Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – kwiecień 2016

Avatar placeholder
03.12.2019 18:37
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – kwiecień 2016
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – kwiecień 2016

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem „Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – kwiecień 2016”. Prezentujemy w nim sylwetki ekspertów, którzy w ubiegłym miesiącu odznaczyli się największą aktywnością w udzielaniu odpowiedzi na pytania użytkowników abcZdrowie.pl. Tym samym pomogli im w problemach dotyczących zdrowia, medycyny, psychologii, dietetyki oraz zdrowego stylu życia. Raport oparty jest na danych statystycznych uwzględniających ilość odpowiedzi udzielonych przez lekarzy i specjalistów oraz podziękowań od użytkowników.

Mgr Adam Kowalewski

Psycholog z Łodzi.

Udzielił odpowiedzi na 255 pytań i uzyskał 92 podziękowania od użytkowników.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Ukończył studia psychologiczne ze specjalnościami terapia seksualna oraz psychoterapia. Odbył również kurs terapii Gestalt. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując z osobami zmagającymi się z nerwicą, depresją i problemami seksuologicznymi w szpitalu psychiatrycznym w Pabianicach. Obecnie pacjentów przyjmuje w Łodzi.

Kobiety które piją regularnie alkohol żyją 15 lat krócej. Łatwiej tez ulegają nałogowi ponieważ mają mniejszą zawartość wody w organizmie niż mężczyźni, przez co organizm łatwiej ulega zatruciu. . Ponieważ łatwiej ulegają depresji i nerwicy - cześciej sięgają po kieliszek. Skutki dla nich i ich rodzin są katastrofalne. Wizyta u psychologa rozwieje wszelkie watpliwości, pomoże podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem i formie terapii.

Lek. Zbigniew Żurawski

Chirurg, onkolog z Warszawy.

Udzielił odpowiedzi na 242 pytania i uzyskał 149 podziękowań od użytkowników.

Specjalista w dziedzinie chirurgii i onkologii. Zajmuje się głównie dermatoskopową oceną zmian skórnych oraz diagnozowaniu i leczeniu czerniaków, guzów kości i tkanek miękkich. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka w Centrum Onkologii w Warszawie.

Masowe powstawanie tłuszczaków może być objawem zaburzonego procesu dystrybucji tkanki tłuszczowej. Warto w pierwszej kolejności zgłosić się do miejscowego diabetologa lub endokrynologa, który zdiagnozuje problem.

Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Neurolog z Warszawy.

Udzieliła odpowiedzi na 203 pytania i uzyskała 166 podziękowań od użytkowników.

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się neurologii, głównie w diagnozowaniu i leczeniu migren. Zajmuje się również pacjentami cierpiącymi na bóle przewlekłe oraz klasterowe bóle głowy. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Neurologicznej oraz pełniąc funkcję ordynatora Oddziału Neurologicznego i Udarowego.

W czasie uporczywego kaszlu rośnie ciśnienie, także w czaszce, co może powodować ból głowy. Konieczny jest wówczas kontakt z lekarzem i ustalenie przyczyny kaszlu. Niektóre leki na nadciśnienie mogą wywoływać kaszel - warto to sprawdzić.

Lek. dent. Tomasz Łukasik

Stomatolog z Katowic.

Udzielił odpowiedzi na 176 pytań i uzyskał 64 podziękowań od użytkowników.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas stażu w klinikach stomatologicznych. Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i szkoleniach. W pracy zawodowej specjalizuje się głównie w zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz w implantologii.

Opatrunki tymczasowe często nie są w pełni szczelne i są bardzo kruche. Ich celem jest zabezpieczenie zęba jedynie do następnej wizyty, czyli zwykle na kilka-kilkanaście dni.Zdarza się, że ich fragment może się odkruszyć. O ile ząb jest dalej "przykryty" pozostałą częścią, nie boli i nie uraża nam dziąsła czy języka, można spokojnie funkcjonować z takim wypełnieniem do kolejnej wizyty.

Lek. Tomasz Stawski

Chirurg z Jaworzna.

Udzielił odpowiedzi na 169 pytań i uzyskał 140 podziękowań od użytkowników.

Specjalista w dziedzinie chirurgii w trakcie przewodu doktorskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się ultrasonograficznych badaniach diagnostycznych. Stale rozwija swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. W pracy zawodowej zajmuje się m. in. Małoinwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi oraz chirurgią plastyczną.

Na podstawie samego opisu USG tarczycy nie można stwierdzić czy guz to rak. Najpierw należy wykonać biopsję cienkoigłową zmiany, a po otrzymaniu wyniku biopsji na pewno trzeba zresekować tarczycę, szczególnie gdy guz jest zbyt duży.

Lek. Tomasz Kowalczyk

Ortopeda z Przeworska.

Udzielił odpowiedzi na 154 pytania i uzyskał 140 podziękowań od użytkowników.

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obecnie kieruje oddziałem urazowo-ortopedycznym w Szpitalu w Przeworsku. W pracy zawodowej zajmuje się przeprowadzaniem operacyjnych zabiegów z zakresu ortopedii, m. in. artroskopowej rekonstrukcji więzadeł, endoprotezoplastyki stawów oraz artroskopowej rekonstrukcji chrząstek przy zastosowaniu systemu Vivostat.

Unieruchomienia stosuje się nie tylko w przypadku złamania kości, ale również w przypadku innych urazów. W przypadku skrecenia wystarczy okres około 10 dni.

Dr n. med. Krzysztof Jach

Laryngolog, chirurg plastyczny ze Szczecina.

Udzielił odpowiedzi na 137 pytań i uzyskał 133 podziękowania od użytkowników.

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalista w dziedzinie otolaryngologii i chirurgii plastycznej. Zajmuje się diagnostyką chorób uszu i zatok. Autor wielu prac naukowych i uczestnik licznych kursów i staży. Przewodniczący Zachodniopomorskiego Związku Laryngologów. Prowadzi Prywatną Klinikę Laryngologii i Chirurgii Estetycznej w Szczecinie.

Zmiany zapalne w zatokach mogą indukować obrzęki muszli nosowych nawet po przebytych operacjach redukujących problemy. W takiej sytuacji konieczna jest pilna konsultacja u lekarza wykonującego zabieg.

Lek. Konstanty Dąbski

Laryngolog z Sandomierza.

Udzielił odpowiedzi na 109 pytań i uzyskał 165 podziękowań od użytkowników.

Posiada długoletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń otolaryngologicznych. Wykonuje pełen zakres konsultacji w kwestiach związanych z chirurgią głowy i szyi. W pracy zawodowej zajmuje się również problemami z chrapaniem oraz przewlekłymi bezdechami sennymi. Prowadzi gabinet specjalistyczny w Sandomierzu.

Duże krwawienia wymagają odwarstwienia śluzówki. Przy mniejszych wystarczą koagulacje chemiczne azotanem srebra lub przypalanie elektrokoagulacją. Odwarstwienie robimy na końcu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze