Co z tą kranówką?
Pić czy nie pić wody z kranu? – oto jest pytanie. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz – na wsi czy w dużym mieście, będzie tak samo zdrowa, gdy przepuścisz ją przez filtr!
Woda, która płynie w twoim kranie, spełnia restrykcyjne normy Unii Europejskiej, dlatego – o czym nie wszyscy wiedzą – czasem niczym nie ustępuje tej butelkowanej, dostępnej na sklepowych półkach. Zanim jednak woda trafi do twojego kranu, przemierza setki kilometrów rur ze stali, ołowiu lub PCV, uzbrajana jest także w mało smaczną „tarczę” w postaci chloru, zabezpieczającą przed rozwojem bakterii. To zdecydowanie pogarsza jej zapach i smak oraz jest uzasadnionym powodem, dla którego nie mamy ochoty pić jej prosto z kranu, choć jest dużo tańsza. Na szczęście istnieje sposób, by kranówka szybko powróciła do stanu sprzed długiej „podróży”. Oczyszczenie wody z zanieczyszczeń i chloru jest szybkie, tanie i ekologiczne. Służą do tego specjalne dzbanki filtrujące, jednak kluczem jest przede wszystkim pozbycie się stereotypowego myślenia i nieuzasadnionych uprzedzeń do filtrowania wody kranowej.
1. Wybierz odpowiedni dzbanek
Na rynku jest ogromny wybór dzbanków: o różnych pojemnościach, w rozmaitych kolorach i kształtach. To, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze, to wymienny wkład filtrujący, który oczyszcza wodę. Sprawdź, czy serce filtra, czyli zasyp filtrujący, dostosowany jest do jakości polskiej wody wodociągowej.
2. Więcej niż woda
Nowością są wkłady funkcyjne, które nie tylko oczyszczają wodę, ale również dodatkowo wzbogacają ją w pożądane dla organizmu pierwiastki, np. foltry magnezowe. Magnez dostarczany z wodą jest dobrze przyswajalny i stanowi doskonałe uzupełnienie zróżnicowanej diety! Picie wody z kranu staje się przyjemne i bardzo zdrowe. Co więcej, pozwala naprawdę wiele zaoszczędzić i nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale również o czas tracony w kolejkach po zgrzewki wody butelkowanej, na których magazynowanie brakuje miejsca w twoim domu.
3. Chroń środowisko
Ograniczając kupowanie wody butelkowanej, znacząco zmniejszasz ilość odpadów PET – statystyczna czteroosobowa rodzina wykorzystuje ok. 100 butelek miesięcznie, a każda z nich rozkłada się ponad 100 lat. Zmień nawyki – to się opłaca!
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.