Trwa ładowanie...

GIF wycofuje Endiex, lek stosowany w leczeniu ostrej biegunki

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu popularnego leku stosowanego w leczeniu ostrej biegunki i zakażenia układu pokarmowego. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzja GIF dotyczy leku Endiex (Nifuroxazidum) kapsułki twarde 200 mg, o numerze serii: 2070517 i dacie ważności przypadającej na 30.04.2019 r. Podmiotem odpowiedzialnym za produkcję leku jest Zentiva, k.s.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny uzasadnia, że decyzja o wycofaniu została spowodowana podejrzeniem o braku wymagań jakościowych, dotyczących obecności cząstek metalu w leku.

Zobacz film: "Jak pozbyć się ostrej biegunki?"

1. Kiedy stosuje się Endiex?

Endiex, w którym substancją czynną jest nifuroksazyd, jest lekiem przeciwbakteryjnym, który stosowany jest w leczeniu ostrej biegunki, bez objawów zakażenia ogólnego (w biegunce podróżnych, biegunce pokarmowej oraz zakażeniu jelit i żołądka).

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

GIF wycofuje Endiex, lek stosowany w leczeniu ostrej biegunki
GIF wycofuje Endiex, lek stosowany w leczeniu ostrej biegunki (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza