Ibuprom® Zatoki (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Ból głowy, katar, niedrożność nosa to objawy infekcji zatok. Ibuprom® Zatoki to lek, który dzięki zawartości dwóch aktywnych substancji likwiduje ból oraz udrożnia zatoki.

spis treści

1. Najczęstsze pytania

Czy Ibuprom® Zatoki można stosować z innymi lekami?

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Tak, za wyjątkiem innych leków z tym samym składem i inhibitorów MAO.

Jakie mogą być skutki przedawkowania leku Ibuprom® Zatoki?

Dolegliwości z przewodu pokarmowego, układu nerwowego i skórne.

Skład

Substancje czynne w preparacie Ibuprom Zatoki to ibuprofen (200 mg) i chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg).

Czy Ibuprom® Zatoki jest bezpieczny dla alergików?

Zasadniczo tak, aczkolwiek sporadycznie mogą się zdarzyć uczulenia na lek.

Czy stosując Ibuprom® Zatoki, można spożywać alkohol?

Nie powinno się się spożywać alkoholu w trakcie przyjmowania leku.

Czy Ibuprom® Zatoki mogą stosować diabetycy?

Tylko w przypadku konieczności (zalecenia lekarza).

Preparaty ibuprofenu najlepiej zażywać w trakcie lub po posiłku. Tabletki należy popijać dużą ilością wody. Nie wolno ich popijać alkoholem. Należy przestrzegać zaleconych dawek. Pseudoefedryna w dużych dawkach może prowadzić do nadciśnienia i zaburzeń motorycznych.

Jakie objawy świadczą o tym, że trzeba zastosować Ibuprom® Zatoki?

Ból głowy i zatkany nos występujące równocześnie.

Jak rozpoznać, czy mam infekcję zatok?

Pewność można mieć po specjalistycznym badaniu laryngologicznym. Na prawdopodobieństwo takiej infekcji wskazuje współwystępowanie zatykającego kataru i bólu głowy.

Czy Ibuprom® Zatoki pozwala zwalczać przyczyny infekcji?

Nie, tylko objawy.

Podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny za ten lek to US Pharmacia Sp. z o.o.

Czy katar i ból głowy mogą być objawem innej choroby niż infekcja zatok?

Ibuprom® Zatoki (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)
Ibuprom® Zatoki (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Tak, wielu innych chorób – od przeziębienia po uszkodzenie czaszki.

Czy Ibuprom® Zatoki pozwala oczyścić zatoki z wydzieliny?

Do pewnego stopnia i na krótki czas.

2. Co to jest Ibuprom® Zatoki?

Ibuprom® Zatoki to lek zawierający ibuprofen oraz pseudoefedrynę. Ibuprofen to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Ibuprofen jest powszechnie stosowany w leczeniu wielu dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy, zatok, mięśni, gardła, jak również w przypadku przeziębień. Stosuje się go także w przypadku bóli menstruacyjnych czy migren. Ibuprofen zawarty w tym preparacie likwiduje stan zapalny zatok, a także łagodzi ból głowy i zatok. Pseudoefedryna to składnik, który działa na przyczyny infekcji zatok. Dzięki swoim właściwościom redukuje obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, co sprzyja usuwaniu zalegającej wydzieliny z zatok. Pseudoefedryna odblokowuje nos i ułatwia oddychanie.

3. Kto powinien stosować Ibuprom® Zatoki?

Preparat Ibuprom® Zatoki przeznaczony jest dla osób cierpiących na ból zatok, niedrożność nosa i ból głowy, będące objawami infekcji zatok. Może być również stosowany w czasie przeziębienia i grypy, którym towarzyszą dolegliwości zatok.

4. Jak stosować Ibuprom® Zatoki?

Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia. Tabletki przyjmuje się doustnie. Można zażywać 1 lub 2 tabletki, zachowując 4-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. W ciągu doby nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek Ibuprom Zatoki.

W przypadku, gdy kuracja lekiem Ibuprom® Zatoki trwa dłużej niż 3 dni, a objawy nie ustępują lub zaostrzają się, należy skontaktować się z lekarzem.

5. Jakie są możliwe skutki uboczne działania Ibuprom® Zatoki?

W czasie przyjmowania tabletek Ibuprom® Zatoki mogą pojawić się pewne działania niepożądane leku. Wśród najczęściej występujących są dolegliwości układu pokarmowego, takie jak ból brzucha, nudności, zgaga, wzdęcia, wymioty, zaparcia czy biegunka. Czasami mogą pojawiać się reakcje skórne (wysypka, świąd), zawroty i bóle głowy, bezsenność, zmęczenie, zaburzenia widzenia.

6. Kto nie powinien stosować preparatu Ibuprom® Zatoki?

Leku nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek składnik preparatu. Ibuprom® Zatoki nie nadaje się również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci do 12. roku życia. Nie może być stosowany przez pacjentów przyjmujących inhibitory MAO, cierpiących na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, chorobę wieńcową, niewydolność wątroby, nerek lub serca. Ibupromu Zatoki nie mogą zażywać również osoby z nadciśnieniem, cukrzycą, skazą krwotoczną, nowotworem nadnerczy, jaskrą, przerostem prostaty, nadczynnością tarczycy.

7. Oferty aptek

| Ibuprom Zatoki - aptekarosa.pl | |:--- | | Ibuprom Zatoki - Złota Apteka | | Ibuprom Zatoki - Aptekamini.pl | | Ibuprom Zatoki - Apteka Gemini | | Ibuprom Zatoki - wapteka.pl |

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy