Trwa ładowanie...

Jak uniknąć infekcji intymnej latem? 7 sprawdzonych sposobów

Avatar placeholder
07.07.2020 15:24
Jak uniknąć infekcji intymnej latem? 7 sprawdzonych sposobów
Jak uniknąć infekcji intymnej latem? 7 sprawdzonych sposobów

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na lato. Ciepłe powietrze, naturalna opalenizna, plaża, morze lub jeziora nie mają sobie równych. Jednocześnie wszystko to niesie ze sobą zwiększone ryzyko złapania nieprzyjemnej infekcji intymnej. Co robić, by jej uniknąć? Poznajmy 7 sprawdzonych sposobów.

Partnerem treści jest producent leku Gynoxin®

1. Stosujmy płyn przeznaczony do higieny intymnej

Miejsca intymne są dużo bardziej wrażliwe i delikatne od pozostałych części ciała, dlatego zwykłe mydło albo żel po prysznic nie sprawdzą się w ich pielęgnacji. Mają one właściwości wysuszające, przez co niszczą naturalną florę bakteryjną.

Do higieny okolic intymnych najlepiej stosować specjalny płyn przeznaczony właśnie do tego celu. Powinien być bezzapachowy i bezbarwny, a także hipoalergiczny. Dzięki temu nie będzie powodował podrażnień i zapobiegnie namnażaniu się bakterii i grzybów wywołujących infekcję.

Do wycierania miejsc intymnych należy przeznaczyć osobny ręcznik.

2. Pamiętajmy o higienie intymnej w podróży

Długie siedzenie w autokarze, pociągu, samolocie czy samochodzie nie należy do przyjemnych. Dodatkowo niesie ze sobą dyskomfort również w okolicach intymnych, szczególnie że nie zawsze mamy możliwość wykonania odpowiedniej toalety.

Właśnie dlatego w podróż warto zaopatrzyć się w chusteczki do higieny intymnej oraz wkładki higieniczne. Nie tylko są one proste i wygodne w użyciu, ale również zapewniają uczucie świeżości nawet podczas wielogodzinnej przeprawy.

3. Unikajmy wilgoci

Nie, nie chodzi o to, że nie możemy się kąpać! Pamiętajmy jednak, by po każdej kąpieli w basenie, jeziorze czy morzu starannie opłukać ciało z piasku i osuszyć okolice intymne. Mokry kostium należy zdjąć i założyć suchy. Nie możemy też przesiadywać na wilgotnym ręczniku.

Bardzo ważne jest to, by noszona przez nas bielizna była wykonana z naturalnych materiałów, np. z bawełny. Dzięki temu skóra będzie oddychać i zmniejszy się jej potliwość, a co za tym idzie – rozwój bakterii stanie się utrudniony.

4. Bądźmy ostrożne w miejscach publicznych

Miejski basen lub publiczne toalety to siedlisko grzybów i bakterii, które mogą powodować infekcje intymne. Korzystając z nich, należy podjąć szczególne środki ostrożności.

Przede wszystkim, nie siadamy bezpośrednio na desce klozetowej w ogólnodostępnych toaletach! Przed spuszczeniem wody zawsze zamykajmy klapę. Po skorzystaniu z toalety nie zapominajmy o dokładnym umyciu rąk ciepłą wodą z mydłem.

Musimy też uważać z ławkami czy schodkami przy basenie. Jeśli jesteśmy w stroju kąpielowym, zawsze, zanim usiądziemy, podkładajmy sobie suchy ręcznik. Nie używajmy go potem do wycierania.

5. Nie bójmy się częstych kąpieli

Wysokie temperatury i zwiększona potliwość latem sprzyjają namnażaniu się grzybów i bakterii chorobotwórczych. Częste podmywanie wcale nie jest wskazane jeśli chodzi o prawidłową higienę (zmywa naturalną warstwę ochronną okolic intymnych), ale w czasie wakacji codzienny prysznic jest zalecany. Pamiętajmy tylko o korzystaniu z odpowiednich preparatów myjących przeznaczonych do higieny intymnej.

Po kąpieli w basenie, morzu czy jeziorze prysznic jest konieczny. W ten sposób wypłuczemy z ciała wodę z publicznego kąpieliska oraz piasek, który może powodować podrażnienia. Najlepiej zrobić to niezwłocznie.

6. Profilaktycznie stosujmy probiotyki ginekologiczne

Szczególnie latem, kiedy ryzyko pojawienia się infekcji intymnej jest znacznie wyższe, warto zastanowić się nad używaniem probiotyków ginekologicznych. Pomogą one utrzymać prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych. Porozmawiajmy ze swoim ginekologiem na ten temat. Na pewno poleci nam odpowiednie preparaty w wygodnej do użycia formie.

7. A jeśli nie uda się zapobiec infekcji intymnej?

Żadne sposoby nie dadzą nam 100-procentowej pewności braku wystąpienia infekcji intymnej. Na wszelki wypadek miejmy ze sobą preparat, który szybko i skutecznie rozprawi się z objawami choroby oraz z samym schorzeniem.

Aktualnie bez recepty dostępna jest kapsułka Gynoxin® UNO1. Wystarczy jedna dopochwowa kapsułka, by nie odkładać swoich planów na spędzenie miłego wieczoru z ukochanym. Ultraszybka kuracja sprawi, że żadna infekcja intymna o podłożu grzybiczym lub mieszanym nie zepsuje nam wakacji.

Partnerem treści jest producent leku Gynoxin®

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

1.Produkt leczniczy Gynoxin Uno, 600 mg, kapsułka dopochwowa, miękka. 1 kapsułka dopochwowa, miękka zawiera 600 mg azotanu fentikonazolu (Fenticonazoli nitras). Wskazanie: Drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy). Leczenie zakażeń mieszanych pochwy. Gynoxin Uno przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. U kobiet w wieku powyżej 60 lat, Gynoxin Uno można stosować po konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A., Via Civitali 1, 20148 Mediolan, Włochy.

GYN/2020-05/60

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze