Hepaslimin - skład, działanie, przeciwwskazania, opinie i cena
Hepaslimin to suplement diety wspierający prawidłowe trawienie, utrzymanie zdrowej wątroby, a także zachowanie prawidłowej masy ciała. Co zawiera preparat? Na czym opiera się jego działanie? Jak dawkować tabletki?
1. Co to jest Hepaslimin?
Hepaslimin to suplement diety, który posiada właściwości wspomagające funkcje wątroby, ułatwia trawienie i procesy detoksykacyjne. Ponieważ wpływa na przemiany metaboliczne tłuszczu i wspiera procesy związane z gospodarką lipidową, według producenta pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.
Jak stosować Hepaslimin? Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Ma postać tabletek do stosowania doustnego. Należy zażywać 2 tabletki 3 razy na dobę, po posiłku, popijając wodą. Nie należy przekraczać zaleconych dawek. Zdecydowanie nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a może szkodzić.
2. Działanie Hepaslimin
Swoje działanie Hepaslimin zawdzięcza różnym substancjom, takim jak: cholina, korzeń cykorii, ziele karczocha, ostrzyż długi, ostrokrzew paragwajski. Co o nich wiadomo?
Cholina, która wchodzi w skład fosfolipidów budujących błonę komórkową, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby. Wyciąg z korzenia cykorii wspomaga trawienie i pracę wątroby.
Wyciąg z ziela karczocha wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i detoksykację, stymuluje również wydzielanie soków trawiennych oraz pomaga w utrzymaniu właściwego funkcjonowania wątroby i jelit.
Wyciąg z ostryżu długiego wspiera prawidłową gospodarkę lipidową, zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i wspomaga metabolizm tłuszczu w wątrobie. Liście ostrokrzewu paragwajskiego przyczyniają się do rozkładu lipidów i pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała poprzez wspieranie procesu rozkładu lipidów.
3. Skład preparatu Hepaslimin
Jedna tabletka suplementu diety Hepaslimin zawiera:
- 100 mg L-asparaginianu L-ornityny,
- 35 mg choliny,
- 25 mg wyciągu z ziela karczocha,
- 25 mg wyciągu z liści ostrokrzewu paragwajskiego,
- 10 mg wyciągu z korzenia cykorii,
- 10 mg wyciągu z ostryżu długiego.
Zobacz także:
4. Przeciwwskazania do stosowania Hepaslimin
Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami czy możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu. Niemniej należy zachować różne środki ostrożności, przestrzegać zaleceń i wziąć pod uwagę różne na przeciwwskazania do stosowania produktu.
Nie można stosować preparatu Hepaslimin, jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Może się zdarzyć, że niektóre choroby oraz okoliczności medyczne mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu.
To dlatego przed sięgnięciem po Hepaslimin należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Warto sprawdzić, co zawiera Hepaslimin ulotka. Ponieważ nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży czy mamy karmiące piersią, bardzo ważne jest, by przed zastosowaniem Hepaslimin (ale i jakiegokolwiek leku lub suplementu diety) skonsultować się z lekarzem.
5. O czym pamiętać? Opinie
Stosując Hepaslimin warto pamiętać, że żaden suplement diety nie może być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważny jest przede wszystkim dobrze zbilansowany jadłospis, aktywność fizyczna oraz zdrowy tryb życia.
Aktywny, higieniczny tryb życia ma jeszcze jedną zaletę: pozwala utrzymać ciało w formie, a i zgubić nadmiar zbędnych kilogramów. Bo czy Hepaslimin rzeczywiście odchudza, jak zapewniają bohaterowie reklamy produktu (spot mówi, że to suplement diety, który pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała za pomocą wpływu na wątrobę)?
Cóż - Hepaslimin opinie ma różne. Wydaje się, że o ile u większości pacjentów działa na wątrobę i trawienie, o tyle niekoniecznie wszystkich odchudza, choć jest to kwestia indywidualna. Można bowiem przeczytać opinie, że dzięki temu suplementowi diety udało się komuś zrzucić kilka dodatkowych kilogramów.
Według pacjentów zaletą Hepaslimin jest także cena. Wadą zaś ilość tabletek, które trzeba dziennie przyjąć. Według wielu klientów wygodniej byłoby, gdyby jedna tabletka zawierała podwójną dawkę substancji czynnej.
Jak przestawia się kwestia ceny? Ile kosztuje Hepaslimin? Opakowanie zawierające 30 tabletek kosztuje około 10 złotych. Można je kupić w aptece bez recepty. Hepaslimin należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci: w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.