Trwa ładowanie...

Elektrochirurgia

Elektrochirurgia jest metodą chirurgiczną wykorzystującą przepływający prąd elektryczny do usuwania, wycinania oraz niszczenia tkanek. Jest to metoda małoinwazyjna, stosunkowo bezpieczna, a przy tym bardzo precyzyjna i pozwalająca na uzyskanie świetnego efektu estetycznego, co ma duże znaczenie w praktyce dermatologicznej. Znajduje ona zastosowanie w neurochirurgii (ze względu na olbrzymią precyzję), w stomatologii, a przede wszystkim w chirurgii estetycznej, gdzie pozwala na usuwanie między innymi takich zmian jak brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, naczyniaki, włókniaki, prosaki, gruczolaki łojowe, mięczaki zakaźne.

Zabiegi tego typu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w postaci zastrzyku, kremu znieczulającego lub po prostu schłodzenia skóry. Są one krótkotrwałe, bezbolesne, a co najważniejsze ‒ dają rewelacyjny efekt estetyczny, przyczyniając się w ten sposób do poprawy wyglądu pacjenta. Przygotowanie do zabiegu elektrochirurgicznego polega jedynie na rozmowie z chirurgiem, który przeprowadzając dokładny wywiad, musi wykluczyć istnienie przeciwwskazań, takich jak rozrusznik serca, ogólnie zły stan zdrowia, zaburzenia krzepnięcia czy ciąża.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza