczenie.

4. Aparat ortodontyczny Clear Aligner - cena

Koszty leczenie aparatem Clear Aligner wynoszą od 600 – 800 złotych za jeden łuk zębowy, w związku z czym są mniejsze niż leczenie aparatem stałym. Koszty aparatu zależne są od miasta, w którym zamawiamy usługę, a także od renomy danego gabinetu.

Musisz to wiedzieć

Aparat ortodontyczny Clear Aligner niewątpliwie jest najlepszą i skuteczną formą leczenia uciążliwych wad zgryzu. Dla osób, które chciałyby mieć proste zęby, ale nie chcą, aby aparat był widoczny Clear Aligner jest opcją idealną i niedrogą.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze