Aparat ortodontyczny Clear Aligner (clear aligner) – charakterystyka, leczenie, zalety, cena

Aparat ortodontyczny Clear Aligner to nowoczesna i innowacyjna metoda leczenia i prostowania zębów. Nakładanie aparatu ortodontycznego Clear Aligner jest niezwykle proste i przyjemne. Aparat jest niemalże niewidoczne na zębach, dzięki czemu pacjenci coraz chętniej go wybierają. Ile kosztuje aparat ortodontyczny Clear Aligner i jakie daje korzyści zębom?

Aparat ortodontyczny Clear Aligner – charakterystka

Aparat ortodontyczny Clear Aligner to nowoczesne korygowanie wad zgryzu, za pomocą niewidocznych oraz biokompatybilnych nakładek na zęby. Aparat Clear Aligner można szybko ściągnąć i założyć na łuki zębowe, jednak należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza, na temat użytkowania aparatu. Niewidoczność i przezroczystość nakładek sprawia, że pacjenci bardzo chętnie wybierają tą metodę leczenie, daje pełen komfort i estetykę zębów. Aparat Clear Aligner jest idealnie dopasowany do zębów, dlatego pacjenci niemalże nie czują, że mają go założony. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, a jego koszty mogą być tańsze niż koszty aparatów stałych.

Zobacz film: "Postępowanie przeciwbólowe po operacji"

Aparat ortodontyczny Clear Aligner – leczenie

Pierwszym krokiem do podjęcia leczenia, jest wizyta u ortodonty, który stwierdzi czy konkretna wada nadaje się do leczenia aparatem ortodontycznym Clear Aligner. Jeżeli będzie możliwość leczenia tym sposobem, to ortodonta wykona zdjęcia uzębienia i zrobi jego odlew. Dzięki czemu będzie mógł bardzo dokładnie wykonać aparat, a także zaplanować leczenie.

Następna wizyta ma na celu przedstawienie pacjentowi planu leczenia. Lekarz informuje o wszystkich kosztach, metodach leczenia i użytkowaniach aparatu. Jeżeli zainteresowany wyrazi zgodę na leczenie, to następna wizyta odbywa się za około 7 dni.

Kolejno, lekarz przedstawia pacjentowi trzy rodzaje wykonanych specjalnie dla niego nakładek (miękka, półtwarda i twarda), które musi nosić kolejno po sobie przez 3 tygodnie (każda z typu nakładek przez tydzień). Po trzech tygodniach ortodonta wykonuje kolejne odlewy, które są noszone przez następne tygodnie, aż do momentu całkowitego skorygowania wady.

Ostatnim etapem leczenie jest noszenie aparatu retencyjnego, który ma na celu ustabilizowanie zębów.

Co się stanie, gdy nie będziesz myć języka podczas szczotkowania zębów?

Regularnie myjesz zęby po każdym posiłku. Codziennie stosujesz nić dentystyczną, a dodatkowo przed snem płuczesz usta specjalistycznym płynem. To jednak...

Aparat ortodontyczny Clear Aligner – zalety

Aparat ortodontyczny Clear Aligner posiada bardzo wiele zalet:

  • jest niewidoczny, w związku z czym wyglądamy bardzo estetycznie;

  • leczenie jest bezbolesne;

  • łatwe zdejmowanie i wkładanie;

  • leczy wiele wad zgryzu (diastemę, zgryz otwarty, zgryz głęboki czy zgryz krzyżowy);

  • niskie koszty leczenie.

Aparat ortodontyczny Clear Aligner - cena

Koszty leczenie aparatem Clear Aligner wynoszą od 600 – 800 złotych za jeden łuk zębowy, w związku z czym są mniejsze niż leczenie aparatem stałym. Koszty aparatu zależne są od miasta, w którym zamawiamy usługę, a także od renomy danego gabinetu.

Aparat ortodontyczny Clear Aligner niewątpliwie jest najlepszą i skuteczną formą leczenia uciążliwych wad zgryzu. Dla osób, które chciałyby mieć proste zęby, ale nie chcą, aby aparat był widoczny Clear Aligner jest opcją idealną i niedrogą.

Komentarze

Zabiegi

Zabieg to czynność medyczna, której celem jest profilaktyka i diagnostyka chorób, a przede wszystkim ich skuteczne leczenie. Zakres terminu jest bardzo szeroki, ponieważ obejmuje działania o niezwykle zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności. Zabiegi medyczne dotyczą różnych dziedzin medycyny, np. chirurgii, ginekologii, alergologii czy pulmonologii. Można zatem mówić o zabiegach chirurgicznych, ginekologicznych itd. Tamponada nosa czy usunięcie migdałków to różne rodzaje zabiegów medycznych.


Zabiegiem może być dezynfekcja otarcia naskórka czy prosta iniekcja, ale jest nim także transplantacja serca czy wszczepienie implantu. Dlatego też można je przeprowadzać nie tylko w sterylnej sali operacyjnej (w warunkach aseptycznych), ale także w gabinecie zabiegowym, a nawet w domu pacjenta. Zabiegi wykonują nie tylko lekarze wszystkich specjalności, ale także osoby nie będące nimi, a należące do personelu medycznego. Każdy zabieg jest naruszeniem nietykalności osobistej pacjenta, dlatego wymaga jego zgody lub zgody jego najbliższej rodziny. Tylko w wyjątkowych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia lekarze mogą podjąć decyzję o przeprowadzeniu danego zabiegu bez woli chorego.

Szczególnym rodzajem zabiegu jest operacja, czyli akcja chirurgiczna na narządach lub tkankach pacjenta, którego celem jest uzyskanie poprawy stanu zdrowia pacjenta lub diagnostyka danej choroby. Przeprowadzają go lekarze zwani chirurgami, a ich rodzaje wzięły swe nazwy od specjalności lekarskich i wewnątrzchirurgicznych. Stąd też mamy operacje ginekologiczne, okulistyczne czy ortopedyczne.

Zabiegi

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

Ś

T

U

W

Z

Pomocni lekarze

Artykuły Założenie aparatu ortodontycznego
Higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna - charakterystyka, zalety, wady

bardzo skuteczna. Polecana jest dla tych osób, które noszą aparat ortodontyczny, mosty lub implanty. jest to rodzaj szczoteczki, który najskuteczniej dociera (...) ? Szczoteczka soniczna - charakterystyka W...