Trwa ładowanie...

Lumbersexual, czyli powrót ery prawdziwych facetów!

Metroseksualność odchodzi w zapomnienie. Jej miejsce zastępuje, przybyły prosto z kanadyjskich lasów, nowy niezwykle męski typ faceta określany jako lumbersexual – drwal w wersji ekskluzywnej. Definicję tego trendu zawrzeć można w trzech słowach: testosteron, nonszalancja i… broda!

Zobacz film: "Coraz więcej Polaków cierpi na depresję"

spis treści

1. Żegnaj, chłopcze – witaj mężczyzno!

Funkcjonujące od 1994 roku określenie „metroseksualny” nieodzownie kojarzy się dziś z tym, co niemęskie, a wręcz kobiece. Odnosi się ono najczęściej do osób zamieszkujących miasta, którzy wykazują przesadne zainteresowanie modą i zakupami. Za ikonę tej estetyki uważa się piłkarza Davida Beckhama – jego nienaganna, delikatna uroda stała się źródłem nieskończonej ilości żartów i internetowych memów. Znany nam wszystkim obrazek mężczyzny, a raczej wątłego chłopca biegającego w rurkach i nieco zbyt ciasnej kolorowej koszulce – zdecydowanie znudził się dzisiejszym kobietom. Obcisłe spodnie zastępują luźne, workowate dżinsy, barwne, wydekoltowane bluzki – kraciasta bawełniana koszula, zaś wypielęgnowane, gładkie buzie – prawdziwie srogie oblicza zarośnięte gęstą brodą.

Lumbersexual nie ogranicza się jednak tylko do wyglądu. To także pewien styl życia, jakże odmienny od tego, który praktykowany był do tej pory. Żadnych selfies w restauracji, żadnej bezradności i biadolenia, żadnej nadmiernej troski o wygląd i drogich kosmetyków. Słowem – koniec z delikatnością! Panowie poczuli chyba, że należy wreszcie wziąć się w garść i nie pozwolić kobietom na dominację, której byliśmy coraz bliżsi. Rzeczywistość zdaje się powracać na właściwe tory. Mężczyźni ponownie odkryli w sobie instynkt, który w dawnych czasach kazał im polować i przekazywać synom tajniki męskości – siły, odwagi i stanowczości. Radość kobiet jest nieskończona. W końcu pozostawiony na półce balsam do ciała będzie bezpieczny, a i ich maszynki do golenia nie będą znikać w niewyjaśnionych okolicznościach.

2. Lumberseksualny nie oznacza niechlujny!

Zainteresowanie nową modą jest w Polsce coraz większe. Ten nieco skandynawski styl podbija serca panów, którzy wiedzą, że „męski” nie musi być równoznaczny z „niezadbany”.

Lubmberseksualność idealnie sytuuje się pomiędzy nadmierną pielęgnacją a niechlujstwem. Można przecież nosić zadbaną brodę, odpowiednio przystrzyżone włosy i dobrze pachnieć, a jednocześnie nie zatracić męskości. Nie możemy nagle oderwać się od współczesnych realiów i w pracy wystąpić w skórzanej przepasce na biodrach. Jest w tym wszystkim pewna kontrolowana dzikość, nieco zachowawczy zew natury.

Patrząc na przeobrażających się panów, chciałoby się powiedzieć – i wilk syty, i owca cała. Mężczyźni emanują tym, czym emanować powinni, a kobiety, poza świetnymi wrażeniami wizualnymi, odzyskują poczucie bezpieczeństwa u boku przystojnych herosów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.