Trwa ładowanie...

Alergia a choroby dróg rodnych

Alergia może mieć wpływ na choroby dróg rodnych, a w konsekwencji na niepłodność u kobiety. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że u początków poronienia czy zapalenia pochwy może leżeć alergia pokarmowa. Kobiety, u których działanie niektórych pokarmów jest szkodliwe, są obciążone skłonnością do wielu chorób. Dużo osób boryka się z problemami chorób alergicznych, a jeszcze więcej cierpi na choroby wywołane przez mechanizmy odpornościowe. Również tymi związanymi z narządami rodnymi.

spis treści

1. Alergia a choroby kobiece

Dlaczego większość osób leczących się w przychodniach alergologicznych to kobiety? Być może wina leży w pewnej tradycji kulturowej. Otóż kobietom, zwłaszcza tym w ciąży, zaleca się stosowanie zdrowej diety. A zdrowa dieta uważana jest za bogatą w pokarmy mleczne, sery, białe pieczywo, cielęcinę. I choć powyższe produkty są faktycznie zdrowe, to jednocześnie są bardzo mocno alergizujące. To przez nie tak często pojawia się alergia pokarmowa.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Kobiety często nie jedzą tych produktów na co dzień. Istnieje instynkt, który wpływa na nasze kubki smakowe. Jeżeli coś szkodzi naszemu organizmowi, to on odmawia przyjmowania tego. Być może dlatego kobiety mające skłonność do alergii na co dzień rezygnują z mleka i serów. Kiedy jednak zachodzą w ciąże, postanawiają się zdrowo odżywiać i jedzą produkty wywołujące alergię.

Zmiana diety okazuje się niezupełnie zdrowa. Kobieta odczuwa zgagę, meczą ją biegunki, nudności, bóle brzucha. Alergia z czasów dziecinnych, zaczyna się odnawiać. Pojawia się pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, astma, zapalenie oskrzeli. Jednak czy może wywołać choroby dróg rodnych lub też niepłodność kobiecą?

2. Alergia a poronienia

Przeprowadzono badania kobiet w ciąży. Okazało się, że kobiety będąc w ciąży różnie ją znoszą, w zależności od tego czy uaktywniła się u nich alergia. Kobiety, u których ujawniała się alergia (wziewna, pokarmowa) gorzej znosiły ciążę. Częściej też dochodziło u nich do poronienia. Częściej też rodziły w szóstym miesiącu martwe dzieci i częściej chorowały na zapalenie pochwy. Wniosek jest taki, że alergia pokarmowa lub też alergia wziewna utrudniają kobietom donoszenie zdrowej ciąży.

3. Leczenie alergii

Leczenie alergii pomaga pozbyć się kobiecie objawów choroby dróg rodnych. Niepłodność kobieca również zaczyna mniej zagrażać. Wniosek o niepłodności został wyciągnięty na podstawie obserwacji. Leczenie alergii wielu pacjentkom umożliwiło zajście w ciążę.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza