Trwa ładowanie...

Elektrochirurgia

Elektrochirurgia jest metodą chirurgiczną wykorzystującą przepływający prąd elektryczny do usuwania, wycinania oraz niszczenia tkanek. Jest to metoda małoinwazyjna, stosunkowo bezpieczna, a przy tym bardzo precyzyjna i pozwalająca na uzyskanie świetnego efektu estetycznego, co ma duże znaczenie w praktyce dermatologicznej. Znajduje ona zastosowanie w neurochirurgii (ze względu na olbrzymią precyzję), w stomatologii, a przede wszystkim w chirurgii estetycznej, gdzie pozwala na usuwanie między innymi takich zmian jak brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, naczyniaki, włókniaki, prosaki, gruczolaki łojowe, mięczaki zakaźne.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Zabiegi tego typu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w postaci zastrzyku, kremu znieczulającego lub po prostu schłodzenia skóry. Są one krótkotrwałe, bezbolesne, a co najważniejsze ‒ dają rewelacyjny efekt estetyczny, przyczyniając się w ten sposób do poprawy wyglądu pacjenta. Przygotowanie do zabiegu elektrochirurgicznego polega jedynie na rozmowie z chirurgiem, który przeprowadzając dokładny wywiad, musi wykluczyć istnienie przeciwwskazań, takich jak rozrusznik serca, ogólnie zły stan zdrowia, zaburzenia krzepnięcia czy ciąża.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.