Trwa ładowanie...

Lekarstwo na apatię

Stworzono nowy lek dla osób cierpiących na schizofrenię. Farmaceutyk jest na tyle innowacyjny, że zwalcza takie objawy, jak marazm i apatia, czego nie udało się osiągnąć dotychczasowymi lekami.

spis treści

1. Mechanizm działania nowego leku

Nowy lek to inhibitor wychwytu zwrotnego glicyny, czyli ważnego neuroprzekaźnika organizmu ludzkiego. Farmaceutyk ten blokuje reabsorpcję glicyny, a jednocześnie normalizuje poziom glutaminianu (substancji, do której zaburzeń dochodzi w przypadku schizofrenii).

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

2. Zastosowanie nowego leku

Działanie nowego farmaceutyku znacznie różni się od działania innych leków na schizofrenię. Dotychczas stosowane medykamenty zwalczały jedynie tzw. objawy pozytywne schizofrenii, czyli objawy wytwórcze, takie, jak na przykład halucynacje. Nie było natomiast skutecznego sposobu na objawy negatywne, do których należą zachowania aspołeczne, marazm i apatia. Są one powszechne podczas schizofrenii i mają bardzo niekorzystny wpływ na życie pacjenta. Nowy lek pozwala je załagodzić, tym samym poprawiając jakość życia chorego.

3. Przyszłość nowego lekarstwa

Mimo obiecujących wyników testów, niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań klinicznych, które mogłyby potwierdzić skuteczność leku w walce z objawami schizofrenii. Jeśli tak się stanie, lek uzyska aprobatę organu regulacyjnego i możliwe będzie jego wejście na rynek.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

mgr Inez Mayer
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza