Trwa ładowanie...

Moc oleju rzepakowego!

Artykuł sponsorowany

Znany od setek lat rzepak to roślina wyjątkowa. Dzięki procesowi tłoczenia można uzyskać z jej ziaren wyjątkowy produkt – olej. Dzisiaj stanowi jeden z cenniejszych produktów pochodzenia naturalnego, który idealnie sprawdza się zarówno w kuchni jak i w kosmetyce.

Olej rzepakowy to kwintesencja zdrowia zamknięta w butelce. Wytwarzany w procesie tłoczenia roślin jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Idealnie sprawdza się w kuchni oraz kosmetyce. Stanowi on bogate źródło kwasów tłuszczowych nie-nasyconych: omega-6 i omega-3 - blisko 30 % składu oleju. Warto dodać, że wspo-mniane tłuszcze to najcenniejsza grupa kwasów tłuszczowych, która jest niezbędna do właściwego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Muszą być one dostarczane z pożywieniem ponieważ nasz organizm ich nie wytwarza. Odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowej pracy mózgu i oczu. Pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi oraz korzystnie oddziaływują na serce i układ krążenia.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Należy podkreślić, że w oleju rzepakowym jest nawet 10 razy więcej kwasów omega-3 niż np. w znanej i często przez nas używanej oliwie z oliwek. Ma też większą temperaturę dymienia przez co można w bezpieczny sposób na nim smażyć.

Tłoczony z rzepaku olej to również cenne źródło witamin. Witamina E i K, nie tylko odżywiają nasze komórki, ale wpływają również korzystnie na całe nasze cia-ło. Witamina E zawarta w oleju rzepakowym wpływa na ochronę DNA, białek i lipidów przed uszkodzeniami na tle oksydacyjnym. Jest naturalnym przeciwutleniaczem wpływającym regenerująco na komórki organizmu. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Drogocenna moc oleju rzepakowego może nam pomóc w zachowaniu zdrowia. Sta-nowi ważny element racjonalnego żywienia. Pozwala w prosty sposób dostarczyć organizmowi ważnych składników, które będą wspierać w naturalny sposób nasz organizm w zachowaniu zdrowia.

„Treść niniejszej kampanii promocyjnej wyraża poglądy wyłącznie jej autora, za którą ponosi on bezwzględną odpowiedzialność. Komisja Europejska ani Agencja Wykonawcza ds. Kon-sumentów, Zdrowia, Rolnictwa i Żywności (CHAFEA) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za potencjalne wykorzystanie zawartych w niej informacji.”

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.olejrzepakowy.com i na facebooku www.facebook.com/olej.rzepakowy.skarbem.europy

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza