Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Celne trafienie w zgagi leczenie

Zgaga jest jedną z najczęstszych dolegliwości układu pokarmowego. Potrafi być bardzo uciążliwa, ale jednocześnie zbyt często bywa lekceważona.

Pojawia się z reguły po obfitym posiłku czy też w wyniku nieodpowiedniej diety, czyli stosowania zbyt dużej ilości przypraw, picia kawy, alkoholu, palenia papierosów, a także jedzenia czekolady czy też cytrusów. Okazuje się, że również osoby z nadwagą i o stresującym trybie życia częściej cierpią z powodu zgagi. Dolegliwość ta bardzo często pojawia się również w czasie ciąży. Dzieje się tak ze względu na uciskanie żołądka przez rosnące dziecko oraz w wyniku zmian hormonalnych w organizmie kobiety.

Dolegliwość ta objawia się przede wszystkim pieczeniem w przełyku, ale może pojawić się również uczucie przejedzenia, nudności, a nawet ospałość.

Leczenie zgagi opiera się głównie na profilaktyce, czyli zmianie nawyków żywieniowych oraz zaprzestaniu korzystania z używek. Zgagę można również leczyć poprzez stosowanie środków farmakologicznych dostępnych bez recepty albo też domowymi sposobami, np. można napić się mleka, herbaty z imbirem lub zaparzyć sobie zioła korzystnie wpływające na układ pokarmowy, m.in. należą do nich: kwiat lipy, koper włoski lub mięta.

Zgaga zawsze świadczy o tym, że nasza dieta jest niewłaściwa, a układ pokarmowy nie działa w odpowiedni sposób, dlatego nie powinniśmy jej bagatelizować. Skuteczne przeciwdziałanie pozwoli na pozbycie się przykrych dolegliwości.