Trwa ładowanie...

Jak wybór materaca wpływa na nasze zdrowie? Jaki powinien być dobrze dobrany materac?

Artykuł sponsorowany
(Materiał partnera)

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wybór materaca to prosta sprawa to jednak warto poświęcić temu tematowi nieco więcej uwagi. Bo zdrowy sen ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim również na zdrowe plecy. Sprawdź, jak wybór materaca może wpływać na Twoje zdrowie.

Czy wiesz, że codzienne niewysypianie się, może mieć podłoże także w źle dopasowanym materacu lub łóżku? Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy to właśnie materac bardzo często odpowiada za to, w jakim samopoczuciu oraz kondycji fizycznej wstajemy. Materac może pomagać w stabilizowaniu sylwetki i relaksacji, ale może również powodować bolesne uciski, jeśli nie zostanie dopasowany do naszej wagi. Dowiedz się więcej, na jakie kluczowe aspekty zwrócić uwagę, podczas jego wyboru.

Dobrze dobrany materac, a jego twardość – co to oznacza w praktyce?

Aby wysypiać się w komfortowych warunkach, wcale nie ma konieczności wyposażać sypialni w dodatkowy sprzęt oraz urządzenia. Za zdrowy sen odpowiada przede wszystkim materac, czyli podłoże, na którym układamy swoje ciało.

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na jego twardość. Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy, jak wybrać odpowiedni?

Jeśli ważysz mniej więcej 60 kg i charakteryzuje Cię wysoka sylwetka to spokojnie wystarczy Ci materac miękki H1, jeśli natomiast ważysz w przedziale 60-80 kg i śpisz na plecach to lepiej już zdecydować się na materac o oznaczeniu H2.

Dla osób niskich, ale ważących więcej lepiej dobrać materac twardy H3 lub bardzo twardy H4. Takie produkty, zapewnią sen na podłożu, które nie będzie się ani zapadać, ani boleśnie uciskać. Jeśli jednak wybór konkretnego modelu nie jest dla Ciebie tak łatwy do dobierz materac Hilding Electro, którego wielofunkcyjność umożliwi Ci dopasowanie produktu do różnorodnych potrzeb.

Hilding Electro to nowoczesny materac hybrydowy łączący zalety materaca sprężynowego i piankowego. Jest na tyle uniwersalny, że będzie odpowiedni zarówno dla osób cięższych, jak i lżejszych, wysokich i niskich. Wykorzystuje najlepsze cechy sprężyn Multipocket z pianką hybrydową Fusion.

(Materiał partnera)

Właściwości prozdrowotne materacy – o czym warto pamiętać?

Współczesne sprawdzone materace do spania to produkty stworzone dla wymagających. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że wśród dostępnych opcji można dobrać materac o właściwościach leczniczych dla kręgosłupa, czy też przeciwodleżynowych. Aby zadbać o zdrowy kręgosłup, szczególnie u młodszej grupy osób, która wciąż rośnie, warto wybrać materac z 7 różnymi strefami podparcia dla kręgosłupa. Dzięki temu materac dopasuje się do jego naturalnych krzywizn, a u określonej osoby będzie można wyeliminować ewentualne wady postawy. Taki materac z pewnością znajdziesz w ofercie Hilding, ale także w Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązaniach zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Dobry materac powinien się także charakteryzować możliwie najwyższymi parametrami antyalergicznymi, czy też przeciwgrzybicznymi. Aby tak się stało, może być wykonany np. z pianek wysokoelastycznych lub lateksu. To wypełnienia bezpieczne i charakterystyczne dla tej grupy produktów. A co więcej, także o wszechstronnym zastosowaniu.

Jeśli chcesz postawić na materac wspomagający Twój zdrowy sen, to skup swoją uwagę także na produkty, które będzie można utrzymać w higienicznych warunkach. Wiele ze współczesnych marek, w tym także tych wspomnianych posiada odpinany pokrowiec, który w razie zabrudzeń można dowolnie zdjąć, uprać lub odświeżyć w inny sposób. Dzięki temu, niezależnie od czasu, w którym będzie używany, zawsze pozostanie w odpowiedniej czystości.

Pamiętaj, że dobry materac to przede wszystkim zdrowy i spokojny sen nie tylko dla Twojej głowy, ale przede wszystkim dla kręgosłupa. Jeśli poszukujesz takiego produktu i chcesz dowiedzieć się o nich więcej, to zajrzyj na: materac-rehabilitacyjny.pl

Porady zebrane w tej witrynie z pewnością ułatwią Ci wybór idealnego produktu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza