Trwa ładowanie...

Zastosowanie ziół szwedzkich

Avatar placeholder
10.11.2023 14:19
Zastosowanie ziół szwedzkich
Zastosowanie ziół szwedzkich

Szwedzkie zioła to lata przeprowadzanych badań i doświadczeń. Początki sięgają starych receptur zakonnych, które z wiekami udoskonalano i wzbogacano. Obecnie szwedzkie zioła traktowane są jako terapia uzupełniająca leczenie medyczne.

spis treści

1. Pierwotne zastosowanie ziół szwedzkich

Pierwotnie stosowano je na różne dolegliwości. Depresję, melancholię, niestrawność, zawroty głowy), gorączkę, wypryski, krosty, uśmierzanie bólu zębów, bólu gardła. Zioła szwedzkie były również stosowane podczas innych chorób. Wymieniona została ich niewielka część. Informacje o tym przekazywano w starych zapisach.

2. Skład ziół szwedzkich

Dostępne są w aptece bez recepty. Szwedzkie zioła mają zróżnicowany skład. Znajdują się w nich m.in. wyciąg alkoholowy z kory cynamonowca, kłącze imbiru, owoce kardamonu, ziele tysiącznika, skórka pomarańczowa gorzka, korzenie goryczki, ziele piołunu, liście mięty pieprzowej, orzechy kola, korzeń lukrecji, korzeń arcydzięgla.

3. Obecne zastosowanie ziół szwedzkich

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"
  • pobudzają trawienie – odpowiedzialne są za to substancje goryczkowe,
  • zwiększają wydzielanie soków trawiennych;
  • działają na niestrawność;
  • działają rozkurczająco;
  • przeciwdziałają wzdęciom;
  • lekko przeczyszczają;
  • wspomagają apetyt;
  • działają jako zioła uspokajające.

4. Kiedy szwedzkie zioła mogą zaszkodzić?

Zioła szwedzkie mogą zaszkodzić osobom cierpiących na niedrożność jelit, marskość wątroby, ostrą niewydolność nerek oraz padaczkę. W trakcie przyjmowania ziół nie można prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać działań precyzyjnych. Lek jest zrobiony na bazie alkoholu. Może to mieć wpływ na sprawność psychofizyczną.

Szwedzkie zioła są niewskazane dla osób leczących się środkami psychotropowymi. Leku nie powinny przyjmować dzieci. Szwedzkie zioła mogą szkodliwie oddziaływać na płód, na karmione piersią dziecko. Dlatego kobiety w ciąży i kobiety karmiące nie powinny go zażywać.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze