Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – listopad 2016

Avatar placeholder
26.01.2020 00:10
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – listopad 2016
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – listopad 2016

Przedstawiamy raport TOP "Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – listopad 2016". Znajdują się w nim sylwetki lekarzy i specjalistów posiadających konto eksperta w serwisie WP abcZdrowie, którzy w listopadzie wyróżnili się największą aktywnością. To dzięki nim użytkownicy naszego serwisu otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu szeroko rozumianej medycyny, psychologii, pedagogiki oraz zdrowego stylu życia i żywienia człowieka. Zapraszamy do krótkiego podsumowania!

Mgr Violetta Ruksza

Psycholog i psychoterapeuta z Gdańska.

W listopadzie odpowiedziała na 544 pytań, za co otrzymała 50 podziękowań od użytkowników.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutą. Specjalizuje się w rozwoju osobistym. W swojej pracy zawodowej stosuje m.in. terapię Life Flow Therapy, która nastawiona jest na bardzo dobre efekty w dość krótkim czasie.

Na początek, należy samemu wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swoje choroby. Ostatnio dużo mówi się o epigenetyce. Prawie wszystko, co jest w nas (w naszym ciele) zapisane, możemy uaktywnić lub dezaktywować i to zależy już tylko od naszej świadomości i od naszego działania. Dziś mamy już narzędzia, które w prosty sposób nam pomogą (np. Life Flow Therapy).
 

Dr n. med. Anna Błażucka

Neurolog z Warszawy.

W listopadzie udzieliła odpowiedzi na 406 pytań i otrzymała 158 podziękowań od użytkowników.

Neurolog i specjalista medycyny transportu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu medycyny bólu. Do jej głównych zainteresowań medycznych należy polineuropatia cukrzycowa, której to poświęciła swoją pracę doktorską oraz liczne publikacje i wykłady. Posiada certyfikat z leczenia toksyną botulinową.

EEG jest badaniem, które zawsze interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta. Jest faktycznie badaniem służącym głównie do diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki. Padaczka jest chorobą rozpoznawalną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Lek. Zbigniew Żurawski

Onkolog i chirurg z Warszawy.

W listopadzie odpowiedział na 267 pytań i otrzymał 155 podziękowań od użytkowników.

Specjalista z dziedziny onkologii i chirurgii, który zajmuje się głównie dermatoskopową oceną zmian skórnych, leczeniem czerniaka oraz wycinaniem tłuszczaków i kaszaków. Udziela również konsultacji z zakresu pierwotnych guzów kości i tkanek miękkich.

Rozpoznanie raka prostaty stawia się na podstawie badania mikroskopowego materiału z biopsji gruczołu, wykonanej w uzasadnionych przypadkach (tzn. gdy są podejrzenia na podstawie badania przez urologa i badań dodatkowych np.USG). Sam poziom PSA nie może być podstawą rozpoznania.
 

Mgr Hanna Markiewicz

Psycholog z Żelechowa.

W listopadzie odpowiedziała na 187 pytań i otrzymała 228 podziękowań od użytkowników.

Specjalista do spraw psychoprofilaktyki i pomocy psychologicznej. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. Jest w trakcie studiów podyplomowych dotyczących wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi

Autoagresja to najczęściej problem natury psychicznej, sposób na wyładowanie agresji, stresu lub ukojenia lęku. Występuje w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny. Jest to zjawisko o złożonym charakterze, które może prowadzić do poważnych zaburzeń. Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz, trauma spowodowana w dzieciństwie.
 

Dr Krzysztof Dudziński

Psychoterapeuta z Warszawy.

W listopadzie odpowiedział na 143 pytania i otrzymał 49 podziękowań.

Psychosomatyk, hipnoterapeuta, coach i trener mentalny, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe. Kształcił się nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i USA. Jest autorem Power-Coaching® - metody opartej na G.R.O.W. i coachingu sportowym. Tworzy nagrania hipno-transoidalne®, które można wykorzystywać podczas leczenia nerwobóli, nerwicy, łuszczycy i nowotworów.

Gwałt to największa krzywda, jaką można wyrządzić kobiecie. Traumatyczne następstwa tego trwają często latami - przede wszystkim dlatego, że organizm poddany jest przez lata permanentnemu stresowi, który powoduje wydzielanie hormonów stresu, które cały czas zatruwają organizm, powodując bóle gPłowy, krpo;ęgosłupa, podbrzuszda, stawów, bezsenność, nerwicę lękową czy wegetatywne fobie społeczne. Jednym z częstych posttraumatycznych symptomów jest poczucie brudu, poczucie zanieczyszczonej skóry, co np. skutkuje częstym wystawaniem godzinami pod prysznicem, szorowanie się do krwi pumeksem itd. Niektórzy uważaję to błędnie za nerwicę natręctw.

 

Mgr Agata Majda

Pedagog z Olkusza.

W listopadzie odpowiedziała na 133 pytania i otrzymała 67 podziękowań od użytkowników.

Pedagog specjalizujący się w nadpobudliwości psychoruchowej i trudnych zachowaniach. Założycielka Polskiego Towarzystwa ADHD i członkini Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej. Aktualnie tworzy projekt The Future of Education w Wielkiej Brytanii, w którym przygotowuje ofertę szkoleniową dla nauczycieli polskich sobotnich szkół. Posiada wykształcenie zarówno w zakresie pedagogiki i resocjalizacji, jak i psychologii oraz biznesu.

Autyzm to nie choroba, którą się wyleczy, a zaburzenie. Zarówno dziecko, jak i potem młody człowiek oraz dorosły musi być objęty wsparciem terapeutycznym różnego rodzaju. Takie wsparcie powinno trwać całe życie, a osoba powinna być w miarę możliwości przygotowana do samodzielności. Wszystko zależy od nasilenia autystycznych cech, od tego jak osoba funkcjonuje.
 

Lek. Tomasz Stawski

Chirurg z Jaworzna.

W listopadzie odpowiedział na 121 pytań i otrzymał 232 podziękowania od użytkowników.

Lekarz posiadający specjalizację medyczną z zakresu chirurgii ogólnej. Aktualnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Do jego głównych zainteresowań medycznych należy chirurgia małoinwazyjna i plastyczna, a także diagnostyka ultrasonograficzna.

Zatykanie wypływu żółci z pęcherzyka żółciowego przez kamienie może powodować niedobór żółci w przewodzie pokarmowym. Niedobór żółci w jelitach wiąże się ze złym trawieniem tłuszczy, co może wywoływać wzdęcia. Jedynym sposobem leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego jest leczenie operacyjne.
 

Mgr Piotr Jan Antoniak

Psycholog z Warszawy.

W listopadzie odpowiedział na 119 pytań i otrzymał 58 podziękowań od użytkowników.

Psycholog kliniczny oraz certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (aktualnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie).

Z natury jesteśmy istotami społecznymi (stadnymi). Obecność i kontakt z innymi osobami powinny dostarczać nam poczucia bezpieczeństwa. Jednak negatywne doświadczenia mogą wywoływać lęk i niepewność.
 

Lek. Konstanty Dąbski

Laryngolog z Sandomierza.

W listopadzie odpowiedział na 117 pytań i otrzymał 170 podziękowań od użytkowników.

Doświadczony laryngolog zajmujący się zarówno leczeniem dzieci, jak i osób dorosłych. Diagnozuje zaburzenia otolaryngologiczne, takie jak bezdech nocny, przewlekły kaszel, czy też chrapanie, a także wykonuje badanie uszu oraz badanie układu oddechowego.

Stopery, a najlepiej słuchawki na uszy i kości skroniowe to ochrona przed urazem akustycznym w środowisku pracy. Po smarkaniu nosa u każdego zdrowego człowieka dostaje sie powietrze do uszu za pośrednictwem trąbek słuchowych.
 

Lek. Łukasz Wroński

Internista z Pabianic.

W listopadzie odpowiedział na 111 pytań i otrzymał 149 podziękowań od użytkowników.

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi posiadający specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych. Oferuje pełną gamę usług medycznych - od wykonania badania, postawienia diagnozy, aż po leczenie i odpowiednią terapię. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach, dzięki którym podnosi swoją wiedzę.

Szczepienie na grypę nie powoduje grypy, dlatego że szczepionka nie zawiera żywych, ani nawet martwych wirusów grypy. Szczepionka nie chroni przed wirusami grypopodobnymi, które powodują "przeziębienie". W pojedynczych przypadkach bezpośrednio po szczepieniu mogą wystąpić objawy grypopodobne, które ustępują po ok. 2-3 dniach.
 

Lek. Tomasz Kowalczyk

Ortopeda z Przeworska.

W listopadzie odpowiedział na 105 pytań i otrzymał 133 podziękowania od użytkowników.

Lekarz specjalizujący się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który pełni funkcję kierownika oddziału urazowo-ortopedycznego w szpitalu w Przeworsku. Prowadzi również Prywatną Poradnię Ortopedyczną w Jarosławiu. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie.

Nagłe i silne dolegliwości, pojawiające się bez wcześniejszego urazu, występują przy zapaleniu stawu czy innych struktur tej okolicy. Można wówczas zastosować leki przeciwzapalne.
 

 

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze